Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában megjelenített...

A Bibliában megjelenített Isten hány éves?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 17:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szia Berta xDD

Látom jó kedvedben vagy. (Y)

2012. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Szia, Y! :)


[Örülök, hogy már van neved, nagyon nem szeretek senkit x %-nak meg z időpontnak szólítani...]


Nem igazán jókedvemben írtam azt a választ, hanem azért, hogy rámutassak néhány ellentmondásra az ateisták gondolkodásmódjában. Akik - tisztelet a kevés kivételnek - sokszor előszeretettel és nagy hangon emlegetik, hogy a hívők (szerintük) milyen hülyék, ostobák, tanulatlanok, stb.

Tapasztalatom szerint pont azok tesznek így, akiknek csak a hangjuk van (jelen esetben: billentyűzetük), de nincs mögötte megfelelő szintű tudás.

Aztán ha egy kicsit "begorombulva" az orruk alá dörgölöm ezt, akkor vagy csak hebegnek-habognak, vagy anyáznak... - Már ha egyáltalán válaszolnak. Ja, meg pirospacsiznak, mintha az helyettesítené az érveket. Megmutatom neked az egyik "legdurvább" hangembert a közelmúltból, jó szórakozást az olvasáshoz. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


["Három az egyben akciónk" keretében a linkelt kérdésből két további kérdéshez lehet eljutni. :P

További információ: az illető több kérdezői kommentje és más kérdésekhez adott válaszai oly mértékben sértették az oldal szabályzatát, hogy szép számmal töröltek közülük a modik; ezeket már sajnos :P nem olvashatod. ;)

Lehet, hogy ki is tiltották őt emiatt a GYK-ról, mert hetek óta nem látom errefelé... ]


Jaaa, és még egy: A legnagyobb csend akkor szokott lenni, amikor már annyira az égnek állt a hajam tőlük, hogy "bizonyítási lehetőségként" belinkeltem nekik a Mensa online IQ-tesztjét: Az első két alkalommal nem volt jelentkező, a 3. alkalommal is csak ketten voltak elég bátrak a kitöltéshez. :P

Na, jó, bevallom, egy kicsit tényleg szeretem őket oltogatni... :P


A jelen válaszom írásának elején eszembe jutott még egy dolog, amin tényleg vihogtam, mivel a macskánk egyik legújabb dilije az, hogy bejött az egyik ablakon, de nem volt hajlandó kimenni ugyanott, hanem ki kellett neki nyitni a másikat (a másik szobában).

Szóval, szoktak azzal jönni, hogy az állatok nem képesek gondolkodni, tervezni. Ennek élő cáfolata a macskám: tudja, hogy nem szabad kimennie a folyosóra; ha nyitva van az ajtó, és rászólok, akkor elmegy onnan, legalábbis elindul, aztán - biztos figyel engem valahonnan - amikor már nem nézek oda, akkor villámgyorsan visszarohan, és ki akar slisszolni... Magyarul át akar verni. :P

Amúgy elég bolond egy állatka, nemrég fedeztük fel (vele együtt),hogy odáig van az ananászért... Volt már macskám, amelyik a csokit szerette, némelyik kutya megeszi a szilvát vagy az almát; de ilyet még nem láttam... :)


Egy másik érv az állatok gondolkodására és tervezési képességére: A feketerigók között is olyan tudatos szervezkedést figyeltem meg egy időben, amit szerintem nem lehet az ösztönöknek betudni. Egy-egy nagyobb területen bizonyos távolságonként "őrszemek" vannak (villanyoszlopokon, kerítéseken, háztetőkön), akik veszély esetén jeleznek a többieknek; ÉÉÉS bizonyos időnként váltják egymást az őrök... [Az egyik ilyen őrhely pont az ablakommal szemben volt a régi lakásunknál.]

Sokat tudnék még írni róluk (két kisrigót fel is neveltünk), de mennem kell. :)


Előbb-utóbb majd reagálok a többi irományodra is, csak még nem értem el odáig.


Üdv, BW

2012. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

A fizika egy szabályrendszer, mellyel leírható minden. Más kérdés, hogy az emberiség még nem térképezte fel teljesen. Ez csak a szellemi korlátoltsága miatt van. Ez a szabályrendszer az aminek a révén legyártódott a föld, és rajta az ember. Hogy miképpen jött létre, azt megérthetjük ha kiismertük a fizikát, melyet egész nyugodtan nevezhetünk istennek is. Nagyon valószínű hogy a fizika tette lehetővé, és a fizika maga került olyan helyzetbe, aminek következtében kialakult a ma ismert világegyetem.

Ha netán mégis valamilyen külső behatásra indult volna meg az élet kialakulása itt a földön, akkor sokkal valószínűbb ha ezt a külső forrást inkább idegenekként, vagy közkedveltebb nevén UFO-ként azonosítjuk, Isten helyett. Filozofálhatunk rajta hogy mi az Isten, mi a biblia. Könnyen lehet hogy a könyvben összehozott "fejezetek" egy korabeli mese, regény, fantasy máig fennmaradt töredékei, vagy egy korabeli filozófia tételei, mellyel biztonságosan leírhatták az akkoriban ismert univerzumot, hiszen akkor még (és ma sem) ismerték fel, hogy a fizika mindenre kiterjed. De az még egy olyan korszak előtti korszakban volt amelyben a földet hitték az egész mindenség közepének. Nos ezek a "mesék" még annál is korábbról valók.

2012. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Ja és igen, a fizika beszél, gondolkodik. Fogj egy képletet, helyettesítsd be, és máris beszél: elmondja mi történik, mi történt egy adott pillanatban, és hogy mi fog történni! Ajánlom a figyelmedbe ezt a könyvet: [link]
2012. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

tigris95


"Nos ezek a "mesék" még annál is korábbról valók."


Nos ezek a "mesék" olyan tudományos célzásokat és leírásokat említenek, amik korához képest a Bibliában nagyon pontosak. Ha például, kedves "fizikusunk" elolvasod Jób könyvét, érdekes dolgokat találsz majd benne, és mit ad Isten, érdekes kis olvasmány. Érdekes még, hogy el kéne azon gondolkodni, hogy Isten is létrehozhatta a fizika törvényeit. Attól, hogy olyan nyugodtak a fizika törvényei, hogy ráfoghatjuk, hogy ez meg az azt teremthetett, inkább csak annak az ékes bizonyítéka, hogy az a fizikai erő, ami teremtene, valójában csak fenntart minket. Tehát mi vagyunk a kert, és valaki nem engedi, hogy a fizika törvényei kibillenjenek.

2012. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon kérek mindenkit, hogy a saját beszűkültségét ne vetítse rám! Millió összetevője van a bibliai fejezetek keletkezésének, ezzel kellene inkább számolni, nem pedig azzal hogy feltehetőleg irtani akarom Isten létezésének minden valószínűségét! Csak egy kicsit gondolj bele tigris, az akkoriban élők világába! Milyen lehetett a világnézetük, hogyan álltak a világhoz, hogyan írták le, mik voltak az alapvető feltevések, egyáltalán mennyire foglalkoztatta ez az embereket, és még ezer más dolog, amiről még csak halvány fogalmunk sincs. Ami megmaradt, az a száraz tény, hogy előkerült pár régi szöveg, ami lehet mese, egy fantázia szüleménye, vagy a korabeli filozófia is. Nem tudom, te tudni véled? És még a korát is csak megsaccolni tudjuk, jaj milyen érdekes, a fizika segítségével... Szóval, kicsit gondolkodjatok csak! Mert pl. az, hogy a macskád a hátad mögött cselekszik, nem tudom miért bizonyíték Isten létére, vagy az én hülyeségemre. Valakinek a hülyeségére biztos bizonyíték: igen kedves gazdi, a macskád nem csak egy zabáló szaró szőrös hústömeg, van kicsi esze is, másképp már kihalt volna.. Amúgy NEM vitattam az eshetőségét annak, hogy idegen létforma kreálmányai lennénk. Hogy még a fizikát is ők teremtették, az már igen érdekes:)
2012. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves saccha!


Neked is örülök, hogy tegnap óta lett neved. :)

Soha nem is értettem, hogy egy anonim oldalon miért nem lehet felvállalni egy nicket; bár tény, hogy megvannak a hátrányai, de akkor is...


Az 1. válaszodra:

Úgy látom, nem értetted a lényegét az írásomnak. Mint Y-nak is írtam, próbáltam némely paradoxonokra rámutatni az ateisták gondolkodásmódjában és érvelésében, méghozzá a te javaslatodból kiindulva.

Úgy látom, tényleg létre fog jönni az a vallás: mert nemhogy nem cáfoltad meg, hanem még meg is erősítetted az írásomat... :P


Még annyit megjegyeznék, hogy az "UFO" az "Unidentified Flying Object" rövidítése, tehát egy azonosítatlan repülő tárgy (népiesen: repülő csészealj). Az "idegenek", akikre valószínűleg gondolsz, az "alien" nevet viselik, legalábbis az ilyen filmeket kedvelő ismerőseim szerint. :P

Az elképzelésed pedig igencsak hajaz egy régebben errefelé írogató 53 - 54 % körüli válaszolóéra [a nick nélküli gyáva kukac... :P]; csak ő már szinte saját vallássá fejlesztette ezt a témát: a Bibliából részletesen magyarázgatta a gyanús felfedezéseit... Persze ő sincs egyedül ezzel, én is olvastam már hasonló elképzeléseket egy könyvben (!) még megboldogult ateista koromban; de azóta megjött az eszem. ;)


A 2. válaszodra:

Megint öngól, bocsi. :)


"...a fizika beszél, gondolkodik..."

1. Tehát ismét személyekre jellemző tulajdonságokkal rendelkezik. :P

2. És ismét egy ellentmondás: az ateisták szokták leoltani a hívőket azért, mert azt mondjuk, hogy Isten a Biblián keresztül is szól hozzánk; meg azért is, ha azt mondjuk, hogy nem minden szó szerint értendő a Bibliában, hanem vannak szimbolikusan értendő részek is.

Ez így nem igazságos: Nektek szabad, nekünk nem? ;)

Bár most azt gondolom, hogy lehet, hogy te nem is vagy igazi ateista... Legfeljebb agnosztikus. Vagy egyenesen deista. :P


A könyvajánlást köszönöm, de nem élek vele. Én humános vagyok, a reál tudományok közül egyedül a matekkal vagyok egész jó barátságban. A teremtés - ID - evolúció - abiogenezis témákban pedig itt, a GYK-n szocializálódtam, ennyi nekem elég is volt bőven. :P


A 3. válaszodra:


Én legfeljebb általánosítottam veled kapcsolatban, de nem akartalak konkrétan bántani. Elnézést, ha így sikerült.

A Bibliáról pedig még tényleg elég sokat nem tudunk, de amit már igen, az nagyon arra mutat, hogy nem származhatott pusztán emberi elgondolásokból. A közhiedelemmel ellentétben nem állítja, hogy a Föld lapos, nem "uszít" a tanulás és a tudás ellen, stb. Az viszont tény, hogy nem tudományos igényességgel íródott, pláne nem a mai szinten. De mondok egy példát, úgyis nemrég jött fel ismét egy másik kérdésnél: Isten elrendelte a közte és Ábrahám között létrejött szövetség jeleként az újszülött fiúgyermekek körülmetélését a 8. napon. A 20. században pedig az orvostudomány megállapította, hogy a körülmetélés elvégzésére az ember egész élete folyamán éppen a 8. nap a legmegfelelőbb. Jéééé... Emberi ésszel, modern műszerek és vizsgálatok nélkül ezt nem tudhatták többezer évvel ezelőtt, akármennyi is volt az. [Tudomásom szerint egyébként a legrégebbi ószövetségi iratok keletkezését i. e. 1500 körülre teszik. És igen, a mai tudományos vizsgálatokkal állapítják meg a korukat. ;) ]


Azt pedig sehol nem állítottam, hogy a macskám vagy a feketerigók gondolkodása bizonyíték lenne Isten létére vagy a "te hülyeségedre". Nem is állítanék ilyesmit, mivel már megtanultam, hogy az evó hiányosságai vagy akár teljes cáfolata sem bizonyítja Isten létezését; azt külön kellene bizonyítani, de természettudományos eszközökkel nem lehet... [Mint említettem, a GYK-s vitákon szocializálódtam :P]


A sztoriba annak apropóján fogtam bele, hogy Y szerint jó kedvemben voltam; és néhány olyan dolgot írtam le, ami ellentmond az ateisták - evósok állításainak. Egyikük legalábbis épp nemrég ugrott nekem azzal, hogy az állatok _nem_ gondolkodnak és _nem_ terveznek. Lehet, hogy meg kellene kérdeznem egy normálisabbat közülük, szerencsére van olyan is, bár sajnálatosan ritka faj... ;)


Ha az utolsó mondataidat nekem szántad, akkor a továbbiakban kéretik a személyes sértegetést és a trágárkodást mellőzni, mert jó esetben csak "nem bírja a finom lelkem" ;), rossz esetben meg... inkább el se mondom... :P


Üdv. :)

2012. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

tigris95


Saccha...Én nem vetítettem rád, sőt, ki is írtam a levélben, hogy azért küldöm el, mert nem tudom, hogy figyeled-e még a kérdést. No de, ez nem bizonyíték Isten létezésére, úgy hogy belefognék. Először is, gondolj bele abba, hogy milyen lenne, ha te éltél volna az akkori korban. Az emberek keresték a választ mindenre, és ezért a nem meg magyarázható dolgokat kitöltötték az istenek dolgaival. Egyszerű magyarázatok a megmagyarázhatatlanra. De a Biblia bonyolít...Olyannyira, hogy az ateisták, sőt, a hívők sokszor nem értik, hogy mi a franc is van? Erre kiderül, hogy ha továbblapoznak mondjuk az írások idejét nézve kb. ezer(!) évet, kiderül rá a válasz, holott az ezer évvel ezelőtt megírt dolgokban az emberek nem nagyon értették, hogy mit miért is tett Isten, erre később kiderült, hogy miért is. Ugyanakkor a zsidók minek követtek volna egy olyan istent, akit nem akartak? Ha megnézed az Ószövetséget, olvashatod Mózes öt, Józsué, a Bírák és Salamon könyveiben, hogy a zsidók hányszor hagyták ott Istent. Miért is? Talán csak úgy szórakozásból hozták létre azokat a törvényeket, amiket ők sem tudtak megtartani? Aztán meg bűnhődtek, de minek, ha az őseik találták ki az egészet, alaptalanul? Az ember a vallással nem viccelődik, és hidd el, megvoltak az isteneik a zsidóknak Egyiptomban is, nem hiszem, hogy ok nélkül átálltak volna egy olyan istenhez, akit nem is ismertek. Gondolom ha a régi korban élnél, te se tennél ilyet. Egyébként meg ki mondta, hogy a fizika nem tudomány, vagy hogy hamis? Nem azzal van a baj, hanem hogy isteni tulajdonságokat adtok egy lélektelen jelenségnek, mint a véletlen (evolúció,fizika) és az anyag (kémia). Miért lenne bármilyen oka annak, hogy az anyag elválik a környezetétől, csakhogy szaporodni tudjon, és olyan szenvedésekkel maradjon fenn, mint manapság?

Amúgy az utolsó mondatodon kibuktam, én semmi olyat nem mondtam, hogy minket idegenek készítettek, alkottak, kreáltak. Isten az Ő képére teremtett minket, ezért sem idegen, mintha csak az ember barátja lenne, nem néz ki undorítóan, vagy idegenen, bölcs, és a hatalma korlátlan, nem úgy bárminek, amit teremtett. Példának okáért, Isten a Mennyekben sem lehet, mert a Biblia kijelenti, hogy semmi dolog nem oly hatalmas és ékes, hogy Istent befogadja, még a tágas Világegyetem sem, amit annyira csodálunk, és ami mellett annyira eltörpülünk. "Bámulom az eget, kezed művét, a holdat és a csillagokat, amelyeket te alkottál. Mi az ember, hogy megemlékezel róla, az ember fia, hogy gondot viselsz reá?" Mondták a Bibliában, amikor a szóban forgó személy,(nem tudom pontosan, talán Dávid király) az egeket nézte, holott az ókorban azt hitték, hogy az ember az alap, a Föld a középpont, és hogy a csillagok csak pontok. De miért mondta volna ezt a bárki is, amikor az akkor élők csak pontokat véltek felfedezni, hacsak nem tudták, hogy mily hatalmas és fenséges a Világegyetem, és az egész teremtett Világ.

2012. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"eric_one válasza: Isten öröktől fogva létező, és örökkévaló szellem..."


Sajnos fel kell vetnem (mert nem értem), hogy az általad említett szellem akkor micsoda, miből van, hogyan "működik", miből tud anyagi világot létrehozni és így tovább?

2012. márc. 25. 20:35
 20/25 anonim ***** válasza:

Szia Berta:)


Igazad van (mindenben):P

Nézegettem a topicot is, amit küldtél. Elég ijesztő...

De tetszik a stílusod nagyon...Ezt egy másik kommentben kérdezted, hogy szoktam-e utánad kémkedni. Mindig szoktam kémkedni xD Attól függ mennyi időm és erőm van hozzá és mennyire bonyolult megvalósítani (+ mérlegelem, hogy érdemes-e). De én néhány hozzászólás alapján le tudok vonni fontos dolgokat:)


A magukat ateistának vallókkal az a baj, hogy sokan leragadnak valaminél, amit az iskolában hallottak vagy teljesen kiforgatják a dolgokat. Semmivel sem különbek, mint azok aki mondjuk abban hisznek, hogy a sültkrumpli a teremtő. Szerencsére azért kivétel is van köztük. Láttam én már normális embereket is itt.


Mindig nevetségesnek tartottam azt a fajta kommunikációt, hogy az egyik fél elkezd anyázni a másiknak, a másik fél meg próbál még csúnyábbat írni. Ha valakinek igaza van, az bizonyítson, különben csak szánalmas lesz.


Az IQ tesztekkel kapcsolatban annyit, hogy soha nem hittem ezekben. Nem tartom helyesnek, hogy időre megy a legtöbb. Csak annyi értelme ven ennek a mutatónak, hogy több ezer kitöltés alapján megmutatja, hogy ki hol tart a többiekhez képest. De olyan ez, mint a GDP is. Hibás és sokszor akik összeállítják sem egyértelműek.

Nem veszik figyelembe azt sem, hogy mi van, pl. fáradt vagyok, éhes vagyok, nem tudok koncentrálni, le vagyok lassulva stb....

Én mindig 160-200 -ra szoktam menni.

De sokszor 110-135 közé szokott esni, amit kitöltök. Vagy elkérnek egy rakás pénzt, amit nem vagyok hajlandó fizetni.


Mivel már előre hülyére mentegettem magam, megtisztellek vele, hogy őszintén elmondom, hogy amit múltkor este töltöttem ki az csak 95 lett. Egy világ tört bennem össze. De nekem ez a 25 másodperc ez kevés xD

Mindegy, ez van. Gondolom másodszorra már nem ferr....


Biztos aranyos kis cicád van. Az ízlése viszont remek, mert az ananászt én is imádom xD

De ez még nem bizonyíték arra, hogy én is macska vagyok:P

Ennek a mondatnak nem sok értelme volt, de szemlélteti szépen, hogy páran ennyire képesek rosszul kiforgatni dolgokat.


És tényleg nagyon aranyos lány vagy:)

Viszont most felmerült bennem, hogy akkor az állatoknak van lelke vagy nincs?

Mert akkor a bogaraknak miért ne lehetne?:P


Vigyázz magadra:)

2012. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!