Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az istenetek még sem mindenhat...

Az istenetek még sem mindenható? Vagy ha igen, akkor hogy emel fel olyan tárgyat amit ő készített és maga a tárgy felemelhetetlen?

Figyelt kérdés

Akik nagyon hisznek Istenben, a "mindenható"-ban.

Isten mindent megtud csinálni igaz-e?


Ha igen akkor képes olyan tárgyat teremteni, amit még ő maga se tud felemelni, pedig fel akarja emelni?

Szóval mégsem mindenható? Vagy ha felemeli akkor még se mindenható, mert nem tudott olyan tárgyat teremteni amit még ő se tud felemelni.


Hm.. én ezt nem értem.


2012. febr. 14. 20:35
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy nem érted meg, ezért próbáltam segíteni egy kis toldással.


Mert Isten legtökéletesebb jellemzése pont ez, hogy képes az általunk lehetetlennek vélt, felfoghatatlannak tartott dolgokra is. Ez a csodálatos az egészben, Isten mindenre képes. Mivel ezt a mondatot, hogy: Isten képes egy olyan tárgyat felemelni, amit ő úgy teremtett, hogy még ő se tudja felemelni. Szerintem ez elképesztően jól jellemzi a képességeit. Persze emberi logikával ezt nem egyszerű felfogni, de ellehet időzni e mondat felett a megértéséig.


De mint mondtad, én ezért próbáltam segíteni, hogy azt írom mondjuk: megteremti Isten e tárgyat, melyet nem tud felemelni. Majd(!) Isten akarata mégis az, hogy felemelje, és ekkor felemeli. Ha úgy tetszik "kiterjeszti" magát, erősebbé, nagyobb képességűvé (ugye ha képessége határtalan, akkor erre képes, de attól még mindig egy adott állapotban van, egy adott mértékig kiterjesztett hatalmassága - amit mindig felül lehet múlni). Ez könnyen megmagyarázza a dolgot - adott pillanatban nem képes felemelni, de mivel Ő a határtalan Isten, benne van a potenciál hogy mégis képes legyen rá, ha úgy akarja. Így talán könnyebb megérteni, még ha ez valójában nem a legjobb magyarázat mégsem, hisz ugyanabban a pillanatban képes mindkettőre, de valóban, azt sokkal nehezebb megérteni. Remélem segítettem.

2012. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Cs. Jeromos ***** válasza:

a "mindenható" szó jelentése:


minden létezőt átható.

2012. jún. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!