Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan kéne valakit a vallásró...

Hogyan kéne valakit a vallásról lebeszélni?

Figyelt kérdés

a barátom olyan családban született ahol nagyon szigorúan veszik a , és nem nagyon szeretném hogy a gyerek hivő legyen

, szeretném hogy logikusan gondolkodjon tehát evolúció, ősrobbanás stb. tehát létszi segítsetek.


2012. márc. 9. 19:24
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

azt hitte hogy meleg vagyok ez jó

14 éves vagyok iskolába járok csak nem tudom hagyni hogy ilyen eszmékkel nőjön fel 8és ezt most nem azért mondom mert hülyeség a vallás meg hoigy fikázom mindenki azt hisz amit akar) csak ő a barátom :P

2012. márc. 9. 19:43
 12/44 A kérdező kommentje:

# 1/11

milyen gyülekezetbe vitt el ha emlékszel még rá vagy ha megkérdezhetem?

2012. márc. 9. 19:46
 13/44 anonim ***** válasza:
74%
A hit nem olyan dolog, amit meg lehet magyarázni, vagy le lehet beszélni róla az embert. A hitnek semmi köze az értelemhez. A hit a szívből jön. Fiatal korába a gyereket bele nevelik egy bizonyos szokásba, de ha saját lábra áll, és kikerül abból a közösségből, vagy megtalálja azt a szemléletet ami neki smakkol, akkor lebeszélés nélkül is "magtérül". Engem a római katolikus hitre neveltek. Ministráltam rendszeresen, meg ilyenek. Ma már nem járok misékre sem, és a belém nevelt vallás gyakorlását is abbahagytam. Viszont annál inkább Istenhívő vagyok. De a hit mindenkinek a magánügye.
2012. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
ja és hol milyen kulcsszavakkal kereshetek rá meg stb.
2012. márc. 9. 19:47
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj meg, kedves Norbert, de a barátod hitének szempontjából édes mindegy, hogy te szeretnéd-e vagy sem. Te a saját gondolkodásodért vagy felelős, ahogy ő is a sajátjáért.
2012. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
nem haragszom azért irtm hogy elmondjátok a véleményetek
2012. márc. 9. 19:50
 17/44 anonim ***** válasza:
6%
Sajna már nem tudom, milyen gyülekezet volt, de örülök, hogy megszabadultam tőlük. Egyébként barátnőm anyja vitt el, és amíg oda járt, maga is kissé elvakult volt. Most is hívő, de "normális" szinten.
2012. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
40%

Ne akard lebeszélni, mindenkinek a maga dolga, hogy miben (nem) hisz. A legtöbb vallás amúgy elfogadja az evolúciót és az ősrobbanást, legalábbis a keresztények biztosan, azokat ismerem. A Bibliát képletesen kell értelmezni (ezt a papok is mondják), ma már nem nagyon hiszi senki, hogy a teremtés 7 nap alatt történt, és a nő a férfi oldalbordájából lett, de attól még vannak hívők. Egy csomó tudós vallásos volt, egy idő után eljut oda a tudomány, hogy oké, volt ősrobbanás, de miért, mi váltotta ki, és ami azt kiváltotta, azt mi és stb., így eljutottak oda hogy kell lennie valami felsőbb erőnek.

Szóval a vallás nem zárja ki a logikát, már nem a középkorban vagyunk, hogy tiltja a tudományt.

Sokat hallottam nem hívő emberektől, hogy mennyire utálják, ha valaki meg akarja őket téríteni, na, egy vallásos embernek akkor nem lehet rossz, ha le akarják beszélni? Hagyd ezt, inkább menjetek focizni, 14 évesen nagyrészt úgyis még mindenki a szülei véleményét hangoztatja.

2012. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
rendben azért köszi mindenkinek aki válaszolt
2012. márc. 9. 20:00
 20/44 anonim ***** válasza:
Ja egyébként egy dolog mégis jó volt abban a gyülekezetben. Finom volt a kaja. XD
2012. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!