Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan kéne valakit a vallásró...

Hogyan kéne valakit a vallásról lebeszélni?

Figyelt kérdés

a barátom olyan családban született ahol nagyon szigorúan veszik a , és nem nagyon szeretném hogy a gyerek hivő legyen

, szeretném hogy logikusan gondolkodjon tehát evolúció, ősrobbanás stb. tehát létszi segítsetek.


2012. márc. 9. 19:24
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
61%

Sajna ha már teljesen átmosták az agyát, akkor nehezen.

Egyébként 14 éves koromban ismerős elvitt egy gyülekezetbe, és magam is megtapasztaltam, hogy milyen ez. Szerencsére nem tartott sokáig nálam ez az elvakult időszak, és magamtól rájöttem, hogy baromság az egész.

2012. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Norbert!

Ha neked barátod van, nemigazán kell aggódnod, hogy a közös gyermeketek hívő lesz!

2012. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
71%
Sehogyan. A gyerek majd eldönti magának, hogy szeretne-e vallásos lenni. Te meg eléggé beszűkült vagy, ha azt hiszed, hogy aki vallásos, az nem tud logikusan gondolkodni és nem hiszi el az evolúciót meg az ősrobbanást.
2012. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
a második választ nem nagyon értem
2012. márc. 9. 19:33
 5/44 anonim ***** válasza:
80%

Előző vagyok!

Ha viszont a barátod leendő házasságában születendő gyermek jövőjéért aggódsz, nos az nem hiszem, hogy a te dolgod és felelősséged lenne.

Jobb az ilyesmit rábízni mindenkire, majd eldönti ő, hogyan akar élni, és a majdan születendő gyermekének hitét hogyan egyengeti.

2012. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

azt nem úgy értettem csak nem jutott most az eszembe más

meg volt olyan barátom is aki nem hitte el az ilyen evolúcios ősrobbanásos elméleteket.

2012. márc. 9. 19:35
 7/44 anonim ***** válasza:
53%
Mit nem lehet ezen érteni. Ha te Norbert vagy, akkor fiú vagy. Azt írod "a barátom", ezek szerint ő is fiú, tehát 2 fiúnak nem lesz közös gyermeke. Biológiailag kizárt!
2012. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:
28%

Jómagam erősen vallásos vagyok - ha a helyetekbe képzelném magam hagynék a gyereknek időt hogy maga mérlegelje a dolgot, a két szülő közül melyik nézőpontját találja értékesebbnek (katolikus gyerek 7 éves korától dönthet erről önállóan). Ez persze nem jelenti azt, hogyha az apuka nem tud keresztelő nélkül megmaradni, az véget vetne a világnak. A gyerek hozzáállása szinte csak a neveltetésen múlik, nem egy vitán a szülei között, amire ő nem is emlékszik.


Az evolúció véleményem szerint igaz, a teremtés története nem mérhető tudós szemmel, jelentősége elvont módon fontos. Nem véletlen hogy a történelem majd' minden természettudósa erősen vallásos lett.

2012. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
53%

"Mit nem lehet ezen érteni. Ha te Norbert vagy, akkor fiú vagy. Azt írod "a barátom", ezek szerint ő is fiú, tehát 2 fiúnak nem lesz közös gyermeke. Biológiailag kizárt!"


Szerinted a barát az a pasija?4

Nekem is vannak barátaim és mégis hetero vagyok.

2012. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "gyerek" szót a barátjára értette... -.-" Írhatta volna azt is, hogy a "srác".
2012. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!