Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények nem veszik...

A keresztények nem veszik észre, milyen sértőek és bántóak tudnak lenni a hozzászólásaik a nem-keresztényeknek?

Figyelt kérdés

Nem az ateistáknak, őket most ne keverjük bele!


Például az egyik kérdésnél az a ezotéria mindennek el lett mondva, csak mert ezotéria.


2012. ápr. 28. 21:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Nekem hogyan esne, ha hinnék Lúdmáj asszonyba, és te csalónak mondod? Ti ezotériások nem veszitek észre, milyen sértőek tudtok lenni a hozzászólásaitokkal más hívő embereknek?


:DDD

2012. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
Sok olyan, aki kereszténynek vallja magát, erőszakos és egyedül a saját vallását tartja igazinak. Ez elég primitív hozzáállás, de sok ilyen ember van. Ők az emberi hibáik/hiányosságaik miatt a vallás nevében durvák másokkal, de minden területen találhatunk elvakult fanatikusokat. Attól mert adott vallási nézetei vannak, még ugyanolyan gyarló mint bárki. Tehát sértő és bántó is lehet. De ez nem a keresztények jellemző tulajdonsága, hanem némely embereké, akik közt keresztények is vannak.
2012. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
32%
A csalókkal megbékélnénk, mi keresztyének, de az igazi veszélyt az igazi jósok, gyógyítók, varázslók, és mágusok jelentik, akik sátán ördögi segítségével valóban gyógyítanak, csodákat tesznek, és így elterelik az emberek figyelmét az egyedüli Istentől.
2012. ápr. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

A Sátán nem létezik. Ti keresztények inkább hisztek a Sátánban, mint Istenben?


A gyógyítás és varázslás nem rossz, és semmi köze a gonoszhoz.

2012. ápr. 29. 08:23
 15/28 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező! Miért nem létezik? Mert te nem hiszel benne? Hogyan esik ez azoknak, akik hisznek benne?
2012. ápr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%

"A csalókkal megbékélnénk, mi keresztyének, de az igazi veszélyt az igazi jósok, gyógyítók, varázslók, és mágusok jelentik, akik sátán ördögi segítségével valóban gyógyítanak, csodákat tesznek, és így elterelik az emberek figyelmét az egyedüli Istentől."


A csalókkal megbékélnél TE keresztény, de... Azért ne általánosítsunk ezzel az ócska mi keresztények szöveggel.


Én is keresztény vagyok, mégis "megbékélek" minden más hittel és vallással, legyen az bármilyen jellegű, a buddhizmustól a horoszkópig, mert nem érdekel, hogy kinek milyen hite van.

Akkor emelem fel a hangomat, ha valaki bele akar szólni más ember hitébe, attól függetlenül, hogy miben hisz.

2012. ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
82%

A kereszténység nem feltétlen takar érett jellemet. Ezt nem állítja senki. Vannak keretények, akik szeretettel teljesen szólnak azokhoz is, akik kínozzák őket. De ehhez érettség kell. Én sohasem szégyelltem az éretlenebb testvéreImet, mert egy családhoz tartozni nem azt jelenti, h mindenkI szép és jó. Egy kisbaba bekakál, ordít, nyálas és néha elhányja magát. Mégis, ha az öcsém, szeretem. Majd fel ő és megtanul viselkedni. A keresztények nem tökéletesek. De fejlődnek. Ahogy engem is tisztába kellett tenni jópárszor. Most már én pelenkázom másokat:)


Nem mi mondjuk, h bűnös vagy, hanem Isten. És nem csak te, hanem mi is. Mindnyájan. Ezen megsertődhetdz, de ha végig gondolod, igaz. Ezt pedig az ember legkevésbé sem szereti. Amikor el kell ismernie, hogy hibás, bűnös. Ezt akkor sem fogod szeretni, ha közben a vállSat veregetik és szelíden mondják.


A kérdés az, h mit jelent bűnösnek lenni. Nem ua. mint gyilkosnak lenni, v tolvajnak.


Természetesen, Isten soha sem áll meg itt. Hanem tovább is van: bűnös vagy, meg kellene halnod ezért. De Jézus nem elítélni jött a világot, hanem megmenteni. Megmenekülhetsz az által, hogy valaki annyira szeretett, h az életét is letette érted.

2012. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
19%

Van egy történet a Bibliában, ami szerint már Pál apostol se nagyon komálta az ezotériát...


"Apcs 16:16 Lőn pedig, hogy mikor mentünk a könyörgésre, egy szolgálóleányka jöve előnkbe, kiben jövendőmondásnak lelke vala, ki az ő urainak nagy hasznot hajta jövendőmondásával.

Apcs 16:17 Ez követvén Pált és minket, kiált vala, mondván: Ezek az emberek a magasságos Istennek szolgái, kik néktek az üdvösségnek útját hirdetik.

Apcs 16:18 Ezt pedig több napon át művelte. Pál azonban megbosszankodván, és hátrafordulván, mondá a léleknek: Parancsolom neked a Jézus Krisztus nevében, hogy menj ki belőle. És kiméne abban az órában.

Apcs 16:19 Látván pedig annak az urai, hogy keresetüknek a reménysége elveszett, megfogva Pált és Silást, vonák a piacra a hatóságok elé.

Apcs 16:20 És odavezetvén őket a bírákhoz, mondának: Ezek az emberek zsidó létükre megháborítják a mi városunkat,

Apcs 16:21 És olyan szertartásokat hirdetnek, melyeket nem szabad nékünk bevennünk, sem cselekednünk, mivelhogy rómaiak vagyunk.

Apcs 16:22 És velük egyben feltámada a sokaság ő ellenük. A bírák pedig letépetvén ruháikat, megvesszőzteték őket.

Apcs 16:23 És miután sok ütést mértek rájuk, tömlöcbe veték őket, megparancsolva a tömlöctartónak, hogy gondosan őrizze őket."


"2Tim 4:3 Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük;

2Tim 4:4 És az igazságtól elfordítják az ő fülüket, de a mesékhez oda fordulnak."


Igyekszem személyükben nem megbántani az ezotéria híveit, de ha rám akarják tukmálni, akkor muszáj elmondanom a véleményemet. Ha ez nekik bántó, sajnálom, de akkor is az marad a véleményem, hogy az egész egy káros mese, aminek semmi jövője nincs, mert mint a mellékelt történet mutatja, Jézus Krisztus neve hatalmasabb, mint az összes ezónyanyó együttvéve!

2012. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
69%
Bárcsak egyszer rádöbbenne minden keresztény, minden ezotéria fan, minden vallás és felekezet tagja és mindenki aki természetfeletti dolgokban, vagy istenekben hisz, hogy mindez csupán 1 jelképrendszer ami erőt ad és hitet. Szinte bármiben hihetsz, csak annak valósnak kell lennie és ugyan az lesz az eredmény rád nézve, mint egyén ami az összes hívő hitének eredménye lesz..
2012. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy tökéletes kérdés. Gratula hozzá, de komolyan. Munkahelyemen is van egy srác akivel beszéltem a kereszténységről és a vallásról ő hívő én nem. Különféle vallási dolgokról beszéltünk.Ő engem csak azért mert nem osztom a nézeteit:"cinikus, gonosz és makacs" jelzőkkel illetett. Én nem mondtam rá semmi sértőt vagy bántót. Ő pedig igen én rám. Stephen Hawkinget felhoztam neki példának valamint a betegségét egy vállrándítással elintézte és azt mondta rá megérdemli a betegséségét mert megszállta őt a sátán. Na ennyit a keresztényekről. pedig templomba járó és katolikus.
2012. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!