Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia mit tanít az igaz...

A Biblia mit tanít az igaz vallásról? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Azt tanítja, hogy csak kétféle vallás létezik: igaz és hamis vagy azt, hogy az egyetlen igazságnak sokféle verziója legitim Isten előtt? Egyáltalán ez utóbbi választ hogyan lehet elképzelni a gyakorlatban?

A kérdés nem provokatív vagy "térítő", őszintén érdekel.


2012. márc. 9. 10:54
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
0%
Berta-nak. Igen. Jehova Tanúja vagyok. A fő forrásanyag amint láthatod a Biblia, hisz miden gondolat egyértelmű idézetekkel van megerősítve.
2012. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Berta Wooster!


A bibliai igék azok adottak lényegtelen hogy ki írta ki azokat. Mert az igen egyértelmű.

Nem képezi vita tárgyát hogy a Bibliában az áll hogy a halottak fel lesznek támasztva. Ez tény. A Biblia Isten szava s nem pedig az ember. S mi magunk is megnézhetjük a saját Bibliánkba.

2012. márc. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

@ Vidiripi:


Az "Érveljünk a Tórából!" c. kiadványról nem is tudtam, hogy létezik; gondolom, valami újdonság a piacon. ;)


Mindkettőtöknek: A Bibliával semmi gond nincs, az állandó másolgatás az, ami gázos a JT-knél... Önálló gondolatokat kérek szépen, és teljes igeverseket, nem a fejezet és a vers számát. Ezt már Sacának szóvá tettem egyszer-kétszer nyilvánosan, tehát bárki olvashatta; de ha ti nem, akkor most megismétlem: A teljes igerészt tessék bemásolni, mert senki nem fog nekiállni 5 - 10 - 20 igeverset kikeresgélni a kedvetekért. Úgyhogy hajrá... :)

2012. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Akkor miért nem ezt írod? Illetve kezdheted volna ezzel.

2012. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

"Vidiripi


Akkor miért nem ezt írod? Illetve kezdheted volna ezzel."


Már néhányszor leírta a Tanúknak, némely vitában neked is, de süket fülekre talál, pedig gyönyörűen cáfolja a Biblia-magyarázatotokat!

2012. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


S az hogy máshová írtál valamit az hogyan kapcsolódik ide?

2012. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Berta Wooster.

Nagyon járatos vagy a Jehova Tanúi kiadványainak a megnevezésében, hogy lehet ez??? A másik azért nem idézzük a Biblia-verseket mert arra szeretnék buzdítani mindenkit, hogy a saját Bibliájukból olvassák el. Nem jelentene nehézséget idézni őket. Aztán a Zsoltárok könyvében leírja a zsoltáríró milyen jó származik abból ha a saját Bibliánkat olvassuk.

Zsoltárok 1:1 Boldog ember az, ki nem jár a gonoszok tanácsa szerint,

Bűnösök útjára nem áll,

És gúnyolódók székébe nem ül,

 2 Hanem Jehova törvényében leli gyönyörűségét,

És törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

 3 Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa,

Amely megtermi gyümölcsét a maga idején.

Nem hervad el lombja,

És minden tettét siker koronázza.

2012. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
A baj csak az,hogy a saját Bibliámban nem az van,amit a Jehovák hirdetnek!
2012. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet két igazság.Nincs középút. A Biblia igaz, csak sok hamis tanító van, akik bár tudják az igazságot, de viszket tőle a fülük. Jobban kedvelik a hamisságot. Elvették részüket.
2012. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

@ laci1:


< Nagyon járatos vagy a Jehova Tanúi kiadványainak a megnevezésében, hogy lehet ez???>


Nem tudom, mi a furcsa ezen, ráadásul csak egyetlen egyet neveztem meg... Mindenesetre az Őrtorony és az Ébredjetek! c. JT-folyóiratokat szerintem mindenki ismeri, aki valaha is kapcsolatba került tanúkkal akár "élőben", akár a neten. Én személy szerint pedig itt, a GYK-n olvastam régebben elég sok JT-kkel kapcsolatos kérdést, amelyekből szereztem némi infókat (meg negatív tapasztalatot egy-két JT vitaképtelenségéről, ha belefolytam a kérdésbe); néhány hónapja pedig intenzívebben foglalkozom ezzel a témával, rengeteg írásos anyagot átolvastam. Így már elég sok infóm van az Őrtorony társasággal és a sajátos teológiájával kapcsolatosan, továbbá olvastam jónéhány tévtanítás cáfolatát is. Sőt, saját magamtól is cáfoltam már meg félremagyarázást, ehhez pusztán jó szövegértési képesség szükséges, ill. az, hogy a Bibliát ne "JT-s szemüveggel", azaz szájbarágós magyarázatokkal olvassa az ember, ill. adott esetben meg kell nézni a nem JT-s Bibliafordításokat. Javaslom neked is, hogy próbálj egy-két hónapig úgy Bibliát olvasni (nem ÚVF-et), hogy _nem_ használsz hozzá "segédletet", ill. nem próbálod belepasszírozni az eddig tanult teológiába; szerintem nagyon meg fogsz lepődni...


Ja, és tudok olyan helyet is a neten, ahonnan a teljes Library-t le lehet tölteni; Vidiripi "irigykedett" is emiatt egyszer. :P - Ezt viszont nem tudom, hogyan működik: a sima érdeklődőknek, vagy "kezdőknek" még nem adnak hozzáférést? Azt ki kell érdemelni? :P


< A másik azért nem idézzük a Biblia-verseket mert arra szeretnék buzdítani mindenkit, hogy a saját Bibliájukból olvassák el. Nem jelentene nehézséget idézni őket. >


Ez véleményem szerint nem igazán megfelelő ok, még ha igaz is. Nem készítettem ugyan felmérést, de állítom, hogy az olvasók kb. 90 %-a _nem_ fogja kikeresni a saját Bibliájából, különösen akkor nem, ha több vers is van...



@ Vidiripi:


Ugye nem gondolod komolyan, hogy minden egyes kérdésnél külön fel kelljen hívni ugyanazokra a dolgokra valakik figyelmét???


Tessék, most utoljára leírom, hogy egy beszélgetésben vagy vitában mi lenne a normális eljárás, amit a JT-k többnyire nem tartanak be:


1. Nem chat, nem egy-két mondatos "válaszok" és párbeszédek zajlanak; ha tudsz válaszolni, azt fogalmazd meg rendesen és lehetőleg minél pontosabban, továbbá támaszd alá hivatkozásokkal. Egy-egy kérdésre írj egyenes, őszinte és lehetőleg alapos választ.


2. Ne térj el az adott témától, azaz ne hozz be mindig új elemeket. Ne kérdezz feleslegesen, ill. a "válasz" ne egy-két kérdésből álljon.


3. Ha másolsz egy szöveget valahonnan, illik a szövegrészletet idézőjelbe tenni, továbbá megjelölni a szerzőt vagy a forrást. Ennek elmulasztását plágiumnak hívják. :P


4. Lehetőleg kerüld az érvelési hibákat, ezeket pl. a Wiki is gyönyörűen leírja. :) [Ezeket főleg az egyik nagyon aktív JT szokta elkövetni errefelé, de a többiek sem panaszkodhatnak; nem mondom meg, kikre gondolok...]


5. A hivatkozott bibliai igeverseket másold ki teljesen; még akkor is, ha az adott Őrtorony-irodalomban, ahonnan copyzol, nincsenek kiírva. :P


6. A másik fél válaszát olvasd el rendesen, alaposan (értő olvasás / szövegértés). Ha nem értesz egyet azzal, mert nem győzött meg, akkor tessék ellenérveket, cáfolatokat írni, nem csak az előző szövegeket szajkózni akár ugyanott, akár később máshol.


Azt hiszem, összefoglalva ennyi, legalábbis így hirtelen nem jut eszembe más.

A tiltakozásodat megelőzendő leírom, hogy a fentiek _általánosan_ jellemzők a JT-kre; tudom, hogy rád nem mindegyik. Igaz, te nem is vagy igazán JT, csak érdeklődő... :P


Üdv. :)

2012. márc. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!