Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus biztosan férfi volt?...

Jézus biztosan férfi volt? Lehetséges-e, hogy valójában nő volt? Lehetséges-e, hogy egy Boldog-Asszony-inkarnáció volt?

Figyelt kérdés

Az ázsiai hagyományok, fennmaradt emlékek mintha erre utalnának.

Isa, Issa, Íszá


Lehetséges, hogy a hímsoviniszta (fallosz-orientációjú)vallásba még áldozati báránynak sem lehetett nőt beletolni, ezért írták át férfivé?


2012. márc. 22. 22:18
1 2 3 4
 21/33 mustafa33 ***** válasza:
82%

Súr, olyan vagy mint aki össze kotyvasztja a Krisna tételeket a "Magyar bibliával", vagy elolvasta Aranyi Laci oldalait elejétől végeig és az egész összekutyulódott az agyában, mert nem olvasta el az első mondatott: "Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják". Mert leír ellentétes véleményeket komment nélkül.

Aki azt mondja, lehet hogy így (vagy úgy) volt, az nem hisz. Aki hisz az úgy hisz ahogy a vallása leírja. Ha valaki hisz Jézusban, az hiszi az evangéliumokat is. Ott egyértelműen férfi. Például lányként nem is taníthatott volna a zsinagógában.

2012. ápr. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
De soha nem is a neme volt a lényeg.
2012. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
19%

"Ez nem az ezotéria kategória."

Dehogynem. A vallás és az ezotéria ugyanaz, csak a neve más.

2012. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
63%
^ Gratulálok, okoska; legalább egy értelmező kéziszótárat kinyithattál volna, mielőtt ilyesmit befirkálsz. Szédületesen bírom amúgy is az egy-két mondatos benyögéseidet. Szégyent hozol velük még a saját ateista fajtádra is. :D
2012. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

Berta Wooster, te meg elvakult hívő vagy, de én nem vagyok ateista. Pogány vagyok, és számomra nincs különbség az ezotéria és a vallás közt. Ugyanaz, mégha te magasabb rendűnek is gondolod magad.


És elég bunkó megnyilvánulás volt tőled, dehát ezzel csak a keresztényfajtádat járatod le.

2012. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
72%
keresztény fajtádat? Mióta fajta egy meggyőződés?
2012. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
63%

@ 26: Hagyd csak, az én kifejezésemet utánozta le. Igaz, az én mondatom végén ott volt a smiley, de azt már biztosan nem látta a dühtől... :P



@25: Ebből a szempontból teljesen inadekvát, hogy ateista vagy pogány vagy. Senkit nem érdekelnek a saját önkényes értelmezéseid, nem véletlenül vannak a szótárak... Keresd meg az ezotéria és a vallás szavakat nyugodtan, hogy legalább képben legyél. Aztán meg az elvakult és a bunkó szavakat jelentését is nézd meg; nem mintha nekem számítana a te mércéd, de csak úgy magadnak... :P

2012. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Használtam a szótárt, méghozzá az "inadekvát" kifejezés miatt. Nem attól leszel okos, hogy idegen szavakat használsz. Még mindig tartom magam az állításomhoz, hogy az ezotéria és a vallás közt vékony hártya a különbség. Csak ezt a buzgó vallásosok nem veszik észre. A te vallásod abban különbözik az enyémtől, hogy te feljebbvalónak gondolod magad tőlem. Pedig Jézus tanai pont arról szólnak, hogy szeretni kell, nem másokat lenézni. Csak ti ezt már régen elfelejtettétek.
2012. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszerű, hogy használtál szótárat, remélem, a többi szó jelentését is megnézted. :)


Ki mondta, hogy attól leszek okos, ha idegen szavakat használok? Az jutott eszembe, ennyi. Most éppen beugrott az "irreleváns" is, keresd meg. :)


Már másodszor írod, hogy felsőbbrendűnek gondolom magam. Elsőre nem tettem szóvá, de most már igen. Be is tudod bizonyítani bármelyik válaszomból vett idézettel, vagy csak simán rágalmazol?

Továbbá általánosítasz is, ami szintén nagy hiba.

2012. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 mustafa33 ***** válasza:
47%
Hagyd Berta, ne pazarold rá az idődet. Mi tudjuk, hogy mi teremtve voltunk, míg ők a majomból fejlődtek de nem mind egyformán. :)
2012. ápr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!