Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az istenetek még sem mindenhat...

Az istenetek még sem mindenható? Vagy ha igen, akkor hogy emel fel olyan tárgyat amit ő készített és maga a tárgy felemelhetetlen?

Figyelt kérdés

Akik nagyon hisznek Istenben, a "mindenható"-ban.

Isten mindent megtud csinálni igaz-e?


Ha igen akkor képes olyan tárgyat teremteni, amit még ő maga se tud felemelni, pedig fel akarja emelni?

Szóval mégsem mindenható? Vagy ha felemeli akkor még se mindenható, mert nem tudott olyan tárgyat teremteni amit még ő se tud felemelni.


Hm.. én ezt nem értem.


2012. febr. 14. 20:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

"Tényleg a mókuscickánytól származol! Csak az okosabb nálad. Mert nem vált emberré!"


Tehát szerinted a mókuscickány okosabb az embernél? Ez sok mindent megmagyaráz veled kapcsolatban...

2012. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Egyszerű! Isten számára a te szent logikád csak egy képlékeny massza.
2012. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
64%

Drága egyetlen 11#! Hát rám találtál? Nem ismered a viccet? Miért a majom a legintelligensebb állat? Mert nem vált emberré! A Mókuscickányt azért kellett elővennem, mert ha majmot írok, egyből jöttök, az ember nem tőle származik. Az evolúciót nekem még anno úgy tanították, hogy a mókuscickánynál ágaztunk el, és lett az egyik ág ember a másik majom. Persze, hogy a tudomány mai állása hol áll, nem tudom, és nem is érdekel, mer 50 év múlva arra mondják majd azt az akkori tudósok, hogy akkor még nem tudtuk pontosan de ma már itt a tuti. Aztán újabb 50 év múlva megint javítanak. Csak addigra a ma élő emberekből mindenki meghal. És ha a Biblia volt mégis csak igaz, hát az betyár kellemetlen lesz egyeseknek. De ez már nem az én problémám. Azért hidd el szeretlek, és nagyon kösd fel azt a bizonyost, ha "belém akarsz kötni". Nagyon makacs, nagyon önfejű vagyok. Nincs az a pityergős lelkületem. Régen írtam már, hát elmondom újra: hívő vagyok nem hülye.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.

# 9/12 Időpont ma 14:52


Hehe, ezt megmondtad. :D De ha mindenható, ezt mért ne tudná megcsinálni? Ellent mondásos a kérdés, de kit érdekel, ha az Istened mindenre képes :D.

2012. febr. 15. 21:37
 15/32 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező!


A kérdésedet olvasva jót mosolyogtam. Van már 15 éve is, hogy először találkoztam a "problémáddal". Akkor ez így hangzott: Tud-e Isten akkora követ teremteni, amit maga sem tud felemelni?


Wilhelm Busch Jézus ami sorsunk (evangéliumi kiadó) valami ilyesmit írt(bocs de fejből idézem vissza):


Szolgálatom során gyakran látogattam a kórházakat. Volt egy fiatal ember, aki nagyon ellenséges volt, nem szívesen beszélt velem. Aztán egy reggel, már messziről köszöntött: Hé Busch lelkész! Lenne egy kérdésem! És vidáman oda kacsintott a szomszéd ágyon fekvő betegnek. Már előre sejtettem, valamit kitaláltak. Oda mentem, mi lenne az? Azt szeretném megtudni, tud-e Isten akkora követ teremteni, amit ő sem tud felemelni? És szélesen vigyorogva várta a választ. A csapda teljesen nyilván való volt. Imádkoztam, majd meg kérdeztem tőle: hány álmatlan éjszakája volt e kérdés miatt? A fiatalember meglepetten válaszolt: egy sem. És mi az, ami miatt mostanában nem tud aludni? A fiatal ember arca elkomorult. Néhány perc hallgatás után azt mondta: Van egy lány. Teherbe esett tőle. Maga sem gondolta komolyan ezt a kapcsolatot, gyermeket meg vég kép nem tervezet még, a házasság anyagiak híján elég komplikált, szóval van baj rendesen. Ekkor megfogtam a fiatal ember kezét, és azt mondtam: Látja fiatalember! Isten éppen ezekre a kérdésekre szeretne önnek válaszolni, és ezeket a problémákat szeretné rendezni az életében.



Hát nagyjából ennyi a lényeg. Az, hogy Isten tud-e akkora követ teremteni, amit aztán maga sem tud felemelni, egy áll kérdés. Isten valós problémákra akar valós megoldásokat adni a te személyes életedben is kedves kérdező.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

15 ezt hívják terelésnek. :D

A kérdésre 2 válasz van:

1. Nem mindenható.

2. Nincs Isten.


Én a másodikra szavazok.

2012. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Srapnel ***** válasza:
Speciel ez a kérdés ezzel kapcsolatos itt, igaz, absztrakt formában: [link]
2012. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Cs. Jeromos ***** válasza:
90%

kedves kérdező!


fogalmi zavaraid vannak.


a mindenhatóság nem azt jelenti, hogy még a ált. isk. másodikos szintjén lévő emberkék eleve lehetetlen elvárásainak megfeleljen. a mindenhatóság azt jelenti, ami a szóban rejlik... mindent átható.


de ha már nagyon a cselekvésre akarod redukálni, akkor Isten mindenre képes, ami elvileg(!!!) lehetséges.

2012. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Lebannen ***** válasza:
92%

Úgy látom,a korlátolt emberi agyunkkal akarjuk megérteni Istent.

Van egy rossz hírem:nem fog menni.

A válasz a kérdésre nagyon egyszerű:

Isten képes olyan tárgyat teremteni,amit nem bír felemelni,és mégis felemeli.

Ez az embereknek paradoxon,de ahogy Jézus mondta:

"Istennel minden lehetséges."

2012. febr. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Na köszönöm szépen! Születtek ám hasznos válaszok. :D

Én nem hiszek istenben, de tényleg voltak jó válaszok, főleg a történet Jézussal aztán, hogy fogamzásgátlóként lehet használni Istent. :D

2012. febr. 18. 10:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!