Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek hülyének néznének,...

Az emberek hülyének néznének, hogy ha én a Kis Vuk-ban hinnék?

Figyelt kérdés

A Biblia is csak egy mese, akárcsak a Kis Vuk. Ha rókamedált hordanék és egy rókához imádkoznék, szinte mindenki hülyének nézne. Miért jó az embereknek az, hogy nincs kellő önbizalmuk ahhoz, hogy elhiggyenek valamit, hogy megfog történni. "Fentről" várják a sültgalambot a szájukba, hogy majd a "jóisten" megteszi ahelyett, hogy tennének érte valamit.

Miért jó a kisgyerekekre ráerőltetni a vallást? Ő még nem tud dönteni, kvázi rá van erőltetve a vallás. És az, hogy azt mondják neki, hogy "már alapból bűnös minden ember, meg húsvét előtt ne egyél húst, mert akkor rossz leszel", meg ilyenek, az egyenlő azzal, mint ha azt mondanám neki, hogy "edd meg a répát, mert a szart is kiverem belőled". Vallásos családba születtem, csak szerencsére észhez tértem. Anyukám hisz istenben, de ő is mondja, hogy egészen felnőtt koráig rettegett, hogy ha nem megy el templomba, akkor ő bűnös. Kérdezem az okosokat, hogy miért jó félelemben élni? Én pl a saját elveim szerint élek, ami megegyezik a civilizált ember létezésével, amit a 10 parancsolatnak tudnak be. Azaz ne ölj, ne csalj, stb.stb.

Értemén, hogy a vallás egy régi dolog, de azóta már eltelt elég sok év. Sajnálom, hogy egyelőre ilyen kevés ember lát tisztán és ilyen kevés ember hisz a tényekben.

Állítólag a bibliában benne van az is, hogy isten azt mondta, hogy ne emeljetek nekem templomot, ne bálványozzatok! Ehelyett mit csináltok? Templomot emeltek neki, imádkoztok (=bálványozás) és magatokat olyan dolgokkal hitegetitek, amire NINCS kézzel fogható bizonyíték. A pénzre, a lehúzásra megy az egész! Miért kerül pénzbe egy esküvő, vagy egy keresztelés? Miért nem temetnek el, ha nem fizettél egyház-adót?



2012. ápr. 22. 19:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Boldogok akik nem fogták meg a villanydrótot és mégis hittek :P
2012. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
"Apropó kézel fogható bizonyíték, hiszed, hogy a villanydrótban áram van? Láttad? Elhiszed, hogy agyonütt, vagy meg is fogod "kézelfoghatóan"?" Az áramra van tudományos magyarázat, az áramot van ami alkotja, csak olyan kicsi hogy nem látjuk. Na Istennel nem épp ez a helyzet. Más az amikor azért nem látunk valamit, mert olyan apró, más amikor meg semmi bizonyíték nincs rá, hogy létezne, csak holmi mendemonda.
2012. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Az emberek hülyének néznének, hogy ha én a Kis Vuk-ban hinnék?"

Igen, minden bizonnyal.

2012. ápr. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 mustafa33 ***** válasza:
6%
A fekete lyukat elhiszed? Az ősrobbanást elhiszed? A hidegfúziót elhiszed? Ezeket se bizonyították még, csak teória létezik.
2012. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!