Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 1,5 éves kislányomat szerettük...

1,5 éves kislányomat szerettük volna katolikus templomban megkereszteltetni, de mivel a 7 éves iskolás lányom nem jár hittanra így elutasított a pap. Állítólag kötelező. Ki kötelezheti a gyerekemet rajtam kívül bármire is? Most hol keresztelkedjünk?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 21:27
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
79%

Biztos rosszul esik, de szerintem igaza van a papnak. Ha kereszteled a gyereket, szerintem nem árt, ha gyakorlod is a vallást. Butaságnak tartom, ha csak akkor lát az ember belülről templomot, ha keresztelik-esküszik, meg mikor a gyerekét kereszteli, egyébként nem törődik az egésszel.

Én akkor akadtam ki, amikor egy ismerősünk arról beszélt, hogyan osztotta ki a papot a keresztelő előtti "elbeszélgetésen", hogy semmi köze ahhoz, hogy hogyan neveli majd a gyerekét...

2009. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
18%
Részben igazad van, nem értem, hogy a MÁSIK gyerek mennyiben befolyásolja azt, hogy az adott gyereket megkeresztelik-e, vagy sem. Nem feltétlenül azért nem jár hittanra, mert nem úgy nevelitek, lehet, hogy régen járt, de nem jött ki jól a pappal vagy a többi gyerekkel, lehet, hogy fontosnak tartjátok, csak a gyerek úgy döntött, hogy nem jár, és ti tiszteletben tartjátok a döntését, vagy otthon tanítjátok. Viszont a papot is megértem, nem úgy tűnik, mintha tényleg fontosnak tartanátok a dolgot.
2009. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
21%

Nincs igaza a papnak !


Lassan szokjon hozzá a gondolathoz, hogy a keresztelkedés csak egy népszokás, és nincs hitbéli alapja.

Ha az egyház igazat ad a papjának akkor meg kell vonni tőlük az állami normativát. Fizessenek a hívőik, tartsák el abbol masgukat.

2009. jún. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
83%

A papnak viszont nem kötelező népszokásokban részt venni.


A papokat meg az egyház tartja el, nem az állam.

2009. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
25%
Az egyházat az állam tartja el. Tehát a papot is.
2009. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
87%

"Az egyházat az állam tartja el. Tehát a papot is."

A világegyetem és az emberi hülyeség határtalan. Az elöbbiben nem vagyok biztos. Einstein.


Az egyházat a hivek tartják fenn.

Az állam még a normativát is ellopja (ld pl. a tüntetések Magyar Bálint minisztersége idején.)

2009. jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
27%

Az egyházat az állam tartja el.

Az egyházaknak a költségvetésből kiutalt normativát még a Horn kormány idejln zsarolta ki Vatikán. Akkoriban úgy volt beállítva ez a dolog, hogy az Uniohoz való csatlakozás egyik feltétele, ha az egyházakat kárpótolják, illetve szerződésben kötelezzék az államot, hogy működésüket finanszirozza. A szervilis Horn kormány aláírta a szerződést, mely Vatikáni szerződés néven híresült el, és melynek következményeit a mai napig nyőgjük. A hívek adójából befolyt 1 %-ok amiről azt hiszed, hogy eltartják az egyházat, elenyésző összeg. Legalábbis a rkat klérus tudosításai szerint. Ugyanis adórevizor nem nézhet bele az egyház pénzügyeibe. A legtöbb adónem,illeték alol is mentesülve vannak.

Szóval az a minimum, hogy megkereszteljék annak a népnek a gyermekeit akiken élősködnek !

2009. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
85%

"A hívek adójából befolyt 1 %-ok amiről azt hiszed, "



Egyébként a helyes választ már leírták


"Az a kérdés, mit jelent számodra a keresztelés. A pap nem színjátékos, vagy bohóc, hogy csak úgy brahiból kereszteljen. Nem kötelező a nagyobb gyerekednek hittanra járni, de ha nem jár, az nyílvánvalóan mutatja, hogy a család számára nem fontos az egyházi kötelék. Ezért nem vállalja a pap."

Teljes joggal.

2009. jún. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egymásnak esni felesleges! Mivel a lányom idény kezdte az iskolát, megterhelőnek tartottam a + órát. Aki ezt nem érti meg, sajnálom! De én döntöm el mire járatom a lányomat! Ő meg ha már tudja miről van szó,megérti a dolgokat akkor majd eldönti,hogy akarja e vagy sem.Ahogy most kiderült a papok sem állják a szavukat!Ezért fizessek egyházadót, síremlék illetéket meg amit kitalálnak? :(
2009. jún. 11. 07:09
 20/46 anonim ***** válasza:
12%

Nem, az ,hogy mit jelent számomra a keresztelés, és úgy egyáltalán a vallás az magánügy.

A keresztelés, pont úgy mint a temetés, egy szolgáltatás.

Ha a pap nem akarja a szolgáltatást elvégezni akkor szolgálati mulasztást követ el. Neki sincs joga számonkérni senki lelki meggyőződését.Nem áll a törvények fölött.

Vagy ha igen, akkor kérje attól az apanázsát akit szolgál !

2009. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!