Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha szabad akaratot adott...

Ha szabad akaratot adott Isten akkor miért hallom a keresztényektől, és pl paptól, hogy Isten megpróbáltatást küld rád, hogy fordulj felé?

Figyelt kérdés

én ezt nem értem ezen mindig kiakadok ha szabad akaratom van és nem érdekel az isten akkor miért küld rám megpróbáltatást, hogy válasszam őt? meg ott vannak a hívei is ugyebár rájuk is küldi ezt :Đ és aztán azt mondják, h milyen jó az isten h megsegített... ez vmi rossz vicc az egész egyáltalán nem látszik JÓnak az isten és olyan mintha szórakozna az emberrel...


mielőtt megkérdeznétek milyen vallás ez katolikus katolikus paptól és hívektől hallottam efféléket és nekem egyáltalán nem vonzóak az ilyen gondolatok miért szolgáljak én olyan istent aki engem kínoz komolyan ez vmi sz*r vicc



2012. jún. 29. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:
aztán meg nem tetszik ez a megalázottság sem h a földön kell csúszni már nem Isten előtt hanem a többi ember előtt mert én olyan jó f*sza keresztény vagyok h belém rúghatnak és az nem gond minél többet rúgnak belém annál frankóbb vagyok... ez a másik ami nem tetszik én nem akarok ilyen csúszó mászó lenni
2012. jún. 29. 17:22
 2/7 pelgrim ***** válasza:
21%

Isten nem próbáltat meg senkit. Aki azt mondta neked, hogy Isten megpróbáltatás küld rád, annak csak egy nagyon kezdetleges, gyermeteg elképzelése van Istenről.


Isten nem egy valaki, nem egy személy: Isten a Mindenható Törvény, a Vezérlő Alapelv mindenben; Isten minden Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen Forrása bennünk és körülöttünk mindenütt; Isten az Eredeti önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye, nem teremtménye minden más létező élőlény vagy élettelen dolog.


Itt a Földön az ember Isten leg-előbbre haladt fejleménye, értelmi képessége révén rendelkezik némi szabad akarattal. Ugyanabból az okból korlátlan hozzáférhetőséggel rendelkezik az említett forrás kiáradásához, amit csak érdeklődése határoz meg.


Még egyszer: Isten nem egy valaki, nem egy személy és nem küld rád megpróbáltatást, nem igényli a szolgálatodat és nem ítélkezik fölötted, de tetteidnek következményei vannak.

2012. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A teremtő, mint az elöttem szóló írta, nem küld rád próbákat. Kérlek ne nekem, ne az egyház főnek, hanem a teremtő szavának higgy:Jakab levele 1:13-15.itt leírja hogy:Senki ne mondja amikor próba alatt áll:Isten tesz próbára.Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni istent, és Ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.Elég szomorú azt látni, hogy EGYES személyek isten nevében mit meg nem engednek maguknak.

Ebből is látszik hogy az egyházak nem az isten szavát tanulják, hanem teológiát tanulnak, aminek meg köze sincs a Bibliához.

Az apostoloknak nem kellett hatalmas iskolákat elvégezni, hogy értsék, és tovább tudják adni Jézus tanításait.

Javaslom, hogy olvasd el a Jelenések könyve 18:4. verset.

imádkozz és kérd a teremtőt mutassa meg neked az igazsághoz vezető utat.A vers alapján pedig hagyd el ezt a büntetésre itélt felekezetet, mert kifognak kapni.

2012. jún. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

pedig hasonlókat Orosz Atanáz mondott a nemrégen beiktatott püspök... anyámékkal mentem ilyen betegek búcsújára... ott beszélte h Isten úgy próbál közeledni az emberhez kopogtat jelez neki ilyen olyan betegségekkel megpróbáltatásokkal... nem tom másra aki pl nem forog efféle körökben h mennyire lesz vonzó mert nekem egyáltalán nem... és ez nem áll meg itt hanem folyamatos szerinte mert mindig küld Isten vmi hasonlót... ez olyan mintha egy ember aki a barátod szeretne lenni úgy hívja magára fel a figyelmet h jól pofán ver és a mikor már "barátok" vagytok akkor is folyamatosan pofozgat... miféle Isten az amelyik a híveit állandóan gyötri? eléggé gonosz az ilyen isten... már nem azért de bármely Istent megnézem sehol nem találok ilyet h Isten gyötri a híveit nekem mindig olyan isten képem volt h én megvédem a nevét a földön szolgálom és ő megvéd és segít engem DE nem úgy h beteggé tesz és kínoz nekem ilyen segítség nem kell! ez ilyen egészen sátáni... így ezek után gondolkoztam keresek magamnak más Istent egy skandinávot pl Odint : D


amúgy milyen felekezettől vagytok ha szabad megkérdezni?

2012. jún. 30. 09:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek emberi megnyilvánulások. kérlek hagyatkozz a biblia tanítására, mert az az útmutató, istentől, és nem más. hogy hova tartozó vagyok az most legyen mindegy, mert amúgy is támadások érnek sok nem történelmi egyházhoz tartozókat.

Majd ha megerősödtél és úgy döntesz, hogy szeretnéd a Bibliát megérteni, megtanulni, mit szeretene a teremtő akkor megírom, mert nem szereteném ha ez alapján ítélnéd meg hogy helyes út e az amin Én vagyok, hanem a Biblia mutassa meg neked, hogy ez a helyes út.

2012. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mert nem ő teremtett hanem Sátán. Élj ahogy jó, a kihívások pedig azért vannak hogy általuk fejlődjünk.
2012. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, de nem kellene bele rondítani ebbe a beszélgetésbe. mindazon által, Sátán nem tud teremteni, mert Ő is csak egy teremtmény, így nincs hatalma ilyesmihez, s ha valamivel nem vagy tisztában, akkor inkább jobb lenne hallgatni, és először meggyőződni dolgokról aztán nyilatkozni.
2012. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!