Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan kéne valakit a vallásró...

Hogyan kéne valakit a vallásról lebeszélni?

Figyelt kérdés

a barátom olyan családban született ahol nagyon szigorúan veszik a , és nem nagyon szeretném hogy a gyerek hivő legyen

, szeretném hogy logikusan gondolkodjon tehát evolúció, ősrobbanás stb. tehát létszi segítsetek.


2012. márc. 9. 19:24
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
próbáltam már vele beszélni a hitéről, kérdezgetem de nem akar róla beszélni? ez miért lehet mert ha tényleg hisz benne akkor miért nem akar?
2012. márc. 10. 20:45
 32/44 anonim ***** válasza:
lehet, hogy azért nem akar beszélni róla mert tudja hogy te úgysem értenéd meg, hiszen azt szeretnéd, hogy ne legyen hívő. Az is lehet hogy nem tud mindent logikailag megindokolni neked, mert a hit nem olyan dolog, amit meg lehet indokolni. ahogyan a szeretet vagy a művészet sem.
2012. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
csak annyit tud hogy nem vagyok hívő
2012. márc. 12. 13:11
 34/44 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Arra a kérdésedre mi akik nem ismerünk sem téged, sem a barátodat, ezért kedves Norbi, a barátoddal kellene ezeket a dolgokat megbeszélni. Ha meg nem akar erről beszélni, akkor ezt tiszteletben kell tartanod, különben akár a barátságotok is rámehet erre.

Üdv: Napirai

2012. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
rendben, akkor békén hagyok és várok.
2012. márc. 12. 20:41
 36/44 anonim ***** válasza:
63%
De hívő vagy. Hiszel az evolúcióban, és az ősrobbanásban.
2012. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
mondhatjuk ugy is de én nem hiszek az ősrobbanásban hanem tudom hogy van , az már nem hit hogyha tudom :)
2012. márc. 13. 21:15
 38/44 anonim ***** válasza:
90%

Aha, na és honnan tudod? Ne érts félre, én is hiszek benne, de tudnod kell, hogy a tudósok is vitatják, illetve azt is hogy a tudomány folyamatosan fejlődik, tehát lehet, hogy 100 év múlva mindenki röhögni fog az ősrobbanáson, és lesz egy másik elmélet. Ha valamiről nincsen tapasztalatod (és az ősrobbanásról nem lehet) akkor te azt nem tudod, hanem hiszed.

Az evolúcióra is vannak bizonyítékok, de ennek az elméletnek bizony vannak hiányosságai is. Ajánlom figyelmedbe a darwinizmus buktatói című könyvet Wolfgang Kuhn német biológustól. Tehát bizonyos hiányosságokon át kell ugrani és bizonyos axiómákat el kell fogadni ahhoz, hogy magát az evolúciót kérdés nélkül elfogadjuk. Szóval kell hozzá egy bizonyos hit.

2012. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos téged nem lehet megszabadítani a tudománytól, amivel átmosták az agyad. A Biblia szerint jobb lenne, ha te hagynád ott és legalább Ő üdvözül és nem rontják meg.
2012. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

A vallásról nem kell senkit lebeszélni. Az ismeretek megszerzésével bekövetkezik a kételkedés időszaka, aztán a legtöbb esetben a csalódás a vallásban.

Én egy hívő családban nevelkedtem, elsőáldozás, bérmálkozás, minden vasárnap mise. 14 éves koromban elkezdtem templom "mellé" járni, 15 éves koromban bevallottam otthon, hogy már nem járok misére. Azóta is csak képzőművészetileg csodálom meg a templomokat. Ha értelmes a barátod, ezek a folyamatok bekövetkeznek nála is. Érdemes vitákat folytatnotok észérvekkel.

2012. márc. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!