Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás világában miért van...

A vallás világában miért van olyan sok pedofil pap? Miért nem büntetik meg a papokat úgy, ahogy egy bűnt elkövető polgárt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 21:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Mert eltitkolják.

Egyébként sok eset kiderül, nyilvánosságra kerül. Biztos van olyan eset is, hogy kizárják őket.

2012. júl. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
9%
Tudod az egészben a legszomorúbb az, hogy ezek az "áldozatok" nem azért tettek feljelentést, mert annyira sajnálják, hanem mert pénzéhesek. Ahogy akkor kihasználták a helyzetet (ez benne van az egyik áldozat beszámolójában a linkelt cikkben), úgy most is ki akarják használni az új helyzetet. Biztos van kivétel, de én úgy érzem, hogy ez csak a pénzről szól. Mint amikor a zsidók beperelték a magyar vasutat.
2012. júl. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Salx Narval ***** válasza:
50%
Én is úgy vélem, hogy az efféle hajlamokat, nem az adott életkörülmények váltják ki. Egy egészséges, tiszta lelkivilágú ember, nem vetemedik erőszakra, homoszexualitásra és pedofíliára, még akkor sem, ha büntetlenül megtehetné, vagy esetleg nincs más szexuális partnere. Egyértelmű számomra, hogy nincs olyan körülmény, ami miatt a fent említett undorító dolgok bármelyikét elkövetné az, akiben nincs meg erre a hajlam. Minden esetre a cikkekben olvasható dolgok kapcsán, felmerült bennem egy kérdés, vajon hogyan nevelték ezek az emberek a gyerekeiket? Fel nem foghatom, hogy ennyi éven át senki sem akadt aki hitt volna a srácoknak, írják, hogy 17 éves fiúk is voltak köztük, azért egy ennyi idős emberke, már nem kisgyerek. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy én a szülőket legalább annyira vádolom, mint az elkövetőket. Én hiszem, hogy nálunk ugyan úgy büntetnének papot is, ha kiderülne róla, hogy erőszaktevő, vagy pedig pedofil.
2012. júl. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Elég nagy tévedés a pedofíliát, ami egy gyermek megrontása, lelli nyomorékká tétele, és a homoszexualitást, ami két felnőtt ember (!) önként vállalt párkapcsolata egy lapon említeni.
2012. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem nem, ha nevelőkről, ill papokról van szó, amúgy igazat adnék.
2012. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kicsit utánanéztem a neten ennek. Nem a cölibátus az oka és nem is a vallás. A protestánsoknál szabad házasodni, mégis több a pedofil pap, mint ahol betartják a cölibátust. A pedofília olyan csoportokban alakul ki legtöbbször, ahol gyerekekkel foglalkoznak. Ez nem csak az egyházat, hanem az iskolákat is érinti. De mindezekből szerintem az vonható le, hogy hiába a vallásos maszlag, a "szent" élet, a papok is lehetnek torz személyiségek annak ellenére, hogy mást mutatnak. Ha hívő lennék azt mondanám, hogy a Sátán bizony ott van az egyházban is.
2012. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az egyébként viszonylag korrekt médiaforrások is borzasztó módon tudnak ugrani egy ilyen hírre, és egyszerűen utána sem járnak a forrásoknak, vagy egyébként az eset részleteinek. Ha már papok vannak benne, meg gyerekek, akkor már úgyis borítékolható a botrány.


Például a bostoni eset:

"Az államügyész maró észrevételei ellenére azonban úgy tűnik, nem indítanak bírósági eljárást egyetlen erőszakoskodó pap ellen sem, mivel ezt nem teszik lehetővé a zaklatások idején érvényben lévő jogszabályok. Az akkori gyermekvédelmi törvényekben ugyanis nem szerepelnek olyan kitételek, amelyek alapján felelősségre lehetne vonni az erőszakoskodó papokat és más egyháziakat."


Áhhá, szóval akkor igazából nem is tettek semmi törvénybeütközőt. A '40-es évekbe még nálunk, Magyarországon is úgy folyt az oktatás, hogy lehetett körmöst adni vonalzóval a gyereknek. Persze én sem értek ezzel egyet, de nem lehet valakit felelősségre vonni azért, mert egy más korszak normái szerint viselkedtek.

Vagyis egyszerűen ezek a papok még a régimódi, vaskalapos oktatási módszerekkel éltek, és most azok az emberek, akik akkor jártak suliba, most elkezdtek hőbörögni, a sajtó meg adja alájuk a lovat.


Akkor nézzük a kremsmünsteri esetet: ez is úgy írja le, hogy az erőszakkal VÁDOLT papok megússzák. Mintha már bizonyítást nyert volna bűnösségük. Ezt azért nem hívnám objektív újságírásnak. Bár azt nem kétlem egyébként, hogy tényleg voltak visszaélések abban az apátságban, de azért nem hagyatkoznék ilyen szinten manipulatív cikkekre forrásként vagy bizonyítékként.

2012. júl. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Haha, egy újabb pedofil-papbácsis kérdés...nem unod még amúgy?


Talán azért nem büntetik meg őket, mert nem követtek el semmit, csak a híradók fújták fel. Talán fogtad a gyerek lábát, amikor a papbácsi molesztálta, vagy honnan tudod, hogy "olyan sok" eset van? Ha meg ennyire izgat ez a téma, keress egy papbácsit, és éld ki vele magad. :)

2012. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Tudni kell, hogy sajnos egyház és vallás ellenes időket élünk.Ezért, ha előfordul ilyen eset,nagyobb a hírértéke, nagyobb feneket kerítenek neki és ilyenkor előveszik az elmúlt 200 év eseteit is.Így úgy tűnik, mintha iszonyatosan elterjedt volna az egyházi személyek között (és csak ott) a pedofília.Ma divat besározni papokat, mert akkor mondhatják, hogy ugye milyen fertő az egész egyház?!

Pedig sokkal ritkábban fordul elő, mint az élet más területén. Érdekes, hogy a média (egyéb külső hatások,figyelmeztetések, utasítások hatására) a szolgálatuk alatt tett hasznos cselekedeteket nem tartja hírértékűnek.Pedig figyelemreméltóbb lenne.

2012. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is a cölibátus az oka. A vallásosak sokszor azt hiszik,hogy mi emberek nem vagyunk állatok, nincsenek szükségleteink. Pedig vannak. És bizony ezek a dolgok ide vezetnek. Ha valaki nem így gondolja,akkor nézzen utána,hogy a börtönben is mennyi ember fordul ilyen megoldáshoz..


Az elítélésre meg annyit,hogy a vallás az emberi ítélkezést eltűri,de tartja helyesnek.. "Ne ítélj és ne ítélkezz.."

2012. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!