Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus biztosan férfi volt?...

Jézus biztosan férfi volt? Lehetséges-e, hogy valójában nő volt? Lehetséges-e, hogy egy Boldog-Asszony-inkarnáció volt?

Figyelt kérdés

Az ázsiai hagyományok, fennmaradt emlékek mintha erre utalnának.

Isa, Issa, Íszá


Lehetséges, hogy a hímsoviniszta (fallosz-orientációjú)vallásba még áldozati báránynak sem lehetett nőt beletolni, ezért írták át férfivé?


2012. márc. 22. 22:18
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Elvész az én népem, mert nincs benne értelem. Ha lenne benne értelem, meglátná, mi lesz a vége.
2012. márc. 23. 22:52
 12/33 A kérdező kommentje:

Akinek kívül van a mestere,

hogyan taníthatna az bárkit,

bármire,

akinek kívül van a mestere?



Mások által vezetett lény hogyan taníthatna bárkit bármire?

Nála csak reaktív jelenségek vannak, ő még nem létezik.

Úgy hal meg, hogy nem is élt.

2012. márc. 23. 22:56
 13/33 A kérdező kommentje:

Nem azért tettem fel a kérdést, mert meggyőződésem, hogy Jézus (Isa, Issza, Izzó) nő volt.


Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán létezett-e- Lehetséges, hogy csak egy fiktív alak, aki az elvárt hit jelképe, szimbóluma.


Lehet, hogy egy párthus királyfi (herceg) volt, akit a szokásos mágikus-okkult módon beillesztettek a Bibliába.


Valamilyen szinten mindannyian istenek (teremtők) vagytok.

Létezik egy szűk beavatotti okkultum, aki rendkívüli zsenialitással és hatalmas mágikus tudással

a ti gondolati erőitekből, a ti gondolati erőiteket a saját céljai érdekében irányítva,

a ti segítségetekkel, hitetekkel, mindíg megsüti a saját pecsenyéjét.


Miért?

Mert nem rendelkeztek valós tudással.


ha rendelkeznétek valós (okkult, mágikus stb.) tudással nem lehetne benneteket mások céljai érdekében imagináltatni,

nem lehetne egy sötét világot a teljes hozzájárulásotokkal és részvételetekkel fenn (LENN) tartani.


Mondom nektek? istenek vagytok, mégis úgy haltok meg, mint a közönségesek.

Mert...

meghalni közönséges.


Halhatatlan istengyermekek úgy tesznek, mintha halandók volnának (mintha egyéletesek volnának).


Mit mond az Isten erre:

Tűz gerjed az én búsúlásomban (és égni fog mind az alsó pokoliglan.. elemészti a földet és eltörli alapjait).


Ha volna bennetek (valós) tudás, ezek nem jönnének rátok.

Ne szellemek vezessenek benneteket, hanem Isten vezessen benneteket!


Ne füst (űrhajók füstje , vérontás tömjénfüstje stb.) után menjetek, hanem fény után!

Élő vizet keressetek, ne kiszárító sivatagot!

Ha a lelketek nem éled meg, halálvilágot láttok.

Halálvilág istene: halál.

A Seholból ki viszi fel lelkét?


Az én istenem: Erős Isten (mégsem ragadozó).

Az én istenem nem űrhajón érkezett erre a földre, nem leesett erre a földre...az én istenem most is ott van, ahol a kezdet-kezdetén volt.

Az én istenem emberalakot sosem öltött és soha nem is fog ölteni.

Elmúlásba (=halálba) miért öltözne?


Ti emberi mértékkel mértek, de nem mindenki mér emberi mértékkel.

Ti azt hiszitek, emberek vagytok, de nem mindenki hiszi azt magáról, hogy ember.

2012. márc. 23. 23:20
 14/33 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a "tudat-mező" az érzékelt az érzékelés és az érzékelő?
2012. márc. 23. 23:31
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


A fény visszaverődik a falról. Miért tiszteled a falat? Figyelj a fényre!

2012. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Ozmium42 ***** válasza:
67%
Ez nem az ezotéria kategória.
2012. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Súr!


Én pont ellenkezőleg gondolom és tapasztalom: kavarodás csak addig van, amíg nincs megértés; utána tudás van és / vagy biztos hit, a kavarodás pedig megszűnik.


A te kérdésed, kommentjeid és a más kérdésekhez írott eddigi válaszaid alapján én csak bizonytalanságot és zűrzavart látok. Bizonyára összeolvastál egy rakás könyvet, amikből összeszedted mindezeket, de a kérdéseidből is a bizonytalanság sugárzik (hacsak nem provokációk).


Ha pedig szerinted ezek nem állnak meg, akkor csatlakozom Ozmiumhoz: Az ilyesmiknek az Ezotéria kategóriában van a helye, nem a Vallásban és a Valláskritikában.


Üdv. :)

2012. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
82%
Anyám,hova néztem be.Még rám mondják,hogy dilis vagyok.FELLEBBEZEK!!!!
2012. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%

"Nagyboldogasszony sokkal ősibb, mint Jézus anyja, Mária."

Igen, a Nagy Anya mint szimbólum valóban régebbi mint Mária. Azonban a Bibliában van valami hihetetlenül érdekes. Mégpedig az hogy a katolikus vallás erőfeszítései miatt gondolunk ma Máriára mint Nagyboldogasszonyra. Valójában Mária egész egyszerűen Jézus édesanyja volt, minden bizonnyal kiváló hölgy, ha Isten erre a szerepre felkérte, de akkor is egy egyszerű zsidó leányka volt aki isteni kegyelemben részesült és nem istennő. Tehát Mária -bármennyire szeretnénk, szimbolikusan igen, de valójában nem társa Ízisznek vagy Diánának.


"Durva dolog, mikor a megváltás egy "külső misztérium"."


Nos, az ember esetében ez így is van. Belső megváltás nélkül ugyanis nem részesülhetünk a külsőből. Tehát amit Jézus testben felvállalt, nekünk lélekben kell. Ezért mondta, hogy aki őt akarja követni, az vegye fel a keresztjét és kövesse. Jézus lehetőséget adott, mi pedig élhetünk vele. És akkor megtörténik a belső megváltás is. Ámde ne nézd le Jézus tettét azért mert külső volt. Isten Igéje pontosan azért lett emberré, hogy ezt a nagyon durva külső aktust felvállalja. Mert ne feledd: ez a világ a szimbólumok világa, és ahogyan a test a lélek kifejeződése, úgy az egész anyagi világ egy önmagán túli jelentés hordozója. Amint fenn, úgy lent.

Ezért volt szükséges hogy a belső megváltás "kívül" is megtörténjen.

szia,

Freya

2012. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
Ja, meg ő a 60-as villamos:D
2012. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!