Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy a keresztény...

Miért van az hogy a keresztényeket lassan elítélheti már mindenki és mellettük nem áll ki senki de amint PÉLDÁUL a homoszexualitást elítéli akárki azonnal mögöttük áll ezer szakszervezet, híresség, meg magán vélemény?

Figyelt kérdés

ÉS ITT MOST NEM A VALLÁSI BIGOTTSÁGRA VAGY AZ ERŐSZAKRA UTALOK!

Hová tart ez a világ?



2012. júl. 5. 16:37
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

2. "Talán nem a múltat kellene mindig felemlegetni, annak is csak a negatívumait. Túlságosan egyoldalúan látod a helyzetet."


Javíts ki és emelgesd fel a pozitívumait. Az hogy némelyikük most osztogat állami dotációval egy kis alamizsnát ,az szerintem a múltbéli véres polgárháborúkkal meg a katolikus egyház ténykedésével csak szerintem nincs egy súly csoportban. Ja ha már a szegényeket segítsük mit szólsz az iszlámban kötelező alamizsnaosztáshoz (zakat) vagy a krisnások karitatív tevékenységéhez?


De nyugodtan sorolhatod a keresztény e



3. "Már megint a múltbeli katolicizmussal jössz... Én a jelenről beszéltem, és ráadásul _nem_ mindenkiről."


Írtam a katocilizmusról ,a reformáció idejében született egyházak (eléggé véres és legalábbis a hadsereg zömét adó jobbágyság meg jó darabig a polgárság számára is értelmetlen) függetlenedési mozgalmáról . Minden kisegyházról nem szeretnék írni. Te csak a segélyakciókat ,meg gy két hajléktalanszálló üzemeltetését írtad. Ez először is nem csak a kereszténységre jellemző csak másodszor a múlt történéseivel szemben csak én érzem jelentéktelennek.


4. Felőlem az ellen lázadsz, ami ellen akarsz, és mindenről azt gondolsz, amit akarsz. De itt és most nem ezekről volt szó.


"Ha továbbra is vitatkozni akarsz, akkor maradjunk témánál, ne próbáld más mederbe terelni, vagy inadekvát dolgokat felhozni. Ezek érvelési hibák."


Nézzük akkor a címet (ennél témábavágóbb nem lehetek) :


"Miért van az hogy a keresztényeket lassan elítélheti már mindenki és mellettük nem áll ki senki "


A vallást (jó esetben) maga választja az ember míg a homoszexualitást legalábbis nem teljesen szabad akaratból. (elvégre az a fránya hajlam). A mértéken vitatkoznak még.


Ha választottál valamit állj ki mellette tűrd a kritikát,védd meg ha tudod etc,nem tudom miért az államtól kéne ezt elvárni?


Valamint ha politizálni (ideális esetben büntetlenül ) lehet a vallásokról miért ne lehetne véleménye az embereknek?

Amúgy megjegyezném hogy egy vallást kiemelni a többi közül fair lennie a többivel szemben?

2012. júl. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

Arra, hogy ember nincs a Földön, aki mindenhez ért, mindent tud, mindennek utánajár, minden információ valóságtartalmát leellenőrzi, széleskörűen tájékozódik minden létező témában...

Szerintem a kérdés itt egyszerűen az, hogy ki mit és mennyit tanult, mennyire törekszik objektivitásra egy-egy témakörben, és mennyi időt szán a tájékozódásra (ez különösen véleményformálás előtt hasznos dolog :D ).


Van egy bizonyos általános műveltség, illetve szaktudás bizonyos területeken; némi tapasztalat az élet egyes dolgaiban, felületes vagy mélyebb tájékozottság az egyén érdeklődési területén belül... Az ezeken kívül eső információkat egyszerűen elhisszük másoknak, vagy elfogadjuk másoktól, ha úgy jobb. Nem csekkolunk le mindig minden tudományos vagy egyéb hírt, tanulmányt, kutatási eredményt, betűt, képet, kottafejet. :D


Tehát ha te azt állítod, hogy aki nem saját tapasztalatból vagy maximális tudásból beszél egy-egy tárgyban, hanem mások véleményére támaszkodik, az szűklátókörű... Akkor bizony te magad is az vagy. :D

Nehogy azt mondd nekem, hogy te vagy az a bizonyos fehér holló, aki mindig mindent saját tapasztalatból tud... :D

2012. júl. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

Bocs, az előző a 40.-nek ment; amikor írni kezdtem, akkor még nem volt 41-es. :)


# 41:


Veled viszont nem folytatom a párbeszédet, mert te úgy akarsz vitatkozni, hogy a konszenzusra jutás leghalványabb jelét nem látom rajtad.


A kérdés pont nem arról szól, hogy soroljuk fel a múltbeli dolgokat A-tól Z-ig, és azokra alapozva ítéljünk el egy vallást vagy egy-egy felekezetet.


Egyéni szinten sem venné jónéven senki adott esetben, ha a rosszhírű déd- vagy ükapja alapján ítélnék meg mások.

Vagy ugyanez nemzeti szinten: a magyarok is húznák a szájukat, ha a környező országok leírnának minket a hun rablóhadjáratokért vagy Mátyás területszerzési törekvéseiért...


És arról sem szól a kérdés, hogy ha bármi pozitívumot véletlenül el kellene ismerni, akkor rögtön ott van a más vallásokkal történő szembeállítás, mert hogy ők is... Nem azt kell indokolni, hogy másokhoz képest miért jobb a kereszténység.


Említettem néhány pozitív példát, és nem is fogok többet; ha akarsz, nézz utána becsületesen.


Én pedig valóban választottam a kereszténységet, és tűröm is a kritikát, DE CSAK a jogos kritikát.

Mint már írtam előzőleg, nem mennék tüntetni sem, nem apellálok a társadalom együttérzésére vagy támogatására, tehát nem tudom, miért gondolod, hogy az államtól várnék védelmet.

(Talán egyetlen kivétel, ha az ide sorolható: a megfelelő törvényi szabályozás, és annak végrehajtása.)


Véleménye pedig mindenkinek lehet, ezt sem értem, hogy miért kérdés neked... Csak nem árt, ha az a vélemény megalapozott, és a lehető legobjektívabb.


Úgyhogy további jó morgolódást neked egyedül, de én ebben nem vagyok partner. :)

2012. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy további jó morgolódást neked egyedül, de én ebben nem vagyok partner. :)"


Tudomásul veszem és elmegyek morogni máshova:)


Mielőtt elfelejteném "játékon kívül" még megkérdezném az operettnáczi szélsőségesek miért nem lehetnek keresztények ?:)

2012. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 Salx Narval ***** válasza:
Gyerekek egy biztos, a törvénykezésben nincs olyan, hogy ez a keresztényekre, ez meg másokra vonatkozik. A médiával nem igazán tudunk mit kezdeni, mert mindenkire pücsköt-bogarat kiabálnak, tulajdonosaik elvárásai szerint, kik ezekre, kik másokra, vannak igaz és bizony akadnak elferdített, ill felfújt információk is. Én úgy látom, hogy a média nem bánik rosszabbul, sem jobban, a keresztényekkel, mint másokkal. A közvélemény bizalmát viszont kiérdemelni kel és nem megkövetelni, egyesek szerint manipulálható is, de gondolom ez nem túl keresztényi cselekedet.:D Talán még arra hívnám fel a figyelmet, hogy ne keverjük össze a közvéleményt, bizonyos rétegek tetszésnyilvánításaival. Kaposváron ahol élek, biztos, hogy mindenki szabadon gyakorolhatja a hitét,nem kövezik meg érte az emberek. Még egy templomot, imaházat, sem zártak be, az megy oda aki akar és akkor amikor akar.Szinte minden iskolában van keresztény hitoktatás, van keresztény gimnázium,keresztény táborok,a város menti falvakban falunap, az egyház rendezésében ( állítólag nagy sikere van ), mit akartok még, de most komolyan. Azzal a pár hülyével aki esetleg szidalmaz benneteket, nekünk is szembe kell néznünk, nekik nem az a fő problémájuk, hogy vallásos e valaki, vagy nem, lényeg hogy hőböröghessenek valamin.
2012. júl. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

Berta

"Szerintem a kérdés itt egyszerűen az, hogy ki mit és mennyit tanult, mennyire törekszik objektivitásra egy-egy témakörben, és mennyi időt szán a tájékozódásra (ez különösen véleményformálás előtt hasznos dolog :D )"


"Olvastam e témában néhány könyvet és cikket is, ennél mélyebben viszont nem érdekel. Ettől még nem vagyok szűklátókörű, bármennyire is szeretnéd ezt rámkenni. :P"


Akkor így már gondolom érted,hogy esetedben miről van szó....

Fehér hollónak azért nem mondanám magam,aminek tudok,annak amennyire lehet utánajárok,vagy ha nincs rá lehetőségem,akkor inkább nem mondok róla véleményt.

Te is tudod,hogy a meditáció pont egy olyan dolog,amit különösebb erőfeszítés nélkül megtapasztalhatnál gyakorlati oldalról is,de nem teszed,mert eleve nem is érdekel,és kényelmesebb elfogadni mások véleményét(gyanítom,hogy ők szintén csak egy bizonyos oldalról közelítik meg...)

Tehát itt a szűk látókörűség a lustaság eredménye+a félelem attól,hogy nehogy esetleg bebizonyosodjon,hogy a tanítóid nem mondják el a teljes igazságot/torzítanak/tévednek,mert akkor te is kénytelen lennél beismerni,hogy amit mindvégig igaznak hittél,az nem az.

2012. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

@ 44:


Na, nézzenek oda, neked humorod is van? :DDD


Szóval, "játékon kívül", megpróbálom röviden (nem szokott sikerülni :P).


- antiszemita keresztény = paradoxon (A súlyosabb fajta ilyenkor szokta azt mondani, hogy ő nem antiszemita, hanem anticionista vagy antijudaista... :P)

- rasszista keresztény = paradoxon


Márpedig a széljobberek jelentős részére ez jellemző...

[Legmélyebb tiszteletem a kivételnek.]


--> A kereszténységtől bármilyen faji megkülönböztetés távol áll.


Az antiszemitizmus ritkán marad "alapjáraton"; a következő fokozat, hogy Jézus nem is zsidó volt, hanem magyar / pártus herceg, az édesanyja, Mária szintén magyar... [Lassan már maga az Isten is magyar lesz. ;) ]


--> Ez teljesen ellentmond a Bibliában leírtaknak.


(Szoktak pl. arra hivatkozni, hogy Galilea a "pogányok földje" volt, nem zsidók lakták. És ez részben igaz is, csak nem teljesen, és időben sem akkor. :D )


Közvetlenül kapcsolódó témakör: igazából a magyar nép őse és nyelve volt az első a világon, a zsidók még a rovásírásunkat is lenyúlták. :Oo


[Nem viccelek: "Ádám", az első ember neve az egyik "bizonyíték", merthogy "Ád ám", ti. almát Évának... :P ]


És a dobogó legfelső fokán jönnek a konteók... (Zs.- és egyéb világuralmi törekvések stb.); meg "a magyarok a választott nép" - blabla...)


De ezeket már csak az érdekesség kedvéért említettem meg. :D


A lényeg: a keresztény szó Krisztus-követőt jelent. Jézus pedig nem volt rasszista; vagy ha úgy jobb: a Bibliában leírtak köszönőviszonyban sincsenek a rasszizmussal.

Továbbá Jézus szerette az embereket; bármilyen bűn esetén abból való megtérésre hívta őket, és megbocsátott nekik.


Ettől nagyon távol áll egyesek viselkedése bárkivel szemben, aki nem az ő nézeteiket vallja.

A tojással vagy paradicsommal való hajigálózásról már nem is beszélve. (A kísérőszöveg idézését kihagyom, mert amikor legutóbb leírtam, valaki letöröltette a válaszomat. Bár lehet, hogy nem azzal a két szóval volt baja. :P )


Ha pedig már előzőleg említetted a HGY-t és az iskolákat (khm, khm, kissé rosszul fogalmazva...): Szinte kizárólag a Jobbik csinálta a fesztivált; szülők és diákok "lázítása" + az egyik helyen tüntetést is szerveztek májusban; néhány (pontosan 4) képviselőjük olyannyira elvetette a sulykot, hogy a HGY beperelte őket jó hírnév megsértéséért. Remélem, megnyerik a pert. :D

[Voltak ezzel kapcsolatos kérdések nemrég, én pedig nem voltam rest rákeresni a neten a hírekre, azért vagyok ilyen jólértesült. ;) ]


Ez a rágalomhadjárat, hazudozás stb. megintcsak nem keresztény viselkedés... (Alapon nem értem, hogy veszik maguknak a bátorságot emberek ehhez.)


Szóval, így kapásból ennyi. Remélem, elég kimerítő volt. :D



# 45:


A médiától lehet helyreigazítást kérni, ill. szintén lehet pert indítani adott esetben.


Abban szerintem teljesen igazad van, hogy a közvélemény nem egyenlő bizonyos rétegek tetszésnyilvánításával. Csak az a baj, hogy ez utóbbiak iszonyatosan hangosak. :S


Keró sulik pedig felénk is vannak, meg talán 7 - 8 felekezet is; itt nem is volt nagyobb probléma ezzel, legalábbis nem hallottam ilyesmit.



# 46:


Figyi, most meg éppen tőled kezdem tépni a hajam... :P

NEM a meditációra vonatkozott, amit írtam. Nézd vissza, légy szíves, melyik témával van _azonos bekezdésben_ ... (Szövegszerkesztés óra rulez. :D )


De mivel tudom, hogy ez az érzékeny pontod: tényleg, a meditációval kapcsolatban sem olvastam sokat, és saját tapasztalatom is csak annyi van, amennyit már leírtam; és tényleg elfogadom mások véleményét, és nem is akarom kipróbálni... [Ugyanúgy, mint a strichelést sem, és azt sem lustaságból vagy félelemből. :P ]


Úgyhogy ne akard már megint belémmagyarázni, hogy mit miért teszek / nem teszek, mert most már visítani fogok...


Apropó: hallgass egy kis zenét:


http://www.youtube.com/watch?v=_HQh29nQcvs


Nem keresztény, de nem is meditációs. :D

Egy kis trükk: 0:45-nél hirtelen nyomd fel a hangerőt a maxra. ;)


És most lelépek pár napra ebből a kérdésből. :P

2012. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

Berta

A lényeg benne volt abban,amit írtam,és szerintem te is értetted....

#46

2012. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

@ 44:


"Na, nézzenek oda, neked humorod is van? :DDD"


Szóval mégse fikció hogy a nők szerint jó a humorérzékem (a másik nem szerint is csak ők nem tudják ilyen civilizáltan kifejezni)? :)


"Az antiszemitizmus ritkán marad "alapjáraton"; a következő fokozat, hogy Jézus nem is zsidó volt, hanem magyar / pártus herceg, az édesanyja, Mária szintén magyar... [Lassan már maga az Isten is magyar lesz. ;) ]

És a dobogó legfelső fokán jönnek a konteók... (Zs.- és egyéb világuralmi törekvések stb.); meg "a magyarok a választott nép" - blabla...)"


Nem hiszed hogy mi vagyunk a kiválasztottak?:)A Kárpát medence urai ?Aminek gőze minden világbirodalom tüdejét tönkrevágta és széthullottak amint idejöttek. Hogy kételkedhetsz egyáltalán Szaniszló mester szavaiban?

Látszik hogy gyengül a Föld szívcsakrája (a Pilisben ) ,hogy ilyen hazaáruló és judaista gondolatok tévelyedhetnek el egy igaz magyar amazonban:-D


"De ezeket már csak az érdekesség kedvéért említettem meg. :D"


Elég sűrűn tevénykedem a politika topicban (asszem az előkelő 17. hely az enyém:D) ebben eléggé képben vagyok ,de érdekelt a te véleményed is.:)


"Ettől nagyon távol áll egyesek viselkedése bárkivel szemben, aki nem az ő nézeteiket vallja.

A tojással vagy paradicsommal való hajigálózásról már nem is beszélve. (A kísérőszöveg idézését kihagyom, mert amikor legutóbb leírtam, valaki letöröltette a válaszomat. Bár lehet, hogy nem azzal a két szóval volt baja. :P )"


Nem is kell ,de ha már vonulás én úgy 5 éve egy reverendás alakot is láttam az ellentüntetők között:D


Ezzel nem célozgatok semmire (mielőtt megvádolnál:P) ,csak furcsaságként jegyzem meg:)


"Ha pedig már előzőleg említetted a HGY-t és az iskolákat (khm, khm, kissé rosszul fogalmazva...): Szinte kizárólag a Jobbik csinálta a fesztivált; szülők és diákok "lázítása" + az egyik helyen tüntetést is szerveztek májusban; néhány (pontosan 4) képviselőjük olyannyira elvetette a sulykot, hogy a HGY beperelte őket jó hírnév megsértéséért. Remélem, megnyerik a pert. :D"



Szánom, bánom tévedtem ,remélem él irányomba is a keresztényi megbocsátás.:)


De rosszat kívánni másoknak ,tilos nektek ha jól tudom?:)


Ilyenek miatt ne égj el a pokolban:-D

2012. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

Wow...Ne haragudjatok de nem netezek ennyit azert mostanaban :D Ahogy itt olvasgatom a jobbnal jobb kommenteket ugy hiszem mindenre megkaptam a valaszt nincs mit kifejtenem.En tenyleg szeretek objektiv vitatkozo lenni igy igazad is tudok adni #45-nek ebben valamennyire: A közvélemény bizalmát viszont kiérdemelni kel és nem megkövetelni, egyesek szerint manipulálható is, de gondolom ez nem túl keresztényi cselekedet.:D Talán még arra hívnám fel a figyelmet, hogy ne keverjük össze a közvéleményt, bizonyos rétegek tetszésnyilvánításaival.

Azt hiszem hogy nem kifejezetten a kozvelemenyre ad egy Krisztus kovetoje (a vallas vagy kereszteny szot nem szivesen emlitem mert ugy latom tenyleg nem tudjak sokan elvalasztani a mai keresztenyseg definiciojat a Krisztus kovetoktol sajnos...((tehat akik nem csak papiron keresztenyek...)de lehet tobb pozitiv hatast kene akkor gyakorolni az ugymond nagykozonseg elott is.A tapasztalatokrol csak annyit hogy en is sokszor rajuk tamoaszkodok de bizok a "falu bolcs mamikajaban"aki a bolcs es nem fogok kiallni mondjuk az utcara csak mert nem probaltam ki es TUDNOM KELL MILYEN mert kulomben nem lehet rola velemenyen.Nos nekem a falu bolcse fogalom a bibliaval egyenlo akar tetszik akar nem. :) Es azert jon mindenki a katolicizmussal(errol senki nem tehet Europaban nottunk fel) mert Europa a katolicizmus szulohelye.(igen nem a keresztenysegnek((a Krisztus kovetoinek ezt a szot jobban szeretem eleg reprezentativ nincs mit magyarazni rajta :) ) ha elneznenk kicsit nyugatabbra lathatjuk hogy ott nem a katolicizmus a foirany egyaltalan hanem sokkal tobb a mas kereszteny agazat csak mondom. Igazabol az van hogy hiaba vitatkozunk BIZONYOS dolgokrol es megyunk bele feneketlen melysegekbe vagy elhiszed vagy nem.Mi a biblia szavat kepviseljuk.(A Krisztus kovetoirol beszelek megint csak :) ) Nincs mit vitatni igazabol ezen , kivancsi voltam a reagalasokra.Meg is kaptam , es koszonom a sok kommentet Isten aldasat kivanom az eletetekre :)

2012. júl. 14. 22:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!