Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nem létezik és nem is...

Isten nem létezik és nem is létezhet! Megtudod cáfolni?

Figyelt kérdés

A racionalizmus olyan ismeretelméleti irányzat, melyben a világ megismerése az emberi értelem által történik. Elveti a hitet, az ész és a tapasztalat útján próbál hatni. Megjelennek az első természettudósok is, mint Galilei.

Descartes egy matematikus. Alapelve a kételkedés. „Cogito, ergo sum”-„Gondolkodom, tehát vagyok.” Az ember nem azért létezik, mert Isten megteremtette hanem, mert gondolkodik.


2012. febr. 3. 14:01
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim válasza:
49%
látod a gondolataidat? nem akkor az sincsen? Láttad a történelmet? nem akkor az sincsen? láttad a holdra szállást ott voltál? nem akkor az sincsen? Láttad a hitet melyet az emberek táplálnak? igen akkor azt nem kell tönkretenni mert abban amiben a világ 90% hisz nem kell szétszedni mert akár budhista keresztény muzulmán természeti vallás neki az kell neki, olyan mint nektek az a hit hogy nincs semmi "isteni" az ateista is hisz valamiben abban hogy nincs szóval ő is hívő
2012. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

OFF:

Mostanában az a divat, ha valaki központozás nélkül írja a kommentjeit? Mert ha igen, nekem nem igazán tetszik.

2012. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy azon az úton kövess engem, amelyen én haladok a célom felé. Járd a saját utadat, kövesd az általad meghatározott irányt, amely belső késztetéseidnek a leginkább megfelel. Ne fogadj el semmilyen állítást, csak azért mert tőlem származik. Ha százszorosan igaz is, mégsem a te igazságod, nem a te tapasztalatod, és így nem is fogsz vele azonosulni. Az igazat valósítsd meg, és akkor magadévá fogod tenni az igazságot...
2012. febr. 20. 22:47
 54/59 anonim ***** válasza:

Denton, kedves, egy apróság, ha már néhány nap szünet után visszatértél: Ha szó szerint idézünk valakitől egy szöveget, akkor azt idézőjelek közé szoktuk tenni, továbbá meg szoktuk adni a szerző nevét. A legutóbbi kommentednél ezek elmaradtak, így pedig esetleg megtévesztheted az olvasókat, mert azt hiszik, hogy ezek a saját gondolataid...


Ezt elkerülendő, leírom én: A szöveg szerzője Jiddu Krishnamurti indiai filozófus, író, teozófus és spirituális tanító volt.

2012. febr. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:
A szervezett össze-tettséget nem magyarázhatjuk egy tervező Istennel, ugyanis egy tervezésre képes Istennek annyira összetettnek kellene lennie, hogy maga is magyarázatra szorulna. Isten végtelen regresszus elé állít bennünket, amiből ő maga nem kínál kiutat.
2012. febr. 21. 13:33
 56/59 anonim ***** válasza:

"Repetition est mater studiorum" - tartja a közmondás. :)


Hát akkor még egyszer:


< Ha szó szerint idézünk valakitől egy szöveget, akkor azt idézőjelek közé szoktuk tenni, továbbá meg szoktuk adni a szerző nevét. A legutóbbi kommentednél ezek elmaradtak, így pedig esetleg megtévesztheted az olvasókat, mert azt hiszik, hogy ezek a saját gondolataid... >


És akkor ismét én pótolom ezt a hiányosságot az újabb kérdezői kommentben szereplő idézet tekintetében:


Forrás: Richard Dawkins Isteni téveszme c. könyve; Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2007; 102. oldal


Üdv. :)

2012. febr. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
59%

"Nem akarom, hogy azon az úton kövess engem, amelyen én haladok a célom felé. Járd a saját utadat, kövesd az általad meghatározott irányt, amely belső késztetéseidnek a leginkább megfelel. Ne fogadj el semmilyen állítást, csak azért mert tőlem származik. Ha százszorosan igaz is, mégsem a te igazságod, nem a te tapasztalatod, és így nem is fogsz vele azonosulni. Az igazat valósítsd meg, és akkor magadévá fogod tenni az igazságot..."



De hát én pont ezt teszem! Nem a te utadon járok, hanem a számomra legmegfelelőbben. Akkor most mi problémád? Az én céljaimhoz a keresztyénség (Jézus) az út. Nem értem miért fáj ez neked? Mert hogy nagyon fáj, az tuti. Mert különben nem itt töltenéd az időd, értelmetlen kérdésekkel.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a gyk. mert itt mindent törölnek! Ebből az következik, hogy a válaszok sem érdekelnek!!!
2012. febr. 23. 16:38
 59/59 anonim ***** válasza:

Te hiszel Mátyás királyban,láttad már ??

Ami közös az Istenben és Mátyás királyban

Mind a ketten le vannak írva és ábrázolják őket

Te nem hiszel Mátyásban mert tudod hogy létezik és isten is létezik hibába nem hiszel benne !!!

2018. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!