Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van Istennek?

Mi értelme van Istennek?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk nem létezik, de akkor miért hisznek benne eggyes emberek ennek mi az értelme?
2012. júl. 5. 01:02
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy honnan lett az első energia, anyag, húr.

Rohadt összetett a világ és bonyolult (maga az ember is). Előttünk az élet, hogy minél több részét felfedezzük.

Ezt kijelenteni, hogy tudjuk nem létezik szerintem teljesen alaptalan dolog. És ez a butaság is nem tudom, hogy honnan terjedt el, hogy a vallás arra ösztönzi az embert, hogy ne foglalkozzon a világgal. A keresztény biztos nem.

2012. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hogy honnan lett az első energia, anyag, húr."

Tegyük fel, hogy Isten, vagy egyéb istenség teremtette.

Igen, de akkor ő honnan lett? Ha ő mindig is volt, akkor miért ne lehetett volna ugyan így energia/anyag/húr mindig?

Ezzel nem magyarázol meg semmit, csak egy újabb, sokkal bonyolultabb szereplőt is beveszel a játékba.

2012. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
17%

Kedves előttem szóló.

A teremtő nem lett. Mert az Ő istensége, öröktől fogva van, így el sem lehet pusztítani.

Ezt pedig nem lehet megmagyarázni egy olyan élőlénynek bármilyen fő-fő iskolát végzett,mert a végtelen fogalmát nem értheti egy olyan akinek volt kezdete, és sajnos ha igy fojtatja lesz vége is.

Erre ajánlom a Róma 1:20 verset ahol Pál leírja, hogy aki a teremtett dolgokból, nem látja az örökké valónak a hatalmát, istenségét, az menthetetlen.

2012. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Igen, de ha feltesszük, hogy a teremtő nem lett, hanem mindig is volt, miért ne lehetne első anyag/energia/húr is ilyen?
2012. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
22%
Isten egy embernél nagyobb értelmes lény, ilyen biztosan van. Élőt élettelenből nem jöhet létre.
2012. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
91%

"És ez a butaság is nem tudom, hogy honnan terjedt el, hogy a vallás arra ösztönzi az embert, hogy ne foglalkozzon a világgal. A keresztény biztos nem."


Nehéz ezt egy vallásosnak elmagyarázni. Nem hiszem hogy be fogod látni. A kereszténység MINDENT Istennel magyaráz. Mind a mai napig. "nem értem hogy hogyan keletkezett a nap" "Nem értem hogy hogyan jött létre az ember" Ezek valakinek valamikor ugyanolyan elképzelhetetlenek voltak mint neked most a "Nem értem hogy hogyan lett az első energia". És mi egy keresztény válasza? Isten teremtette!

Mi ölné meg a haladást ennél jobban?

Aki vallásos az nem akarja megérteni a világot csak kitölteni az üres lyukakat a bibliával ami valljuk be elég szánalmas miután a kereszténység évszázadok óta kénytelen korrigálni önmagát a világ egyre jobb megismerése miatt. Még ha korrigálná.

De nem , senkit nem zavar, egyenesen tabu téma hogy a föld nem lapos nem 6000 éves az ember a majomtól származik, minden kultúrának más világmagyarázata és vallása van, a föld kering a nap körül és csak egy a számtalan bolygó közül stb.


Most két lehetőség van.

A, a tudomány egyik vívmányát sem ismered el, a bibliának hiszel és tényleg mindent azzal akarsz magyarázni, csukva tartod a szemed ,csak a kis hited irányít és nem érdekel a világ. Ilyen a 33as a 35ös válaszoló meg Amerikában pár szerencsétlen. De ha te húrokkal foglalkozol akkor rád a B lesz az igaz.

B, Nem látod be ,nem zavar és nem is érdekel hogy a racionális gondolkodás és a vallás nem fér össze. Csinálod a kettőt egymástól függetlenül, és amikor a két témában átfedés van akkor egyszerűen tovább lapozol. Nem izgat hogy a keresztény világképből gyakorlatilag semmi sem maradt, már csak Isten létezéséhez próbálsz foggal körömmel ragaszkodni, azt ugyanis soha senki nem tudja perdöntően megcáfolni hogy létezik egy nem érzékelhető valami, ami nincs itt és nem foglalkozik velünk.

Nem érdekelnek azok a józan ész diktálta érvek hogy miért jött létre a vallás, miért terjedt el, miért érzed magad jól tőle.

Érdekel a világ, de azokkal a dolgokkal amik arra engednek következtetni hogy a kereszténység emberi kitaláció egyszerűen nem foglalkozol. Hogy ezt hogy vagy képes kivitelezni az nekem hatalmas rejtély. Én is szeretnék vasárnaponként boldog lenni de hiába kezdenék el imádkozni Istenhez vagy Optimus fővezérhez mert hinni nem tudnék bennük a világképem miatt. Nekem nem megy valami jól az önbecsapás, nagy teher ez de azért valahogy jobb is így.

2012. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
8%

Kedves 33-as az utánad lévő hölgy említette részben a választ.

A valami nem jön létre a semmiből. Mindennek van intelligens tervezője alkotója, mint a háznak.

2012. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
Bocsánat 35.-ös részben említette , miért(javítás)
2012. júl. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
64%

38...


"Élőt élettelenből nem jöhet létre."


ezt még a tudósok és a legnagyobb gondolkodók ,sem tudják sem tudják de ti igen.


indoklás?


az hogy Isten biztosan létezik.


Na, pontosan erről beszélek! Rajtatok múlna még lapos lenne a föld.

2012. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
Azt kizártnak tartom, mert ugyan is a biblia beszél a föld kerekségéről, a víz körforgásáról az egyes állatok elléséről, fajzásáról, és még sorolhatnám. És jóval azelőtt mint ahogy a tudomány kialakult volna, és nem kétséges, honnan vették a biblia írói,ezeket az információkat, Ha nem attól aki létre hozta.
2012. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!