Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tisztelt hívők! Hogy reagálnát...

Tisztelt hívők! Hogy reagálnátok, ha egy idegen lény látogatna a Földre és azt álítaná, hogy ő, vagy az egyik felmenője volt az, akit Biblia írói Istenek írták le és állítását megdönthetetlen bizonyítékokkal tudná alátámasztani?

Figyelt kérdés
Kérlek, próbáljatok meg elvonatkoztatni attól, hogy szerintetek ez nem lehetséges! Semmi provokatív célom sincs a kérdéssel, komolyan érdekel a válaszotok.
2012. ápr. 9. 07:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
27%
Te túliskolázott! Pontosan mi is a problémád?
2012. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
48%

IQ gyerek nekem nincs próblémám. Mondtam volna, hogy van?

Amúgy itt látszik, hogy ha egy hívő értelmeset ír azt lenullázzák és ha egy ateista ír baromságokat azt nem:) Méghoghy ateisták logikusúak cöh.... komásan írni se tudnál, de szerinted a Bibliát meg igen. Csodálkozol, hogy bamba vagy?:D Ne ámítsd a népet a mini agyaddal!

2012. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Te jó ég, hogy te mennyire együgyű vagy! :D
2012. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
60%

Feltéve, hogy az "egy idegen lény" kategóriájába maga Jézus nem tartozik bele:

Talán meg fogsz lepődni, de pontosan erre számítok! Úgyhogy ha ez megtörténik, akkor eszembe fog jutni a Jelenések 13:


"Jel 13:11 Azután láték más fenevadat feljőni a földből, akinek két szarva vala, a Bárányéhoz hasonló, de úgy szól vala, mint a sárkány;

Jel 13:12 És az előbbi fenevadnak minden hatalmasságát cselekszi ő előtte; és azt is cselekszi, hogy a föld és annak lakosai imádják az első fenevadat, amelynek halálos sebe meggyógyult vala;

Jel 13:13 És nagy jeleket tesz, annyira, hogy tüzet is hoz alá az égből a földre, az emberek láttára.

Jel 13:14 És elhiteti a földnek lakosait a jelekkel, amelyek adatának neki, hogy cselekedje a fenevad előtt; azt mondván a föld lakosainak, hogy csinálják meg a fenevadnak képét, aki fegyverrel megsebesíttetett vala, de megelevenedett.

Jel 13:15 És adaték neki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt művelje, hogy mindazok, akik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,"


Későbbi részből tudjuk meg, hogy ezt a "fenevadat" hamis prófétának nevezi János. A 11. versből megtudjuk, hogy kinézetre Jézussal (=Bárány) fogják összetéveszteni az emberek (ez azért lehetséges, mert az emberek tudatában ma élő "Jézus-image", mely 2000 év vallásos ábrázolásai alapján van a fejükben, nagymértékben elüt Jézus bibliai kinézetétől), de a beszéde alapján azok a hívők, akik nemcsak névleg keresztények, hanem valóságos kapcsolatuk van Jézussal, fel fogják ismerni, hogy nem a Megváltóról, hanem a hamis prófétáról van szó.


A 13-14. vers leírja, hogy olyan jeleket (látszólag "megdönthetetlen bizonyítékokat") fog felmutatni ez a "fenevad", hogy a föld lakosainak legnagyobb részét elhiteti, azaz egyesíti őket egy új világvallásban, rájátszva a számos mostani világvallásban jelenlévő messiásvárásra, beleértve a kereszténység (sajnos várhatóan) jelentős részét is.

Maga Jézus is óva intette a tanítványait (amikor a visszajövetelének a körülményeiről és jeleiről beszélt), hogy nehogy összetévesszék másvalakivel, aki Jézusnak állítja be magát:

"Márk 13:21 Ha pedig akkor ezt mondja néktek valaki: Íme itt a Krisztus, vagy: Íme amott, ne higgyétek.

Márk 13:22 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, [még] a választottakat is.

Márk 13:23 Ti pedig vigyázzatok; íme előre megmondottam néktek mindent."


Úgyhogy én azt mondom, cseppet sem lepődnék meg, ha a kérdésben felvázolt forgatókönyvedhez hasonló lejátszódna akár még a mi életünkben, de soha nem fogadnám el ezt az "idegent" se Krisztusnak, se Istennek, mert tudnám, hogy nem az, akinek állítja magát. Legalábbis bízom benne, hogy képes vagyok erre. :)

Mert Jézus világosan megmondta az Ő eljövetelének a jeleit, és ott nem lesz semmiféle bizonyítási eljárás, semmiféle "hitetés". Mert mindenki *tudni* fogja, ki az, aki eljött, mindenki "meg fogja ismerni".

2012. ápr. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Te jó ég, hogy te mennyire együgyű vagy! :D"


Nekem úgy tűnik mintha magadról beszélnél:)

2012. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 lelkifurka válasza:
Basszus lebuktam!Bevallom, tényleg én írtam...De nem igazán tetszik..Lehet, hogy majd átírom.Még gondolkodok rajta 1-2 száz évet
2012. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%
Nahát mindig ez van a vallási kérdéseknél! :) A hivők a szeretet nevében mindjárt agyonverik egymást! :)
2012. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nem a hit számít ebben a formában,hanem az,hogy szeressétek, azt is,akit nem annyira szerettek,és tanuljátok meg ,hogy meg kell bocsájtani mindenkinek,mert egy életünk van egy tudatunkban,és végtelen az emberi tudat:) ,ezért van lelke mindenkinek,és az azért halhatatlan! Istenünk feljebb van minden fizikai lénynél, ő maga a szeretet tiszta fénye,melyet senki se láthat!
2012. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 webnyelv ***** válasza:

Mik azok a "megdönthetetlen bizonyítékok"? Nagyon fontos lenne a válaszhoz tudni ezt!

A kérdésben az "Istenek" "Istennek" lenne, így kell érteni?

A Biblia szerint Isten nem látható, nem jelenhet meg a maga teljességében. Nem kizárt, hogy a Szentlélek vagy maga Jézus megjelenjen valakinek, de hogy maga a három isteni személy egyben megjelenne? De erre nincs is szükség. A hívőnek eleve van bizonyos kapcsolata Istennel, működik oda-vissza kommunikáció aránylag gyakran, jobb esetben. Ezért eleve értelmetlen, felesleges lenne ilyen megjelenés. Jobb esetben a hívőnek nem kérdés, hogy létezik-e, akiben hisz, mert naponta találkozik és kommunikál vele bizonyos értelemben. És bizonyítania sem kéne neki, ha mégis megjelenne, hogy Ő az, mert a hívők felismernék. Volt, hogy Jézus megjelent egyes embereknek és mondott nekik valamit, de akiknek megjelent, azokból egy szó nem tudott kijönni, érhető módon. Az ilyen találkozások lényege nem az, hogy mit tesz ilyenkor az ember és az sem, hogy bebizonyítsa a megjelenő illető, hogy ő az, hanem ilyenkor az ember átformálódik, magába néz, esetleg elszégyelli magát, mert amikor ekkora szeretettel, mint ami Istenben van, közelebbről találkozik valaki, az megváltoztatja a gondolkodásmódját saját magáról és a többi emberről.

2012. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Szerintem mind2 igaz! Kezdeném ott, az univerzum, Végtelen! Az űr telis tele porral, csillagokkal, bolygókkal,por hallmazokkal,fekete lyukakkal, és végtelen, még elképzelhetetlen jelenségekkel, mégis van élet más bolygókon, erre a mi földünk a példa! Ha ez nem csoda, akkor mi? Gondolkodjatok el ezen! Ha nem volna csoda, hogy van élet a földön, akkor, az emberi intelligencia sem csoda, az evolúcióban?
2012. okt. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!