Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti elégedettek szoktatok...

Ti elégedettek szoktatok lenni a Bibliamagyarázatokkal?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Helyzettől, tartalomtól és magyarázattól függ.

Van amivel igen, van amivel nem.

Mire gondolsz?

2012. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Általában nem. Ezért is végeztem teológiát és tanultam bibliai nyelveket, hogy az adott szakaszt el tudjam olvasni eredetiben is, és mélyebben megértsem azt, amit az adott szakasz írója közölni akart.


Neked eddig E.G. White bibliamagyarázatai jöttek be a leginkább, ezek voltak azok, amikre én is jutottam a mélyebb kutatással. Természetesen mindig érdemes figyelni a régészek és ókorkutatók munkáit is, mert sok olyan adatot publikálnak, melyek segítenek a környezet mélyebb megismerésében, hogy egy adott történet a legjobban belehelyezhető legyen a történelmi események sorába.


Ha érdekel a komolyabb írásmagyarázat, ajánlom figyelmedbe a szakdolgozatomat: [link]


Üdv. Péter

2012. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek a biblia magyarázataival....egyébként én a saját utamat járom-e téren, nem hiszem hogy a saját egyéni véleményem bűn lenne Isten szemében, aki adta hozzá az intellektusunkat....
2012. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
minek magyarázni egy mesekönyvet
2012. máj. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Attól függ,mi a téma.sok dolog van,amire nem ad kielégítő választ.
2012. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. Úgy általában mindenre gondolok. A ma ismert világ képére például. Mindent ami csak rossz, vagy rossznak gondolnak az emberek, automatikusan a bűnbeesésre vezetik vissza, vagy Sátánt kezdik rágalmazni.

2. Péter köszönöm a szakdolgozatot, azt el tudom majd olvasni, E. G. White könyv viszont nincs a könyvtárban, úgyhogy azt ki kell hagynom.

3. 3. Szerintem ez a hozzáállás jó. Más viszont betűre pontosan próbálja betartani amit az egyháza előír, és ha attól eltér mardossa magát, hogy bűnt követett el.

4. Utolsó, például?

2012. máj. 19. 10:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Sok összetevője van a témának...


1. Általában igen, elégedett vagyok, mert a fontosabb dolgokra van magyarázat.


2. A félremagyarázásokkal inkább van problémám, mivel ezek a tévelygések sok ember életét tették és teszik tönkre.


3. Sokak - akár hívők, akár ateisták - képtelenek rugalmasan gondolkodni, ez szintén rengeteg problémát okoz.


Üdv. :)

2012. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A második pontot kifejtenéd példákkal és bővebben? Köszönöm válaszod.
2012. máj. 19. 10:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező

Pl.

Ha Isten a szeretet,mi volt olyan megbocsájthatatlan abban,amit az ember elkövetett a bűnbeesésnél? miért kellett rögtön kiűzni? és miért kellett másokat is halállal büntetni még földi életükben? nem tudta előre,hogy az ember esendő lesz,és el fog botlani időnként?

"Szeretetét kiárasztja igazakra és hamisakra egyaránt"...ugyebár...


2.

Ha Isten szava nem változik,hogy lehet az,hogy Jézus megváltoztatott egyes Ószövetségi írásokat/érvénytelenítette,mondhatjuk így is/?

22:39

2012. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kedves kérdező, nem kell kihagynod, mert majd' az összes műve fent van a Neten akár magyarul is. Itt megtalálod:

[link]

Jó olvasást!


Üdv. Péter

2012. máj. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!