Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények nem veszik...

A keresztények nem veszik észre, milyen sértőek és bántóak tudnak lenni a hozzászólásaik a nem-keresztényeknek?

Figyelt kérdés

Nem az ateistáknak, őket most ne keverjük bele!


Például az egyik kérdésnél az a ezotéria mindennek el lett mondva, csak mert ezotéria.


2012. ápr. 28. 21:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%
Akkor most az ezotériának lett odamondva, vagy a "nem keresztényeknek"? Vagy talán ha te vegetáriánus vagy, és a húsevést nem pártolod, kifejezetten utálod a húst, akkor te a véleményeddel a húsevőket ócsárolod? Ugyan már.
2012. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
A stílusra gondolsz, vagy a tartalomra? Mert ha az a baj, hogy valaki elmondja, hogy az ezotéria a Biblia szerint bűn, akkor nem érdekel, hogy ki sértődik meg rajta. Ha valaki viszont ezt képtelen normális formában, sértegetés nélkül elmondani, akkor azt én sem szeretem, és én is próbálok vigyázni arra, hogy ne így szóljak hozzá.
2012. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Sok keresztényt ismerek,akik hisznek valamilyen ezotériás hülyeségben. Az ezotéria egyetlen fajtája sem tudomány. Ez nem bántó vélemény,hanem tény.
2012. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm negyedik. Pogány vagyok, de nagyon sokat átvettem az ezotériából, illetve különféle vallásokból. A kereszténység bizonyos részeivel sincs bajom, de keresztényektől mindig megkapom a szokásos bűnös vagyok dumát, és már nagyon elegem van belőle.


Kedves keresztények! Én is mondhatnám, hogy baromság az, hogy valami olyanban hisztek, ami nincs is, csak, mert én nem hiszek benne! De nem mondom, mert tudom, hogy nektek ugyanolyan rosszul esik, ha valaki azt mondja, hogy nincs Isten, mint nekem és másoknak, ha az ezotériát szapuljátok. Az ezotéria nem azonos azzal, hogy Lúdmáj Csillagirág jósnő a tv2-n pénzért bármit megjósol. Ők a csalók, akik az ostoba embereken akarnak meggazdagodni. az ezotéria olyan, mint a vallás, nagyon sok része hiten alapul. Mint a horoszkóp. Valaki hisz benne, valaki szerint olcsó szélhámosság.

2012. ápr. 28. 21:36
 5/28 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező!

Mire számítasz keresztény barátainktól? Az Iszlám után a második legkevésbé toleráns vallás. Térítő vallás, ez mindent elmond róluk. Leigázták Amerikát, kinyírták a hitetlen indiánok java részét, elégették az ősi maja kéziratokat, és a Szent Inkvizíció Európa-szerte is megritkította a gondolkodókat! Ne bánd, ha utálnak vagy gyűlölnek, ez a vérükben van, (Jézus nem jött be nekik, szándékosan félreértették.) A Bibliába a másként gondolkodók nem férnek bele, ezen nincs mit csodálkozni, hiszen kizárólagosságra (hatalomra) törekednek. De a keresztény hívők zöme ugyanakkor naiv. Őket tisztelet és barátságos együttérzés illeti.

Ja, nem vagyok ateista, de az én vallásom toleráns mindenkivel szemben, és az ezotéria - a gondolkodó emberek sportja - ugyanúgy belefér.

2012. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
39%
Én hiszek Lúdmáj Csillagirág jósnőben. Sokszor bejött már, amit mondott, és egyébként is elvégezte az OKJ-s jövendőmondó technikus szakot. Miért kell csalónak nevezni? Nagyon bántóan viselkedsz, egy kis tolerancia rád férne.
2012. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy neked mit jelent az ezotéria? Pontosan mire gondolsz alatta?
2012. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok!


Először is azt mondanám hogy a Kérdező sem szimpatikusan tette fel a kérdést, ugyanis általánosít. Jómagam Keresztény ember vagyok, és mindenkinek tiszteletben tartom a személyes döntését. Én nem szoktam sértő szavakkal illetni sem az ateistákat, sem az ezoterikusokat, sem pedig azokat, akik más valláshoz tartoznak. Akik pedig szándékosan sértegetnek más világnézetű embereket, és közben azt mondják, hogy Ők Kereszténynek, igazán szégyelhetik magukat.


Természetesen azonban jómagam nem azonosulok az ezotériával, mivel Jézus Krisztushoz szeretnék hűséges lenni. Így ha valaki esetleg jelzi felém hogy miért nem foglalkozok ezoterikus dolgokkal, és hol tiltja Isten, akkor rámutatok, hogy az hol van megírva a Bibliában. Innentől fogva az illető azt kezd a kapott információval amit akar. Ha akar elgondolkodik rajta, de jogában van elvetni is.


F/23

2012. ápr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Lúdmáj asszony csak egy példa volt azokra, akik valójába n nem jósnők, csak az emberi hiszékenységből élnek meg. Ehhez nem kell tolerancia. Vannak valódi jósnők is, csak kevesen. És ők általában nem reklámozzák agyon magukat meg nem adnak maguknak hangzatos és cifra nevet.
2012. ápr. 28. 22:36
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy talán ha te vegetáriánus vagy, és a húsevést nem pártolod, kifejezetten utálod a húst, akkor te a véleményeddel a húsevőket ócsárolod? Ugyan már."


Nem.

Csak az a gond, hogy sokan ezzel párhuzamosan azt is mondják, hogy a húsevés bűn, és aki húst eszik, az bűnös és undorító.

Na, itt kezdődik az, ami már nem tetszik egyes "keresztények" hozzáállásában.

2012. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!