Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik és nem is...

Isten nem létezik és nem is létezhet! Megtudod cáfolni?

Figyelt kérdés

A racionalizmus olyan ismeretelméleti irányzat, melyben a világ megismerése az emberi értelem által történik. Elveti a hitet, az ész és a tapasztalat útján próbál hatni. Megjelennek az első természettudósok is, mint Galilei.

Descartes egy matematikus. Alapelve a kételkedés. „Cogito, ergo sum”-„Gondolkodom, tehát vagyok.” Az ember nem azért létezik, mert Isten megteremtette hanem, mert gondolkodik.


2012. febr. 3. 14:01
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:
Magyarra lefordítanám, mert látom sok embernek nagyon nagy gondot jelent a helyesírás,idézet stb.! Ha a tudást néznénk, akkor senkinek nem lenne joga itt írni, mert nincs megfelelő végzettsége! Ez egy beszélgetés semmi más, szerintem! Egyéni vélemények elolvasása!!
2012. febr. 5. 16:45
 32/59 anonim ***** válasza:
68%

"Ez egy beszélgetés semmi más, szerintem! Egyéni vélemények elolvasása!!"



Biztos, hogy ugyan azt a fórumot olvassuk? Nekem nem úgy tűnik, mintha "csak" beszélgetnénk. Ott érvek érvel szemben hangzanának el, a másik ember tisztelete mellett. Itt sok esetben sem az ember, sem a véleménye nincs tisztelve.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
68%

Érvvel*



Még mielőtt kapok Bertától!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim válasza:
meg cáfolni senki nem fogja tudni. De bizonyítani sem (soha) . Minden esetre én nem hiszek ebben az egész teremtés dologról de egy beszélgetést elindított.
2012. febr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
02-03 23:22: nem olvastam végig. én nem hiszek istenben), de nem ítélek el másokat!)ilyen alapon miért én bizonyítsam, hogy létezik. álatalában amikor egy dolog létezése nem bizonyított, akkor a mellettte voksolók hoznak fel bizonyítékokat (persze vannak kivételek is), és arról kell eldönteni, hogy helytállló-e. nekem a biblia nem egy helytálló bizonyíték.
2012. febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:

"Ha azt állítanám, hogy a Föld és a Mars között egy porcelán teáskanna kering a Nap körül egy elliptikus pályán, akkor senki sem tudná megcáfolni az elméletemet, feltéve ha olyan óvatos lennék, hogy azt is hozzáfűzöm, a teáskanna túl kicsi ahhoz, hogy akár legjobb távcsöveinkkel is észlelhessük. Ha azzal folytatnám, (mivel a hipotézisemet lehetetlen megcáfolni), emberi ésszel elfogadhatatlan feltételezés volna kételkedni benne, okkal gondolhatnák rólam, hogy ostobaságot beszélek. Ennek ellenére, ha ősi könyvek támasztanák alá a teáskanna létezését és minden vasárnap szent igazságként tüntetnék fel, belenevelnék a gyermekek elméjébe az iskolában, és mi vonakodnánk ezt elhinni, akkor azt különcségnek minősítenék, és egy felvilágosult világban pszichiáter figyelmébe ajánlanának minket. A középkorban az Inkvizíció elé vinnék az ügyet."


(Russel-teáskannája)

2012. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:
Érdekes elmélet! Egy gond van csak! Elmúltam 6 éves! Ha nem így lenne, akkor elhinném!
2012. febr. 14. 12:16
 38/59 anonim ***** válasza:
0%

Az evolúció azon formálya, melyben egy állatfaj egy új fajt hoz világra, nem létezik és nem is létezhet. Meg tudod cáfolni?

Ne hozz fel honlapokat, ott azt írnak, amit akarnak, és van photoshop is. Kiástál már magad is leletet, mely egyértelműen bizonyítja ezt a fajta evolúciót? Vagy láttál magad, amint egy kutya egy új, tökéletesebb egyedet hozott a világra?

Melyik evolúcióról beszélünk? Ugyanis kutya hozott világra hosszú szőrű, rövid szőrű, kisebb, nagyobb, különféle színű formályú kutyát, mely nem evolúció a klasszikus értelembe. De evolúcionisták furcsa módon kivetítik ezt a változást a makroevolúcióra. Cáfold meg. Te cáfold meg, ne gyere nekem ismeretlen dr. prof féle akár hazug beszédeivel, írásaival. Ez nem bizonyíték, csak azt bizonyítja, hogy vannak emberek, akik foglalkoznak a témával. Egy vallásos ember gyenge és buta, mert hisz Isten szavának titulált írásokban, de az evolucionisták okosak, mert hisznek néhány embernek. Akik persze miért is tévednének?

2012. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

"formálya"?

És még te akarod eldönteni ki okos és ki nem?

Pláne, hogy az evolúció igaz-e vagy nem?

Egy olyan ember, aki szerint a növények nem is élőlények?

Csak égeted magad és a normális hívőket.

2012. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 A kérdező kommentje:
Az evolúció bizonyított, rengeteg tárgyi bizonyíték van rá! A teremtésre semmi tárgyi bizonyíték nincs!!! Az evolúciót már 150 éve nem tudják megcáfolni, de hajrá! Tárgyi bizonyítékot mutass a teremtésre és isten létezésére!!
2012. febr. 14. 12:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!