Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben hiszünk? Istennek...

Miben hiszünk? Istennek nevezett láthatatlan erőben, vagy az ember által megírt bíbliai történetekben.

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 09:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
78%

13:17-es újra

No igen, és mi van, ha a rossz megbánja bűneit? Mehet Istenhez, mint a jó, nem? Tehát ha bemegyek a bankba, megölök 30 embert, majd szánom-bánom bűneim, elmondok 100 "Üdvözlégymáriát" + 150 "Miatyánkot", azt' jó' van, meg van bocsájtva? Na nee!

És ha Isten olyan jó, mki a gyermeke, egyformán szeret, miért jobb a ffi a nőnél, miért csak ffi lehet (katolikus) pap, nő miért nem?

Mki abban hisz, amiben akar, de engem nem tudtok meggyőzni! A temetőnk kapuja felett "Feltámadunk" felirat látható, na, én azt sem hiszem! A pap több bort iszik, mint vizet, és "odaföntről" még senki nem jött vissza, h elmondja, mi van a halál után. Ha vki visszajön, elmeséli, komolyan mondom, h megtérek! Addig meg köszi, de kösz nem!

Szóval nem akarok senkit megbántani, mert a vallás mkinek magánügye, de ez az én véleményem a dolgokról, így én nem kérek belőle.

2009. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%
van egy erő, mely ott van a mindenségben mindenhol. nekem ez Isten. a bibliai kreálmánytól meg kifordul a gyomrom.
2009. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

" az ember által megírt bíbliai történetekben."


A Biblia azoknak a könyveknek a gyűjteménye, amelyeket a zsidóság és a kereszténység Istentől sugalmazottnak és ennek okán szenteknek fogad el, és mint ilyeneket a hit és az erkölcs területén mércének tekint. A Bibliát szent jellegéből kifolyólag Szentírásnak is nevezik.


A kereszténység két részre osztja a Bibliát: a zsidó Bibliát magában foglaló Ószövetségre (Ótestamentum) és az apostoli írásokat tartalmazó Újszövetségre (Újtestamentum).


A Biblia ebben a tekintetben teljesen egyedülálló. több, mint negyven író tollából származik, akik a legtöbb esetben nem ismerték egymást. Ez általában nem volt lehetséges, mert az az időszak, amíg a könyvet írták, legalább 1500 évet ölel fel. Valóban nagy csoda, ahogyan a Biblia lassan, több, mint ötven generáción keresztül azzá a könyvvé lett, amelyet ma a kezünkben tartunk: Mindenféle terv vagy vázlat nélkül, évszázadról évszázadra illeszkedett egyik rész a másikhoz, mígnem a Biblia teljessé lett.

A Biblia írói nagyon különböző társadalmi és kultúrkörökből származtak. Köztük van például Mózes, a politikus (aki Egyiptom bölcsességeiben járatos volt); Józsué, a tábornok; Salamon, a király; Ámósz, a pásztor; Nehémiás, aki a királyi udvarban élt; Dániel, az államférfi; Péter, a halász; Lukács, az orvos; Máté, a vámszedő és Pál, a rabbi. Egészen különböző helyeken és egészen különböző körülmények között írtak. Mózes a pusztában írt, Jeremiás börtönben, Dávid a hegyekben és a palotájában, Pál a fogházban, Lukács útközben, János akkor, amikor Pátmosz szigetén élt száműzetésben; mások katonai hadjárat feszültségei között.


Különböző lelkiállapotban írtak s könyveiket három különböző világrészen írták: Ázsiában, Afrikában és Európában. Három nyelven írtak: az Ószövetség nagyrészt héber - és kis részek (a rokon) arám nyelven, az Újszövetség görögül íródott. És mindezekből a különböző forrásokból és időkből egy könyv keletkezett. Mózes írt öt könyvet. Dávid uralkodása alatt újabb könyvek keletkeztek. Röviddel a babiloni fogság után, az írástudó Ezsdrás idejében az Ószövetség betűről betűre, szóról szóra, mondatról mondatra csaknem készen volt. Krisztus születése előtt négyszáz évvel elkészült az a könyv, amely ma változtatás nélkül van előttünk. A zsidó történetíró Flavius Josephus arról tudósít bennünket, hogy az úgynevezett Ószövetséget annyira tiszteletben tartották, hogy senki sem mert volna az évszázadok során bármit is hozzátenni vagy elvenni belőle.

2009. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
81%
Abból lett a baj, hogy összemossuk Istent, az Egyházat, meg a Bibliát. Ezek különféle dolgok. Isten csak egy van, én Termtőnek nevezem. Ő hozott létre mindent, övé az Univerzum. Az egyház emberek által létrehozott hatalmi szervezet. Ha a Biblia Isten szava, akkor más vallások írásai is Isten szava. A Bibliában több helyen benne van, hogy egy i betüt sem szabad kihagyni, vagy hozzátenni, mégis a kanonizálás kihagyott és hozzátett. Ennek a módosított Bibliának a nevében szörnyű gondoszságokat műveltek bizonyos egyházak vezetői és beosztottjai a történelem során. Itt lenne az ideje egy újabb reformációnak, ami előszedi az eredeti Bibliát, és más népek ősi írásait, és megszűnne a bálványimádás, meg egymás megbélyegzése a vallási ellentétek miatt.
2009. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

Miben hiszünk? Istennek nevezett láthatatlan erőben, vagy az ember által megírt bíbliai történetekben.


A kettöt nem lehet egymással szembeállitani.


A Szentháromság EgyIsten üzenete a Szentirás a Biblia.

A Biblia azoknak a könyveknek a gyűjteménye, amelyeket a zsidóság és a kereszténység Istentől sugalmazottnak és ennek okán szenteknek fogad el, és mint ilyeneket a hit és az erkölcs területén mércének tekint. A Bibliát szent jellegéből kifolyólag Szentírásnak is nevezik.

2009. jún. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
79%

Több forrásból értesültem arról, hogy bizonyos teologiai karokon tanítanak arról, hogy Jézus csodatevései mikor és mi célból kerültek be a Bibliába.

Na ennyit a Biblia Isteni sugallatáról...


Ez egy valóban példátlan, 2000 éve tartó átverés. Semmi köze Istenhez, nagyonis emberi, hatalmi és gazdasági elöny megszerzésére összeállított irományról van szó.

2009. jún. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem arról van szó, h amíg én nem próbállak meggyőzni az igazamról, csak rákérdezek bizonyos -számomra érthetetlen- dolgokra, ami az Istenetekkel, Bibliátokkal kapcsolatos, addig az ilyen-olyan felekezethez tartozó hívők nap, mint nap becsöngetnek hozzám, és próbálnak megtéríteni, meggyőzni vminek ill. vkinek a létezéséről, aminek/akinek jelenlétét nem tudják igazolni!

Amíg én hagyom, h mki olyan vallást gyakoroljon, amilyet akar, addig engem nem hagynak vallást NEM gyakorolni.

Addig, amíg én nyitott vagyok arra, h ha vki bebizonyítja nekem, megtérek, addig az istenhívők mereven ragaszkodnak a saját igazukhoz. Már-már szemellenzősen!

Ami bennem felmerül kérdés, arra értelmes, logikus választ nem kapok.

Én megértem, h párszáz éve a tanulatlan parasztokat mindennel meg lehetett etetni, de nem értem, h a mai ember h tud ilyen elvakultan hinni, amikor ezerféle módon bizonyították már be, h jórésze a Bibliának kamu, politikai megfontolásból íródott,...stb.

Nem értem, h h tudtok hinni, miután gyerekeket küldtek "szent" háborúba, és még sorolhatnám.

De tőlem aztán elhihetitek az egész rizsát! Csak nekem ne kelljen! Nem kell meggyőzni, megtéríteni. Sok esetben olyan erőszakosak egyesek (Jehova tanúi pl)! Fektessétek a pénzeteket a vallásotokba, pénzeljétek a papot, renováltassátok a templomot,... stb! Érdekes, h nálunk a papnak csodaszép autója van, a paplakban internet,... A legjobb szakma a papé! Esküvő, temetés, keresztelkedés,...mindig lesz, jó pénzért meg a csillagokat is lehazudja az égről!

A lényeg, h abban hisztek, amiben akartok, én meg nem hiszek és pont. Egészségetekre!

2009. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
78%
Én is magamban hiszek, a vallásoknak kb. annyi értelme van h egyes embercsoportok nem tudnak mit kezdeni az életükkel. Na most nehogy már egy számomra ugyanolyan ember mondja meg hogy mit tegyek és mit nem, mert ő elvileg az isten evilágra küldött döntéshozója(pápa). Habár nem ismerek minden vallást, de én úgy érzem, mindenkinek megvan a maga "istene"-lelke.
2009. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
30%

"Több forrásból értesültem arról, hogy bizonyos teologiai karokon tanítanak arról, hogy Jézus csodatevései mikor és mi célból kerültek be a Bibliába.

Na ennyit a Biblia Isteni sugallatáról.."


Aki valamit állít annak a feladata a bizonyítás.

2009. jún. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
78%
Csodálkozom a sok OKOS, egyetemet is végzett embereken, akik elhiszik ezt a sok ostobaságot. Jól élnek a hitből "Isten földi helytartói".Tisztelem és irigylem azokat az embereket akik hisznek,de én 2 lábbal állok a Földön.Ne várdd Isten bocsánatát,hanem élj úgy, hogy a körülötted élő emberek MA tiszteljenek és becsüljenek.
2009. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!