Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van Istennek?

Mi értelme van Istennek?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk nem létezik, de akkor miért hisznek benne eggyes emberek ennek mi az értelme?
2012. júl. 5. 01:02
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Nálunk a pap azt mondta "ha hiszel Istenben akkor létezik és segít ha nem hiszel akkor nem létezik(számodra)" De akkor már bemesélem magamnak hogy létezik Optimus Fővezér és én ahhoz imátkozom mert "hiszek benne" ez is ufgyan úgy segít mintha istenhez imátkoznék.
2012. júl. 5. 11:20
 22/53 A kérdező kommentje:
Ja és látom sokan kiakadtak a "Mint tudjuk nem létezik" rész alatt, én ezt úgy értettem hogy semmi olyan bizonyíték nincs ami alátámasztaná hogy létezik. A Bibliát lehet csak kitalálták és tele van "régi mesékkel". Meg hát van ez az Ádám és Éva rész is, honnan tudjuk hogy léteztek?!Leírták?!Akkoriban még nem találták fel az ilyen íróeszközöket meg minden , de akkor mégis honnan tudnák?!
2012. júl. 5. 11:48
 23/53 anonim ***** válasza:
25%

Kedves 20-as!


Igazad van, egy abszolút bulvár cikkre alapozván nekimentem az evolúciós elméletnek, ráadásul egy celeb az interjú alanya... az ELTE-ről. Bár tudom csak vendégprofesszor volt...


Egyébként, ha az intelligens tervezésnek bármilyen szinten hitelt adunk, akkor nem a bibliai Istenre kell gondolni, hanem egy messzi-messzi galaxisban élő fajra, akik anno megalkottak minket. Hozzáteszem, mielőtt elkezdenél fröcsögni -> HA hitelt adunk neki.


A másik: az evolúciós elmélet egy elmélet. A legegyszerűbben úgy lehet erre következtetni, hogy megnézzük az elnevezést, amiben benne foglaltatott az "elmélet" szócska. Az tény, hogy szelekció van, de az már nekem abszurd, hogy néhai elődeink rágcsálok voltak...


Persze az evolúciós elmélet szerint ez történt, és lehet, hogy valóban így is van. Sőt (!), majdnem biztos. Én csak annyit mondtam, hogy egyelőre ez még csak egy ELMÉLET. Ergo nincs 100%-an bizonyítva, vannak még sötét foltok.

2012. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
24%

Nos ha nem létezne Az élet forrása, akkor nekünk annyi.

Az emberek saját magukat viszik a pusztulásba, mert áthágva minden ésszerű szabályt tönkre teszik a környezetet.

a tudósok azt mondják, hogy ha most rögtön abba hagynák ezt a tékozlást, meg a repülök fellövését stb akkor sem lehetne a bolygót már megmenteni.

Egyetlen megoldás van. Ezen csak ez tud segíteni aki az egészet létre hozta.

Ha nem létezik, akkor kezdjetek el búcsúzkodni.

(még jó, hogy van)

2012. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
48%
A vallás arra van, hogy a tömegeket kordában lehessen tartani, illetve az egyház céljaira felhasználni. Bizonyos országokban még mindig fontos szerepe van a status quo megőrzésében.
2012. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
Valószínűleg félreértettél valamit, mivel ez a bolygó nem fog elpusztulni. Legfeljebb ő fog elpusztítani minket, ezért teljesen biztos lehetsz benne, hogy amikor már az emberiségről csak múlt időben "fogunk" beszélni, ő még mindig itt fog keringeni egészen addig, amíg a Nap nem gondolja úgy, hogy beadja a kulcsot.
2012. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:

"A másik: az evolúciós elmélet egy elmélet. A legegyszerűbben úgy lehet erre következtetni, hogy megnézzük az elnevezést, amiben benne foglaltatott az "elmélet" szócska. Az tény, hogy szelekció van, de az már nekem abszurd, hogy néhai elődeink rágcsálok voltak..."


"A mindennapi gondolkodásban az elmélet középen helyezkedik el a bizonyosság hierarchiájában: a feltételezés fölött, de a törvény alatt. A tudományban azonban nem ilyen értelemben használják ezt a kifejezést. A tudományos elmélet a természet jelenségeinek jól bizonyított magyarázata, amely tényeket, törvényeket, következtetéseket és ellenőrzött hipotéziseket egyesít magában. Nem a megerősítés mennyisége változtatja az elméletet törvénnyé. Amikor evolúciós elméletről, vagy a relativitás elméletéről beszélünk, akkor nem ezek elfogadottságát kérdőjelezzük meg. A fosszilis maradványok mellett számos más bizonyíték is tanúsítja, hogy az élőlények változnak az idők folyamán. Senki nem észleli közvetlenül ezeket az átalakulásokat, az indirekt bizonyíték azonban világos, félreérthetetlen és lenyűgöző. A természettudomány gyakran támaszkodik közvetett bizonyítékokra. A fizikusok sem látják a szubatomi részecskéket, de a közvetlen észlelés hiánya nem teszi a következtetéseiket kevésbé bizonyossá."

[link]


Amúgy a relativitás-elmélet is "csak" elmélet, mégis működik...

2012. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

28as leírta amit akartam.


de egy érdekesség

[link]

2012. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
10%

Nekem könyebb Istent elképzelni egy pozitív, szerető nagyon öszetett valaminek, akiről nagyon keveset tudunk, mint azt, hogy minden véletlen történt, minden a szaporodásért fejlődik ész nélkül és akkor még társdalomra is szükség van. (véletlen vagy mert így alakult...) Persze...

Az is véletlen, hogy itt beszélünk és gondolkodunk.

2012. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!