Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy viszonyul a vallás a...

Hogy viszonyul a vallás a dinoszauruszok múltbeli létezéséhez? Mivel magyarázzák?

Figyelt kérdés
ugyebár ez egy teljesen cáfolhatatlan tény, amiről a bibliában szó sincs,mivel akkoriban még nem tudtak róla(ismét egy tény hogy emberek írták a saját fejükből).

2012. márc. 12. 21:19
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Invesztor!

Igazd van nem jól írtam a "tényeket" szót. De azt végképp nem tudom megfejteni hogy miből szűrted azt le hogy az az írásom értelme hogy nem lehet tanítani.

Azt írtam hogy: "Elméletként TANÍTHATÓ..."


Igaz lehagytam két betűt. De ez a mondat elején semmit sem változtat. Szóval nekem a helyes írással van gondom neked meg a szöveg értéssel.

2012. márc. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
53%

Vidiripi!


"Elméletként tanítható s tartalmaz tényeket"

De még így sem értelmes. Ha valami elmélet, akkor hogy tartalmazhat tényeket? Ezt az ellentmondást nem tudom feloldani...


Mellesleg az evolúció tény, ha ezt nem vagy képes elfogadni a vallásod miatt, az a te dolgod, de könyörgöm ne akard már a többiekre erőltetni, hogy csak - mert te nem hiszed - elméletként tanítsák az iskolában. Ez a gond a turbó vallásosokkal meg a szélsőségesekkel úgy általában. Annak ellenére, hogy ők a kisebbség, a többségre akarják eröltetni az akaratukat. Mindegy, hogy vallásról, tudományról, abortuszról, etnikumokról van szó, csak az ő szavuk legyen a döntő.

2012. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
48%

Vidiripi


Na na!


"Igen, gondolom, akkor ezzel a gondolatmenettel a relativitás-elmélete sem tanítható, mert benne van az "elmélet", pedig többszörösen bizonyított."


Neked a tanítással volt bajod hogy én azt mondom hogy nem tanítható. Pedig én nem ezt mondtam hanem azt hogy elméletként tanítható. S ez nem azt jelenti hogy semmilyen formában nem tanítható.


Legutóbb meg azzal jössz hogy ha már tanítják akkor azt tényként tegyék. De az elején még nem ezzel jöttél. Kérdem én hogy miért?

De ha ebben tévednék akkor viszont itt a hiba: "Egyébként az ide (GYK) irogatók több, mint felének értelmezhetetlen az írása, mert vagy nem tud helyesen írni vagy fogalmazni nem tanították meg."


Nem jól fogalmazol te sem.


"Mellesleg az evolúció tény, ha ezt nem vagy képes elfogadni a vallásod miatt, az a te dolgod, de könyörgöm ne akard már a többiekre erőltetni, hogy csak - mert te nem hiszed - elméletként tanítsák az iskolában. Ez a gond a turbó vallásosokkal meg a szélsőségesekkel úgy általában. Annak ellenére, hogy ők a kisebbség, a többségre akarják eröltetni az akaratukat. Mindegy, hogy vallásról, tudományról, abortuszról, etnikumokról van szó, csak az ő szavuk legyen a döntő."


1. Hogyan lehet az emberre ráerőltetni azt amit én hiszek?

Az az erőltetés hogy elmondom nem értek vele egyet? Mert ha igen akkor te is erőltetsz.

2. Igen szerintem elméletként tanítsák. De tényleg az én véleményemen múlik hogy ezt az iskolákban hogyan fogják tanítani? Az király lenne! :)) (nincs ekkora hitem)

3. Mi az hogy?: "turbó vallásosokkal"

4. Ezt hogyan teszik meg? - "Annak ellenére, hogy ők a kisebbség, a többségre akarják eröltetni az akaratukat. Mindegy, hogy vallásról, tudományról, abortuszról, etnikumokról van szó, csak az ő szavuk legyen a döntő."


Hány ilyen ember van a parlamentben ahol a törvényeket alkotják?

2012. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripinek:


Igen, baj lehet a "helyesírással", amely szó, miként a "szövegértés" is, egybeírandó.


Invesztornak:


Maga az evolúció (az, hogy van folyamatos fejlődés) az tény, de a biológiai evolúciós elmélet (Darwin és Mendel hipotéziseinek az egyesítésével)azt állítja, hogy annak a bizonyos fejlődésnek konkrét okai a természetes kiválasztódásban és az öröklődésben vannak, és ad egy kvázi magyarázatot az élővilág, és az ember kialakulására is. A dinoszauruszok példája az evolúció tényeit olyan időtávlatban mutatja be, amire a Biblia szerzői nem gondolhattak (a Korán sem, jóllehet azt Allah személyesen diktálta Mohamednek), és az írások értelmezői most isszák ennek a levét, feltéve, hogy görcsösen ragaszkodnak a teremtésmítoszok betűjéhez. Az evolúció tényei továbbá a sikeres kísérletek: a tulajdonságok szerinti fajtanemesítések, újabban pedig a genetikai manipulációk.

De az evolúció elmélete is megdönthető! Legegyszerűbben úgy, hogy előáll egy (vagy több) Isten, esetleg egy (vagy több) földönkívüli, és bebizonyítja, hogy az ő tenyészete vagyunk, ő trükközik a génjeinkkel, ezért alakult ki az emberi faj, és esetleg ő kísérletezett a dinókkal is. Na, ez lenne az érdekes! (A valószínűsége mondjuk 50%):D

xd

2012. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
30%

Vidiripi!


"Pedig én nem ezt mondtam hanem azt hogy elméletként tanítható. S ez nem azt jelenti hogy semmilyen formában nem tanítható."

Pedig nekem ez jött le a válaszodból.


"Legutóbb meg azzal jössz hogy ha már tanítják akkor azt tényként tegyék."

Hol is írtam ilyet?


"De az elején még nem ezzel jöttél. Kérdem én hogy miért?"

Azért, mert én ilyet nem is állítottam.


"Nem jól fogalmazol te sem."

Például?


"Hogyan lehet az emberre ráerőltetni azt amit én hiszek?"

A vallásosoknak ebben már elég nagy rutinja van. Hogyan? Úgy, hogy "ti" vagytok a legerőszakosabbak, leghangosabbak, és ahogyan az USA-ban is a magzatvédő kisebbség, úgy ti is eléritek az intézkedések visszavonását.

Az is bevett szokás a vallási és egyéb defektes kisebbségeknél, hogy ilyenkor a személyes hitük szentségének megsértésre hivatkozva kényszerítik ki az egyes rendeletek visszavonását.


"Igen szerintem elméletként tanítsák."

A valóság csupán annyi, hogy az evolúció tény. Ha tetszik, ha nem.


"De tényleg az én véleményemen múlik hogy ezt az iskolákban hogyan fogják tanítani?"

Nem kimondottan a te véleményed számít, hanem a magadfajta embereké, akik a hitük megsértésére hivatkozva és egyéb politikai manőverek révén lendülnek támadásba. Lásd a kreacionizmus, ID. Jeszenszky legjobb "beszólása":

"Az evolúció kérdése az a csatatér, ahol ma Isten seregei és a Sátán seregei megütköznek."

Az ilyen emberek véleményem szerint veszélyesek az egész emberi fajra nézve. Először csak az evolúció, aztán már csak azt vesszük észre, hogy a Biblia szavain kívül semmit sem szabad tanítani.


"Mi az hogy?: "turbó vallásosokkal""

A Bibliát szó szerint értelmezők megnevezése. Teremtés hat nap alatt, stb... Az ilyenek szintén veszélyesek véleményem szerint.


"Hány ilyen ember van a parlamentben ahol a törvényeket alkotják?"

Fogalmam nincs. Az USA-ban viszont sok van, elvégre az az ország a nyugat Szaúd-Arábiája bigottságot illetően. És elhiheted, ha ott lesz precedens, akkor előbb-utóbb itt is előkerülnek.


"...esetleg egy (vagy több) földönkívüli, és bebizonyítja, hogy az ő tenyészete vagyunk, ő trükközik a génjeinkkel, ezért alakult ki az emberi faj..."

Ez csak arra bizonyíték, hogy minket ők tenyésztettek ki és nem az evolúció termékei vagyunk. De attól még az összes többi élőlény az evolúció terméke. Dinókat meg minek tenyésztettek volna ki az ember mellett/előtt? Csak az istenes verzió dönthetné sutba az evolúciót, de ekkor is az adott isten(ek)nek jó magyarázattal kellene szolgálnia azt illetően, hogy a több millió éves fosszíliákat minek varázsolta a föld mélyére.

2012. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
38%

Vidiripi


"Legutóbb meg azzal jössz hogy ha már tanítják akkor azt tényként tegyék."

Hol is írtam ilyet?


A 42. válaszodban.


"Hogyan lehet az emberre ráerőltetni azt amit én hiszek?"

A vallásosoknak ebben már elég nagy rutinja van. Hogyan? Úgy, hogy "ti" vagytok a legerőszakosabbak, leghangosabbak, és ahogyan az USA-ban is a magzatvédő kisebbség, úgy ti is eléritek az intézkedések visszavonását.

Az is bevett szokás a vallási és egyéb defektes kisebbségeknél, hogy ilyenkor a személyes hitük szentségének megsértésre hivatkozva kényszerítik ki az egyes rendeletek visszavonását."


Nálunk nem ez a gyakorlat. Ne az USA-val gyere! A hazai gyakorlat nem ez de ha még is akkor példákat említs s ne általánosságban beszélj. Főleg ne az amerikai példát hozva érvként. Ez itt Európa.


"A valóság csupán annyi, hogy az evolúció tény. Ha tetszik, ha nem."


Nem! Van aki tényként kezeli és van aki elméletként. Ez a tény.


Ha elfogadjuk Jeszenszky "beszólását" Akkor az már is bizonyítja Isten létét.

Mert ha Sátán létezik akkor az Isten is. Különben a seregeik hogyan tudnának megütközni?


"Az ilyen emberek véleményem szerint veszélyesek az egész emberi fajra nézve. Először csak az evolúció, aztán már csak azt vesszük észre, hogy a Biblia szavain kívül semmit sem szabad tanítani"

Ha te ebben hiszel akkor nagyobb a hited mint nekem. Mert ahhoz tényleg hit kell hogy ezt kijelentsd. Európában ilyen nem következhet be mert ez lehetetlenség.


"Hány ilyen ember van a parlamentben ahol a törvényeket alkotják?"

Fogalmam nincs. Az USA-ban viszont sok van, elvégre az az ország a nyugat Szaúd-Arábiája bigottságot illetően. És elhiheted, ha ott lesz precedens, akkor előbb-utóbb itt is előkerülnek."


Már megint az USA. Mit kell velük annyit foglalkozni? Maradjunk kis hazánk határain belül.


"Dinókat meg minek tenyésztettek volna ki az ember mellett/előtt? Csak az istenes verzió dönthetné sutba az evolúciót, de ekkor is az adott isten(ek)nek jó magyarázattal kellene szolgálnia azt illetően,.."


Az evolúciós elmélet szerint az ember is így fejlődött ki nem csak az állatok tehát a legvitatottabb "láncszem" esne ki a képletből ezzel.


"...hogy a több millió éves fosszíliákat minek varázsolta a föld mélyére."


Hogyan kerültek sókristályok az Ararátra? S hogyan keletkezett az Araráton párnaláva?

A szén miért a föld alatt van és a kőolaj?

2012. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
54%

Öhm, hallottál már arról, hogy a földkéreg gyűrődik? És bizony nagyon sok hegy előtte tengerfenék volt, és onnan emelkedett ki? Na, pontosan így kerül pl tengeri csigaházak a magas hegyekre. A Himalája ma is folyamatosan növekszik. Izland meg folyamatosan szakad szét, ahogy a két lemez távolodik egymástól.


Hogy kerül a szén a föld alá? Most komolyan?... A római kori romok is föld alatt vannak! Ügye nem hiszed, hogy valaki járkált ásóval, és minden romos épületet eltemetett, mert rontotta a tájképet? :D Bizony, a földön lévő dolgok folyamatosan föld alá kerülnek. A szén-kőolaj pedig elsősorban mocsárba, süppedékes-nedves-tőzeges talajba dőlt növények-állatok tetemeiből alakult ki, pontosan azért, mert egyébként nem konverzálódik, hanem elbomlik/megeszi valami más. Az meg tökéletesen bizonyítható, hogy a szén növényi eredetű : én is találtam nagyanyámék szénkockáiban növényi lenyomatot. Meg kismillió másik ember.


Azért ez a szűk látókör tényleg félelmetes. Nem tanulsz valamiről, neked magas, tehát akkor az nem lehet úgy! Az inkvizíció is így működött... Hogy tud az a boszorkány füvekkel gyógyítani? Máglyára vele, mert nem értem mit csinál!

2012. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre visszatérve vannak nagyon elborult emberek akik a bibliát szó szerint értelmezik és ők bőszen tiltakoznak az evolúciós elmélet, a dinoszauruszok létezése és általában valahogy minden ellen ami tudomány. Őket lehet fundamentalistának nevezni.


Vannak azonban normálisan visszafogottan gondolkozó emberek akik a bibliát szimbolikusan értelmezik és nem igyekeznek lesüllyedni az akkori emberek tudásának a szintjére. Számukra a vallás és a tudomány két külön téma amelyek között nincs konfliktus.

2012. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Invesztor! Olvasd el Sir Butcher válaszát!


"...hogy a több millió éves fosszíliákat minek varázsolta a föld mélyére."

2012. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!