Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában megjelenített...

A Bibliában megjelenített Isten hány éves?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 17:38
1 2 3
 1/25 eric_one ***** válasza:
82%
Isten öröktől fogva létező, és örökkévaló szellem. Nincsen kezdete, se vége. Vagyis mindig is volt, van és lesz, a mi szemszögünkből nézve így lehetne elmondani. Isten alkotta a teret és az időt, tehát felette áll, így Őrá nem vonatkozik az elmúlás. Isten kijelentéséből tudhatjuk hogy minden időben és minden időpontban jelenlevő Istenünk van. Nyilván mindez meghaladja befogadóképességünket, és képzelőerőnket is...
2012. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Soha nem voltam annak a híve, hogy hiszem bár elmémbe nem fér, mert én csak olyat hiszek, ami logikus és az elmémbe fér, de elsőnek tök igaza van.
2012. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Isten kortalan!!!!!!
2012. márc. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

tigris95


Nem akarom leírni az első válaszoló által leírtakat, tökéletesen egyet értek vele. Viszont Isten gondolatait egy ember nem érheti, azt is éppen csak fel tudjuk fogni, hogy mi az, ha valami örök. Például: "Mert nem az Én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útjaitok az Én útjaim, így szól az Úr! Mert amint magasabbak az egek a földnél, aképpen magasabbak az Én útjaim útjaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál! (Ésaiás,55:8-)


Tehát Isten teljesen más, mint ami a mi világunkban megszokott. Nem hatnak rá a saját törvényei, mert akkor nem lenne mindenható, ugyanis alatta állna például az időnek. De ez szemmel láthatólag nem így van.

2012. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 glaslo1 ***** válasza:
0%

Amiként az előttem szólók vázolták maximálisan osztom a nézeteiket!--NEM MAI "GYEREK" AZ BIZTOS MIVEL AZ Ő MUNKÁJA GYÜMÖLCSE: TEREMTETTE A NAPOT, HOLDAT S CSILLAGOKAT ÉS CSAK AZUTÁN KREÁLTA A FÖLDI LÉNYEKET EGY MARÉK C,H,O2,N-----

MAJD DNS'--ÉS KÉSZ!--JELENLEG PIHEN PÁR EZER MILLIÁRD FÉNYÉVET MAJD AZ "ÍRÁSOK SZERIN ÖSSZEGYÚRJA ALKOTÁSÁT ÉS CSINÁL VALAMI KEVÉSBÉ UNALMAS GYŰLÖLKÖDÉS MENTES VILÁGEGYETEMET...........................

2012. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

tigris95


glaslo 1 = 0 Bibliaismeretség.


Most őszintén honnan vetted ezt a baromságot? A Második Eljövetel után vége lesz a jelenlegi világrendszernek, amit háborúk előznek meg, meg stb., de ha nem ismered a Bibliát, akkor tedd azt, hogy nem osztod a nézeteinket, mint egy kiskirály.

2012. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
72%
Az időnek a magasabb létsíkokon nincs jelentősége,illetve nem is létezik.A tudósok is elismerik,hogy több dimenzió létezik,mint amit mi érzékelni tudunk.
2012. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
utolsó: a tudósok magasabb dimenziójainak semmi közük az itt leírtakhoz. higgy nekem, fizikuspalánta vagyok :)
2012. márc. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólásban az "Isten" szót helyettesítsük a "fizika" szóval, és máris lesz értelme az egésznek.
2012. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Hehehe...


<Az első hozzászólásban az "Isten" szót helyettesítsük a "fizika" szóval, és máris lesz értelme az egésznek.> - javasolta ill. állította a 9. válaszoló.


Tessék, megteszem:


"A fizika öröktől fogva létező, és örökkévaló szellem. Nincsen kezdete, se vége. Vagyis mindig is volt, van és lesz, a mi szemszögünkből nézve így lehetne elmondani. A fizika alkotta a teret és az időt, tehát felette áll, így Őrá (a fizikára) nem vonatkozik az elmúlás. A fizika kijelentéséből tudhatjuk hogy minden időben és minden időpontban jelenlevő fizikánk van. Nyilván mindez meghaladja befogadóképességünket, és képzelőerőnket is..."


Kiemelem az így keletkezett leglényegesebb állításokat:


A fizika SZELLEM, avagy szellemi lény. Alkot, azaz cselekszik, továbbá kijelent, azaz beszél; tehát élőlényekre (személyekre) jellemző tulajdonságai vannak.


????? - Abszolút paradoxon... :P


Én eddig nem értettem egyet azokkal, akik szerint az ateizmus egy vallás; hitnek hit, de nem vallás, mert nincsenek rituáléi, ceremóniái. De ha ez így folytatódik tovább, akkor szerintem lassan már ezek is lesznek...



Megjegyzem, nagyon bírom (szarkazmus!) a természetismeret / környezetismeret / biológia tankönyvek olyan jellegű mondatait, melyek szerint "a természet megalkotta..."; vagy "az x élőlény (állat, növény, sejt, baci, akármi) felismerte / rájött / tudta, hogy a továbbéléséhez / jobb alkalmazkodásához egy bizonyos y tulajdonságra / szervre van szüksége, ezért kifejlesztette (!!!) magában az adott y tulajdonságot / szervet"...


Merthogy így szintén paradoxont kapunk az ateisták azon állításával, miszerint az élet kialakulásához és az élőlények változásához NEM volt szükség sem egy intelligens tervezőre, sem semmiféle tudatosságra. De bezzeg maga a természet és az élőlények tudatosan hozzák létre mindezeket...


Üdv. :)

2012. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!