Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az, hogy lehetséges, hogy...

Az, hogy lehetséges, hogy Jézus megtagadta Isten parancsát?

Figyelt kérdés
A Bibliában Isten kijelenti,hogy aki bizonyos bűnöket elkövet,annak halálbüntetés a része.Jézus ezt megtagadta kijelentéseivel,és tetteivel egyaránt.
2012. márc. 19. 11:40
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

"Amúgy az elején sokan írták, hogy Jézus Isten. Ez hülyeség, Jézus nem Isten..."

Fil 2:5 Annak okáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

Fil 2:6 Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy [ő] az Istennel egyenlő,

Fil 2:7 Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

Fil 2:8 És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

Fil 2:9 Annak okáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza neki oly nevet, amely minden név fölött való;

Fil 2:10 Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

Fil 2:11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

"A "Szentháromság" Babilonból származik, ott imádtak istenháromságokat, és ez is egy tévhit, Jézus is teremtve lett."

1 Ján 5:7 Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.

1 Ján 2:22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút. 1 Ján 2:23 Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

Vigyázz, J T, a vallásod nem Istenhez visz közelebb!

2012. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Isten azért küldte a törvényt, hogy lássák az emberek, hogy nem tudják betartani, nem tudnak cselekedetek által üdvözülni. És a véres gyilkolászós büntetések (megkövezés stb) az nem Istentől jött, hanem csak a tízparancsolat jött tőle, a többit Mózes írta, így próbálta betartatni a tízparancsolatot, és a közösség ezt elfogadta.

És még ha tévedek is, ami simán lehet, Isten nem cselekedett értelmetlenül, mert arra ő nem képes, mivel maga a végtelen tudás és értelem.

És Isten nem mondta, hogy ölj, mondom ez az akkori társadalom törvénye volt.

És nagyon is sok múlik azon, hogy ki mit követ el életében. Csak azt mondom, hogy önmagában az, hogy helyesen próbálsz élni, nem üdvözít, csak Jézus áldozata és a benne való hit, és a bűntől való őszinte elfordulásra való törekvés. Tehát az, ha valaki nem parázna, nem üdvözít jobban, mint ha valaki parázna, de aki hisz Istenben, az nem akar parázna lenni, mert tudja,

hogy Istennek az nem tetszik, és próbál úgy élni, ahogyan Istennek tetszik. És az Ószövetségi időkben persze, hogy nem ismerték Jézust, mint embert (csak mint megváltót, akiről szóltak próféciák), de akkor ő még emberi formában kb 1500 évet váratott magára. De a megváltás örökké érvényes, a múltban és a jövőben is, mert Isten számára nem létezik idő, mivel ő alkotta, az idő is teremtmény.

2012. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Utolsó:

"És a véres gyilkolászós büntetések (megkövezés stb) az nem Istentől jött, hanem csak a tízparancsolat jött tőle, a többit Mózes írta, így próbálta betartatni a tízparancsolatot, és a közösség ezt elfogadta.

És még ha tévedek is, ami simán lehet, Isten nem cselekedett értelmetlenül, mert arra ő nem képes, mivel maga a végtelen tudás és értelem.

És Isten nem mondta, hogy ölj, mondom ez az akkori társadalom törvénye volt."


Ha ez igaz,akkor ezek szerint a Biblia hazudik? Mert a Mózesi könyvben Isten elrendelt parancsára hivatkozik,amikor megkövezésről és hasonlókról van szó.

2012. ápr. 12. 15:42
 34/48 anonim ***** válasza:

Máté 5:


38

Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért.

39

Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem aki arcul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orcádat is.

40

És aki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsőt is.

41

És aki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettőre.

42

Aki tőled kér, adj néki; és aki tőled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.

43

Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

44

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

45

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

46

Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

47

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-é?

48

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

2012. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

"43

Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet."


Igen, ezért gyűlölök mindenkit, mert mindenki az ellenségem, sajnos nem én akartam :)



Én kifejezetten szeretem, hogy gyilkolásra buzdít Isten. Legalább nem "nyim-nyám" alak. Az Ószövetségben bebizonyítja, hogy ami neki nem tetszik annak csúfos vége lesz. Igaza is van, amit Ő teremtett, joga van elpusztítani, legyen az gyerek vagy nő, ha neki nem tetszik, akkor haljanak meg! Én mellette állok.


Mit gondoltok Jézus 2. eljövetelekor mi lesz itt a Földön. Nem ám pátyolgatás, cunci-munci de szeretlek, kemény gyilkolászás lesz. Ezt már megírták az Újszövetségben, hogy nem fognak sokan ráismerni, mert eljön a haragvó Jézus. És leküldi az angyalokat és szétválogatják az embereket, mert beért aminek be kellett érnie. Lesz sírás, fogcsikorgatás... ez is mire utalhat.

Én így készülök az eljövetelre, vesszen aminek vesznie kell. Ha engem is legyilkolásznak és nem voltam elég jó, állok elébe!

Szerintem ez a "szeretet téma" ami most jellemzi az Újszövetséget ez egyfajta próbálkozása Istennek. Először nem sikerült "erőszakkal, haraggal" azt mondani: Íme itt vagyok higgyetek! Eltapostuk a prófétáit, angyalait, hát én is mérges lennék. Most a szeretet a menő, de szerintem az embereknél ez sem segít, így sem hisznek többen. Az utolsó nap úgy is a hulljon a férgese lesz, vivát!

Ha megfigyelitek a Bibliában Isten mindig választ, legyen sötétség és legyen világosság. Legyenek tengerek és legyen föld. Mindent szétválaszt. Ószövetség legyen gyilkolászás, utána legyen szeretet, legyen férfi és legyen nő és még sorolhatnám. A mi Istenünk a választások Istene, azért is van szelekció, hogy sokfajta ember közül is tudjon választani.

2012. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

35ösnek: tetszik, amit írsz.

Egyébként bonyolult kérdést boncolgatunk, hiszen az Újszövetségben sok tekintetben az Ószövetség törvényei új megvilágításba kerülnek. De Jézus nem azért jött, hogy eltörölje, hanem hogy betöltse azt. És Mózes felhatalmazást kapott Istentől, hogy új alakítsa ki a társadalmát, ahogyan jónak látja, hogy teljesítsék a törvényt. Mégis más, ha Isten mond valamit, mintha megbíz valamivel.

Írtam ide sok mindent, de sok jó ellenvetésetek van, érdekes nézőpontok.

És igen, gyilkolászás lesz és kárhozat, és teljesen igaz, amit 35ös írt, mégis azt érzem, hogy kicsit túlságosan biztonságban érzi magát, amit egyikünknek sem szabad megengednie magának.


Egyébként nem teljesen tudtam kiszűrni a kérdező álláspontját, hogy ő mit akar bizonyítani, vagy mire kíváncsi.

Keresztény vagy, és ez hitbeli kérdés? Vagy csak össze akarod vetni a zsidók hitvilágát és a keresztényekét, mint két különböző világnézetet?

Bár gondolom, nem hiszed a szentháromságot, ha azt írod Jézus megtagadta Isten parancsát, mivel Jézus Isten. Csak nem tudom, hogy félreírtad-e, és Isten alatt az Atyát érted, vagy Jézust csak embernek tekinted-e, egy első századi tanítónak.

Ne felejtsük el, hogy a teológiai fejtegetések nagyon hasznosak, és magam is szeretem őket, de a legfőbb törvények világosak, hogy imádjuk az egy élő Istent, és szeressük egymást!

Ami valljuk be, a legnehezebb parancsolat, mert könnyebb nemet mondani a disznóhúsra, mint nemet mondani a gyűlöletnek, amikor az fellángol a szívünkben.

2012. ápr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
28, 32, 36os vagyok egyébként :)
2012. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

"Egyébként nem teljesen tudtam kiszűrni a kérdező álláspontját, hogy ő mit akar bizonyítani, vagy mire kíváncsi.

Keresztény vagy, és ez hitbeli kérdés? Vagy csak össze akarod vetni a zsidók hitvilágát és a keresztényekét, mint két különböző világnézetet?

Bár gondolom, nem hiszed a szentháromságot, ha azt írod Jézus megtagadta Isten parancsát, mivel Jézus Isten. Csak nem tudom, hogy félreírtad-e, és Isten alatt az Atyát érted, vagy Jézust csak embernek tekinted-e, egy első századi tanítónak.

Ne felejtsük el, hogy a teológiai fejtegetések nagyon hasznosak, és magam is szeretem őket, de a legfőbb törvények világosak, hogy imádjuk az egy élő Istent, és szeressük egymást!

Ami valljuk be, a legnehezebb parancsolat, mert könnyebb nemet mondani a disznóhúsra, mint nemet mondani a gyűlöletnek, amikor az fellángol a szívünkben."


Keresztény voltam,már nem gyakorlom.Nem tartom a Bibliát feddhetetlen szent könyvnek,mert szerintem kicsit jobban megvizsgálva látható,hogy nem az,hiába állítja az ellenkezőjét a keresztény vallás/és maga a Biblia.

Szóval érdekelt,hogy pl.egy ilyen kérdésre ki,milyen választ ad.

Jézus Isteni lényét nem tagadom(ezzel együtt tanító is volt természetesen)

Számomra az a furcsa a Bibliában,hogy egy Istenről beszélnek benne végig,miközben Jézus néhány esetben nem ért egyet ezzel az egy Istennel,sőt kifejezetten az ellenkezőjét mondja és teszi.Tehát Jézus Isteni mivolta tény számomra,a Biblia viszont nem szentírás,az ellentmondásossága miatt.

2012. ápr. 14. 09:23
 39/48 anonim ***** válasza:

Értem. Tehát akkor a kereszténységet hagytad el, de nem Istent.

Úgy érzem, te is agyalós típus vagy. Én is évekig gondoltam újra a dolgot, és ez nem fog változni, mert az ember örökké keres. Én ateista voltam, tudományos megfontolásból, sokáig. Ma remélem keresztény vagyok.

És érdekes, amit írsz, hogy Jézus sokszor utalt arra, hogy nem egy Isten van, de nem tudom, ezt hol látod.

Mindig arról beszél, hogy az Atya küldte őt, akivel ők egyek. Sok problémám van a szentháromsággal egyébként, elfogadom, de vannak vele gondjaim :)

Leginkább úgy gondolok Jézusra, mint a testté lett Ige, ami által az Atya teremtette a világot a Szentlélek erejével. De amikor Jézus a Földön tevékenykedett, "megüresítette magát" és ember volt. Így tulajdonképpen a szellem, a lélek és a test hármasságáról van szó, ami megvan bennünk is, csak nálunk nem különálló személyek, ami ugye bonyolítja a megértést. És engem az is zavar, hogy a Bibliában egy csomó helyen azt olvassuk, hogy Isten ÉS Jézus Krisztus. De számtalan helyen olvassuk, hogy Jézus Isten. Ez azért zavaró, de az talán segít, hogy Pál is használja az Isten és Jézus kifejezést, mégis egyértelmű, hogy Ő is azt tanította, Jézus Isten. Szóval szerintem ez a szavak és a nyelvi eszközök káosza, nem a háromságé. De ez csak az én véleményem nyilván, nem tartom magam fundamentalistának, szóval érdekelnek mások nézetei, szívesen gondolom újra a dolgokat.

2012. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

"És érdekes, amit írsz, hogy Jézus sokszor utalt arra, hogy nem egy Isten van, de nem tudom, ezt hol látod.

Mindig arról beszél, hogy az Atya küldte őt, akivel ők egyek. Sok problémám van a szentháromsággal egyébként, elfogadom, de vannak vele gondjaim :)"


Jézus és az Atya egyek,nem mondtam,hogy nem egyek.Csak ugye a Bibliában szereplő próféták nem mind ugyanazt hitték Istenről.Mondhatni,hogy Jézus igazsága a saját igazsága volt.Csak ugye akkor érdekesen áll össze a Bibliai egy Isten képe,mert az egyik próféta szerint Isten ilyen,Jézus szerint meg már másmilyen,de közben a Biblia állítja,hogy a könyvben végig ugyanarról az Istenről van szó...Tehát Isten nem definiálható,nem rendelkezik egyértelmű tulajdonságokkal,gonosz,és szerető is egyszerre,ebből ez derül ki(és még azt mondja,hogy a langyosat kiköpi az Úr:-))

Ezek után a szentháromságot meg inkább tényleg hagyjuk:-)

2012. ápr. 14. 14:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!