Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Nem azé, akinek arra akaratja...

"Nem azé, akinek arra akaratja vagyon, sem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené. " "Segíts magadon, Isten is megsegít" Akkor most melyik?

Figyelt kérdés
Kissé ellentmondásos, vagy legalábbis nem egyértelmű. Hol a határ, ha az ember valamit szeretne az életben elérni? Mert ha kepesztesz az a baj (lásd az első idézetet) ha szarsz a közepébe, akkor meg az (lásd a másodikat). Illetve a második azt sugallja, hogy tegyünk magunkért. De ha teszünk magunkért, akkor belefutunk az első idézet zsákutcájába.

2012. márc. 30. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Tegyél magadért úgy, hogy másoknak nem ártassz. Törekedj a jóra és kerüld a bűnt. Segítsd a másikat, ha tudod. Ennyi. Tökéletes ember nincs..

Egyébként te az első idézetet kiragadtad valahonnan, ezért nem is értelmes így.

Most felmerülhet benne, hogy az bűn-e, amit a vállalatok csinálnak verseny közben, hogy egymást viszik csődbe stb...

Nem. Ez nem bűn. Ez csak egy hülye játék, amit még élvezni is lehet. Az a bűn, ha bántod a másikat.

A most más kérdés, hogy mennyi ember elveszíti ezek miatt a munkájukat. De ez az egész rendszer ilyen és ők ezt vállalták. Akik viszont munkát vesztenek, azokat támogatni kell új munka szerzésében. Fontos nagyon az oktatás, hogy lehessen is őket használni.

2012. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a világ erről szól, hogy csak te. Rohanni kell, hajtani, mint az állat. Elég gyökér...
2012. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A válasz szerintem az, hogy a második nem a Bibliából van, így (legalábbis számomra) egyáltalán nem iránymutató értékű ebben a kérdésben.
2012. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem gondoltam arra, hogy mostantól kezdve csak ülök, és nem csinálok semmit. A másodikat inkább átfogalmaznám úgy, hogy "Tedd azt, amit Isten mond, és Ő megsegít". Nem kell egyéni "partizánakciókat" szervezni:)
2012. márc. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a második idézet egy sima közmondás, nem a Bibliából származik. Innentől kezdve pedig neked kell tudnod, hogy melyiknek hiszel inkább, tehát a hited mértékének függvényében döntesz, hogy hol húzod meg a határt... :)


Az első idézet egyébként szerintem nem passzivitásra buzdít, hanem egyszerűen arról szól, hogy vannak helyzetek, amikor nem rajtunk múlik valami. Mint egy másik igeversben is, bár ott inkább az együttműködést érzem hangsúlyosabbnak: "Ha az Úr nem építi a házat, hiába fáradoznak az építők."


Hívő keresztényként azt tapasztalom, hogy nincsenek merev szabályok. Isten vezetésére kell figyelni, ami sokszor nagyon nehéz, legalábbis nekem. Mert nem egyszer előfordult már, hogy a saját kezembe akartam venni a dolgokat, mondván, majd én elintézem, vagyok én olyan okos-ügyes-talpraesett-stb. "szuperhős"; de ilyenkor vagy eredménytelen volt minden próbálkozásom, vagy csak nagyon nehezen bírtam megállni, hogy nyugton maradjak, és rábízzam a dolgot Istenre.

Fordított esetben sem egyszerű, mert ha az ember a könnyebb utat választaná, azaz vonakodik valamit megtenni, amit pedig meg kellene, akkor ugyan hiába várja Isten segítségét... Szóval, a helyzet bonyolult.


Üdv. :)

2012. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első arra világít rá, hogy: "ember tervez, Isten végez"

Ha valamit tenni akarsz, akkor kérd az Istent hogy segítsen, Ha sikerül adj neki hálát, mert az ő érdeme, nélküle nem is lennél, nem hogy nem tehetnéd meg.


A második arra, hogy Isten akkor segít ha meg akarod azt tenni, amit akarsz, nem pedig csak úgy csinálsz. Ha kéred az Istent hogy segítsen, és mindent negteszel szért hogy amit kértél sikerüljön, akkor ha Ő akarja, sikerül. Pl egy ház felépítése/megvétele, ilyesmi.

De ha csak kéred hogy segítsen, de nem teszel semmit, nem épül fel magától, és a sült galamb sem repül a szádba.

2012. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!