Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az, hogy lehetséges, hogy...

Az, hogy lehetséges, hogy Jézus megtagadta Isten parancsát?

Figyelt kérdés
A Bibliában Isten kijelenti,hogy aki bizonyos bűnöket elkövet,annak halálbüntetés a része.Jézus ezt megtagadta kijelentéseivel,és tetteivel egyaránt.
2012. márc. 19. 11:40
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Hm. Gonosz Isten? az nagyon rémisztő lenne :)
2012. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Akkor ne olvasd az Ószövetséget:)
2012. ápr. 14. 20:09
 43/48 anonim ***** válasza:

Olvasom az ószövetséget.

Isten bármit is tesz, nem gonosz. Ugyanis a bűnbeesés óta, a helyünk a kukában van.

Az, hogy van esélyünk megtérni és örök életet kapni Jézus által, egy kegyelmi ajándék.

Türelmi idő a földi életünk.

2012. ápr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:

Érdekes felfogásod van,hát nem tudom,én nem tartom magam kukába valónak,csak mert nem vagyok tökéletes.

Az Ószövetségben meg azért nekem kissé kiforgatásnak tűnik az,hogy ha egy próféta öl embert az nem gonoszság(csak mert Istennel takarózik)de ha egy bármely másik ember öl,az már halálos bűn.Ez nem más,mint a parancsolattal,és a prófétai pozícióval való visszaélés.

De mindegy,ne legyen belőle vita,ez csak az én véleményem.

Köszi a választ!

2012. ápr. 15. 07:08
 45/48 anonim ***** válasza:

Nem lesz vita :) Azért nem vagyunk kukába valók, mert Jézus kiváltott minket, ha hiszünk benne és bűnbánatot tartunk.

Senki nem várja, hogy tökéletes legyél. De volt idő, amikor az ember az volt, és amikor ezt elrontotta, nem tartózkodhatott tovább egy tökéletes Isten közelében. De megkaptuk a lehetőséget, hogy a kapcsolatot visszaállítsuk. Aki él vele, az él vele, aki nem, az nem. Semmi sem kötelező, erről szól a szabad akarat, de el kell döntened, hogy csak ez a kb 60-80 év számít neked, vagy az is ami utána jön. De éppen ez benne a szép, hogy Isten szeretné, ha minden ember csatlakozna hozzá itt is, és a halál után is, de ezt nem erőszakkal akarja elérni. Ha valaki nem akarja őt, választhatja a kárhozatot is, itt a Földön és a jövőben egyaránt. Más kérdés, hogy így sosem lehet igazán boldog, mert nem így lett "megcsinálva", hanem úgy, hogy Istennel élő közösségben képes csak megtalálni az élet igazi értelmét. És ez nem azt jelenti, hogy semmi mással nem foglalkozik, mert dehogynem, a hívő ember is éli a mindennapjait, csak Istennel közösségben, és az így sokkal szebb és magasabb minőségűbb, boldogabb élet. Ki érthetne jobban ehhez a világhoz, mint az, aki teremtette?


Minden jót kívánok neked az életben, de legjobban azt, hogy hagyd, hogy egy napon Isten megérintsen. Több szépséget és örömet nem találhatsz sehol, csak Benne.

Vedd le a "hibakeresés" szemüvegét, amit én is hordtam évekig, és amit most "hibának és ellentmondásnak" látsz, az teljes igazságában kinyílik előtted.

2012. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. ápr. 15. 13:28
 47/48 anonim ***** válasza:

Gonosz Isten? Lehet a gonoszság nézőpont kérdése? És vajon ki állapítja meg, hogy mi a gonosz és mi nem? Egy biztos, nem mi emberek, mert ember nem ítélhet, így valószínű nem mondhatjuk Istenre sem, hogy gonosz.


Pl. tegyük fel (a Biblia alapján), hogy Jézus újrajövetelét mindig várnunk kell, mint a jó szolga várja az urát, aki bármelyik percben eljöhet. Legalábbis aki hívő annak ezt kell éreznie. Aki úgy gondolkodik, hogy Istenem hiszek benned, de még ne gyere el, majd máskor, az szereti az urát? Hát nem hiszem.

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy az utolsó eljövetelkor lesznek olyan asszonyok akik áldott állapotban vannak vagy megszülték a gyereküket vagy éppen két-három éves gyerekük van, éppen a legboldogabb idejüket élik. És puff, eljön Jézus másodszor. Elragadtat mindenki a Földről, baba mamástól együtt el. Most mondhatjuk ugye, hogy gonosz az Isten. De nem mondhatjuk mert nem az. Inkább boldognak kellene lenniük hogy végre eljött és mit gondolnak ehelyett: A fene, miért nem jött később?

Holott Isten a legfontosabb az életben, mert emberek felnőnek, megházasodnak, esznek, isznak, dolgoznak, gyerekeket nevelenek, amit ugye Noé idején is, meg most is. Dehát nem ez a lényeg!

2012. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Ha tényleg meg akarod érteni, imádkozz, hogy jelentse ki neked az Úr, amit nem értesz!

Ajánlom neked tanulmányozásra a Róma levelet.

2013. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!