Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia mit tanít az igaz...

A Biblia mit tanít az igaz vallásról? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Azt tanítja, hogy csak kétféle vallás létezik: igaz és hamis vagy azt, hogy az egyetlen igazságnak sokféle verziója legitim Isten előtt? Egyáltalán ez utóbbi választ hogyan lehet elképzelni a gyakorlatban?

A kérdés nem provokatív vagy "térítő", őszintén érdekel.


2012. márc. 9. 10:54
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Berta!


"Önmagában a politika szerintem semleges ebből a szempontból. De hogy mit csinálnak belőle, az már más kérdés."


A második mondatban ott a burkolt válasz. Ezért kell egy kereszténynek kerülni azt a politikát amit pl. egy város vezetői szorgalmazzak.


"Nem írom ki, köszi, tudod, hogy nem vagyok egy kérdéskiírogatós fajta. :P

Legalábbis 9 hónap alatt 3 kiírt kérdéssel nem mondanám annak magamat. :) "


Nos nem értem hogy ez miért releváns. Mert ha most kiírsz egy 4. kérdést akkor mi fog változni?

Az arány akkor is megmarad ha esetleg ez miatt paráznál.

De én inkább úgy értékelem hogy maga a kérdés nem lényeges számodra. A kutatás és az emberek véleménye gyakran nem ugyan azt az eredményt hozza.

2012. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

@ Vidiripi:


< "Önmagában a politika szerintem semleges ebből a szempontból. De hogy mit csinálnak belőle, az már más kérdés."


A második mondatban ott a burkolt válasz. Ezért kell egy kereszténynek kerülni azt a politikát amit pl. egy város vezetői szorgalmazzak. >


Hogy érted azt, hogy "egy város vezetői által szorgalmazott politika"? Úgy alles zusammen, legyen az bármi is? Az túlzott általánosítás ám... Egy városban / országban sokkal széleskörűbb témák vannak, hogy azokat csak úgy egyben le lehetni írni.

Ebből következőleg pedig vannak / lehetnek olyan területek, amikkel egy keresztény egyetért, más területekkel pedig nem. Utóbbiakat pedig akár meg is próbálhatja befolyásolni, már amennyi hatással lehet a döntésre. Lásd az előzőleg felsorolt három igeverset: ima + cselekedetek.


Kérdés kiírása: Azért releváns, mert nem szoktam, és kész passz. Bár lehet, hogy még meggondolom a dolgot...

Az okok, amik ettől visszatartanak:

- Néhány JT-nek már úgyis üldözési mániája van miattam. :P

- Ebből következőleg lehet, hogy megint jönne a nyávogás, hogy "persze, mert mindig csak szidtok minket és kötözködtök..." - Pedig ez nem igaz.

- A várható válaszokat előre sejtem, és az indoklásokat is...

- Anti-JT-k köpködését sem igazán szeretném olvasni. [Nem a normálisan érvelő keresztényekre gondolok, hanem a gyűlölködő "nagyokosokra".]


A kérdés egyébként valóban nem túl lényeges számomra, mert tudom, amit tudok. :P Téged azért kérdeztelek személyesen is és általánosságban is, mert volt már példa arra, hogy az addigi tapasztalataimmal ellentétes dolgot tudtál mondani egy-egy témában.


Jut eszembe: Hallottam régebben egy polgármesterről, aki beállt JT-nek, és ezután is megmaradt a posztjában, egészen a pár évvel azután bekövetkezett haláláig; továbbá te is említetted máshol egy ismerősödet, aki egy önkormányzatnál dolgozik. Na, ez milyen gáz már: Az ilyen személyeknek - egy polginak legalábbis biztosan - kisezer ünnepségen kell részt vennie, ahol megy a Himnusz és a Szózat, ill. esetleg még a zászlónak is tisztelegnek... Kíváncsi lennék, ezt hogyan oldotta meg az illető...

Meg arra is, hogy akkor a közvetlen környezetében élő JT-k hogyan reagáltak a dologra: vajon kapott-e fejmosást, hogy egy JT nem politizálhat, ezért sürgősen mondjon le, vagy inkább büszkék voltak arra, hogy egy "nagyember" JT lett...


Üdv. :)

2012. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Berta!


Hogy érted azt hogy: - "De hogy mit csinálnak belőle, az már más kérdés."

Pont úgy ahogy te érted ezt a mondatodat.


"Ebből következőleg pedig vannak / lehetnek olyan területek, amikkel egy keresztény egyetért, más területekkel pedig nem. Utóbbiakat pedig akár meg is próbálhatja befolyásolni, már amennyi hatással lehet a döntésre. Lásd az előzőleg felsorolt három igeverset: ima + cselekedetek."


Igen ezzel egyet értek. De hogyan lehet hatással a döntésekre?


A kérdés! Hm.......


1. Üldözési mánia: Ezt nem mondod komolyan. Nem hiszem el hogy ez tényleg akadály lehet számodra. :)))))))

2. Igen hiszti mindig is volt és mindig is lesz. De a tényeken nem változtat semmit. A vélemény meg formálható időnként.

3. "A várható válaszokat előre sejtem, és az indoklásokat is..." Kíváncsi vagyok oszd meg velem kérlek.

4. Nos igen az anti-tanúk véleménye valóban probléma lenne. Sajna könnyen átcsaphat pocskondiázásba pedig nem az lenne a cél. Hanem az hogy objektív képet kapjunk a dologról. Egyébként ez a dolog engem is egyre jobban kezd érdekelni.


A Jehova tanú polgármesterről nem hallottam. Erről hol lehet olvasni?

A felmerülő kérdéseid nagyon jók s én is kíváncsi lennék hogy hogyan lett ez a dolog megoldva.

2012. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!