Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Megmagyaráznátok...

Keresztények! Megmagyaráznátok ezt nekem?

Figyelt kérdés

Én nem ateista vagy isten-ellenes vagyok, csak realista, és ezáltal azt nem hiszem el, ami logikátlan.

Az én felfogásom az, hogyha valami kézzel fogható, tényekkel alátámasztható, és logikus, akkor az valós, ha pedig nem, akkor az csak egy mítosz,vagy legenda.


Szóval ami miatt nem hiszem el, hogy a kereszténység valós, az az, hogy sok a logikátlan állítás, az ellentmondás, amit senki nem tud megmagyarázni.

Ha ti megválaszoljátok nekem, értelmes, logikusan felépített gondolatokkal, akkor meggyőzhettek, hogy márpedig Isten létezik, de addig amíg ezekre nem kapok választ, addig nem fogok tudni hinni sem.


Szóval:


1.) Ha Ádám és Éva fehérek voltak, akkor hogy alakult ki, hogy vannak europid (fehér), mongoloid (sárga, ázsiai), negrid (fekete) és ausztralid embertípusok is?


2.) Ha Ádámnak és Évának csak 3 fia volt, akkor hogy népesítették be a Földet? AZ anyjukkal voltak együtt?

De ha esetleg lett volna lányuk is (amiről nincs említés), akkor a saját testvéreikkel háltak? Az sem sokkal jobb...


3.) Ha a kereszténység egyistenhit, akkor hogy lehet, hogy Isten is isten, és Isten fia, Jézus is isten? Az úgy már kettő istenség, nem?


4.) A vallás alapja, hogy Isten mindenkit egyformán szeret, ha viszont szeret minket, akkor miért küld a pokolba? Miért nem rögtön a Mennybe születünk?


5.) Ha Istenről azt mondjuk, hogy igazságos, akkor miért nem egyenlően jövünk a Földre? Hol abban az igazságosság, hogy valaki egy milliárdos gyerekének születik, és soha semmiért nem kell megdolgoznia, míg valaki éhezőnek születik Etiópiában?


6.) Azt mondja a vallás, hogy aki nem hisz, az a pokolra kerül. Ezt érdem, de ebben megint nem értem az igazságosságot.

Ha én egész életemben rendesen tanulok, dolgozok, eltartom a családomat, nem lopok, nem csalok, de nem hiszek Istenben, akkor a pokolra jutok, ha viszont lopok a barátaimtól, sikkasztok, vagy ölök, de hiszek Istenben, és meggyónóm utána, akkor a Mennybe kerülök?

Hol is van ebben a logika?


7.) Hogy lehet az, hogy ha valami rossz történik, akkor az az én hibám, de ha valami jó, akkor "hála Istennek"?

Pl: Ellopták a táskámat, benne minden iratommal, minden pénzemmel, telefonommal, szemüvegeimmel, kulcsaimmal, kb. 400-450.000 Ft. És mi volt erre a válasz? Felelőtlen vagyok, és az én hibám, hogy nem vigyázok eléggé, és rossz környékre megyek.

De aztán a rendőrség az irataimat megtalálta egy kukában, és erre mi volt a válasz: Köszönjem meg Istennek, hogy ilyen kegyes volt velem.

Hol abban a kegyesség, hogy ellopták az egész életemet?

(22 éves vagyok, gimnáziumban érettségiztem 4 éve, azóta dolgozom, eltartom magam, mellette pedig levelezőn járok főiskolára, tehát azt lopták el, amiért keményen megdolgoztam)


8.) Mi van akkor, ha valaki olyankor hal meg, ha még nem tudott dönteni arról, hogy hinni akar-e?

Pl. egy csecsemő, vagy kisgyerek... Ők elvileg automatikusan a Mennybe kell, hogy jussanak, hiszen ártatlanok. Eszerint akkor az jár jól, aki halva születik?


9.) Isten hogy is néz ki?

Állítólag a Mennyország az más, mint a Föld, más alakot veszünk fel, más a tér és az idő... Ezt még érteném is, DE ha elméletileg Isten Ádámot a saját képére formálta, akkor ő is úgy néz ki, mint mi. Namármost ha úgy néz ki, mint mi most, akkor nyilván mi is ilyen alakban kell, hogy "csatlakozzunk" hozzá. Ha pedig így van, akkor mekkora hely kell ahhoz, hogy ennyi ember elférjen?


10.) Percenként általánosan 107 ember hal meg. Ha igaz az, hogy mielőtt Isten eldönti, hogy ki hova kerül, azelőtt beszél mindenkivel, az azt jelenti, hogy mindenkivel 0,56 mp alatt meg kell hogy ezt beszélje, hogy ne legyen "torlódás". 0,56 másodperc alatt mit lehet megbeszélni? Kicsit zavaros... Ha viszont mindenkire elég időt hagy, akkor van, aki mondjuk évekig vár a pokol és a menny között, hogy hova jut majd? Egy idő után ez a várakozás már végtelen lesz, nem?


11.) Ha Isten teremtette a Földet (Paradicsomot), azzal az egy céllal, hogy Ádám (és később Éva) itt élhessen, akkor minek teremtette volna meg a Holdat, a bolygókat, a galaxisokat, a naprendszereket, és az egész világegyetemet ahelyett, hogy csak ezt az egy helyet teremtette volna? A többi teljességgel felesleges, nem?

Még a tejútra azt mondom szükség lehet azért, hogy fényt kapjon a Föld, szép legyen az ég, ha felnézünk... de az extragalaxisok miért is vannak?


12.) Ha Isten tényleg létezik, és ennyire igazságos, akkor miért történnek rossz dolgok a jó emberekkel?


13.) Hogy lehetséges az, hogy azt tanítja a Biblia, hogy legyünk szerények, segítsünk a rászorulóknak, de eközben a templomok fényűzőbbnél-fényűzőbbek, a Pápának aranykoronája van, a Vatikánnak van a legértékesebb és legnagyobb műgyűjteménye, és magángéppel repül meglátogatni a híveit?


Ha tudtok, akkor kérlek győzzetek meg, magyarázzátok el, hogy ezek a dolgok hogy is vannak, hogy ne kelljen a pokolra kerülnöm csakis amiatt, hogy túl logikus a gondolkodásom.


Köszi



2012. ápr. 13. 17:09
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Meg fognak állni, midőn egyes egyedül lesznek.
2012. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Küldtem neked üzenetet, örülnék, ha válaszolnál!

2012. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én is írtam neked privit! :)
2012. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!