Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miben hiszünk? Istennek...

Miben hiszünk? Istennek nevezett láthatatlan erőben, vagy az ember által megírt bíbliai történetekben.

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 09:27
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:

A tudomány és a vallás két teljesen különböző dologról szól. A tudomány arról, hogy milyen a világ. A vallás arról, hogy miért ilyen: mi értelme van az egésznek.


Ha valaki úgy érzi, semmi értelme az egésznek, csak véletlen műve, hogy éppen itt vagyunk és olyanok, amilyenek, akkor kár is bibliát olvasni.


Ha viszont úgy érzi, hogy mégiscsak lennie kell valami értelmének, vagyis létezik valami jó a "háttérben", akkor érdemes olvasnia: hátha éppen a bibliából fogja megérteni, hogy mi is ez a jó. A bibliai történetek szimbolikusak, ezeken keresztül lehet sok mindent megérteni. De még egyszer megismétlen: ha valaki eleve úgy gondolja, hogy semmi értelme az egésznek, és "jó" nem létezik, akkor a biblia tényleg csak népmesei válogatás.

2009. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
10%
Hiszek egy Istenben mindenható Atyában mennynek és földnek teremtőjében.Tudjuk hogy a zsidó nép volt a kiválasztott de csak a zsidó nép volt az is aki keresztre feszíttette Jézus Krisztust,zsidók elfordultak Istentől,és most is a zsidók azok akik mindenféle filmet készítenek(Hogy szűz Mária qurválkodott,meg hogy Jézusnak volt felesége,meg millió egy dolgot terjesztenek)Úgy hogy vigyázzunk minek és kinek hiszünk.Érdemes letölteni a Másik Izrael dokumentum filmet.
2009. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Előttem kettővel:


természetesen létezik egy csomó jó dolog az életben, csak a nemlétező Istennek ezekhez semmi köze.

A vallások amúgy igenis azzal foglalkoznak milyen az élet, épp ez a konfliktusok oka.


Utolsónak:


A Jézus történet egy plágium. Nem ölettek meg a zsidók semmiféle prófétát, úgyhogy megnyugodhatsz. :)

2009. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
17%

Ha Isten létezik, teremtsen egy akkora követ, amit nem bír felemelni!:)))Elvileg mindenható, nem? Nem bírja felemelni? Hoppá!!!!

Vicces, hogy az emberek ennyire buták! A Csiperózsikát is könyvbe foglalták, mégsem hisszük el, hogy 100 évig aludt:)))

2009. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
48%

"Ha Isten létezik, teremtsen egy akkora követ, amit nem bír felemelni!"


"Képes-e Isten akkora követ teremteni, amelyet már Ő sem bír megmozdítani?"


"Mi történik, ha egy feltartóztathatatlan ágyúgolyó egy mozdíthatatlan oszlopnak ütközik? "


Ezek logikai kérdések.

Semmi közük a teológiához.


De te nem tehetsz arról, hogy gyerekkorodban bárányhimlő helyett logika és józan ész ellen oltottak be.

Összetéveszted - szokásod szerint -Gizikét a gőzekével.

2009. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 MARIANN06 ***** válasza:
EGYIKBE SEM!!!!!!!Külömben nem lenne ilyen nehéz az élet.
2009. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
istenben,a biblia az ember kordában tartására jött létre szerintem..ha rosszat teszel dádá lesz! :)
2010. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
Én hiszek egy valakiben aki fenn van de nem vagyok egy nagy vallásos arc.
2010. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
én hiszek Istenben és Jézusban. 2009-06-15 12:42, figyelj a középkori falusi mesélő öregbácsik eltúlozták a meséket. 100 évig aludt, a méseknek volt igaz alapja, talán az ókorban, vagy valahol másutt egy gazdag lányát elaltatták, nem tudom hogyan. És talán egy expedíciót vezető lovag vagy herceg, vagy magas rangú gróf meglelte őt, és a mese fennmaradt, ez nem biztos, hogy így van.
2010. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
ocs nem méseknek, hanem meséknek.
2010. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!