Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyes egyházak (szekták)...

Az egyes egyházak (szekták) hogyan képesek rávenni az embereket olyan dolgokra amit épp ésszel nem tennének meg?

Figyelt kérdés
pl. a naptemplom rendje okozta tragédia

2012. márc. 21. 13:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
De az a gond az ilyen szektákkal, hogy itt nem egy istent követnek (mint mondjuk a katolikusok vagy reformátusok) hanem egy személyt. Szóval lényegében valami személyi kultusz szerű.
2012. márc. 23. 10:20
 12/22 anonim ***** válasza:

Istenben hiszünk. Nem mi vesszük rá a hívőket a megtérésre, hanem saját akaratukból, döntésükből csatlakoznak hozzánk azok, akik megértik, hogy ki Isten és mi az, hogy hinni Benne, abban, aki megteremtett és életet ad. Isten valós személy.

/Hit Gyülekezete tag/

2012. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

7-esnek teljesen igaza van.

Depressziós, elkeseredett és befolyásolható embereket bárki, akár bármire is rávehet.

Személy szerint, ha a kapunkban állnak a Jehovák (ebben az esetben), én már a 65kg-os kutyámmal megyek ki, és kinyilvánítom a nemtetszésemet (muszáj volt leírnom:)

Üdv

2012. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Depressziós, elkeseredett és befolyásolható embereket bárki, akár bármire is rávehet."


Értem én hogy vannak ilyen emberek.

De amikor megszűnik az elkeseredettség meg a depresszió aztán mi van? Miért maradnak mégis? S mi van azokkal akikre egyik kategória sem illik?

2012. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
ja
2012. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"De amikor megszűnik az elkeseredettség meg a depresszió aztán mi van? Miért maradnak mégis? S mi van azokkal akikre egyik kategória sem illik?"

Akikre egyik kategória sem illik azok éppen erre a témára nevelik a személyiségüket, mint már írtam a 6-os válaszban.

Nem kell hozzá depressziósnak lennie, egyszerűen így trenírozza magát illetve így nevelődött a családban, ezért az irracionális feltételezéseket egyenrangúnak tartja a kézzelfogható dolgokkal.

Személyes megfigyelés h az ilyenek a közhelyeket is jobban szeretik.

2012. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Személyes megfigyelés h az ilyenek a közhelyeket is jobban szeretik."


Milyen közhelyekre gondolsz?

2012. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát ez már részben off, de pl az hogy csak a természetfelettiben való hit tehet boldoggá, vagy éppen az h a számítógép megold néhány problémát de sokkal több új problémát okoz, illetve egyéb hangzatos általánosítások. A csodagyógymódokkal is könnyebben átverhetők.

Pl a homeopátia tipikusan ez az eset, a "hit"(placebóhatás) miatt hat, és a homeopatát preferálók általában nem ismerik el h a homeopátia placebó, hanem "mi van ha mégis úgy működik mint a reklámban mondják".

És ugyanúgy vevők a vonzástörvényes könyvre meg a többi ócska pszichológiai átverésre.

2012. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Szerintem a számítógép csak annak okozz igazán problémát aki nem tudja használni.

A többit nem igazán ismerem azokat hanyagolom.

2012. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Szerintem a számítógép csak annak okozz igazán problémát aki nem tudja használni. "

Ez így igaz, csak van ez a hangzatos közhelyük: "a számítógép megold néhány problémát de sokkal több új problémát okoz". Persze ez a közhely így hülyeség, viszont konzervatívabbnak, hagyomány/értékőrzőbbnek tűnhet az aki ezt mondja, legalábbis ezt gondolja magáról. :D

2012. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!