Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy a keresztény...

Miért van az hogy a keresztényeket lassan elítélheti már mindenki és mellettük nem áll ki senki de amint PÉLDÁUL a homoszexualitást elítéli akárki azonnal mögöttük áll ezer szakszervezet, híresség, meg magán vélemény?

Figyelt kérdés

ÉS ITT MOST NEM A VALLÁSI BIGOTTSÁGRA VAGY AZ ERŐSZAKRA UTALOK!

Hová tart ez a világ?



2012. júl. 5. 16:37
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Bocsika a késésért, a "néhány napot" tényleg néhány napnak terveztem, nem egy hétnek. :(


@ 48:


"A lényeg benne volt abban,amit írtam,és szerintem te is értetted.... "


Ha szerinted a lényeg benne volt, az bizonyára úgy is van. Te írtad, neked kell tudni. :D


Azért megjegyzem, tapasztaltam már, hogy nem úgy jártál el, ahogyan itt írtad. ("aminek tudok,annak amennyire lehet utánajárok,vagy ha nincs rá lehetőségem,akkor inkább nem mondok róla véleményt").

Nem volt olyan rég az a bizonyos téma; és vicces, hogy pont ott írtam az első szövegszerkesztés-leckét. :D

De látom, azt legalább már megtanultad. :)


És persze, értettem; de ettől még fennáll, hogy tévesen boronáltál össze két dolgot.


Minden jót neked. :)



@ 49:


Már néhányszor elsütöttem ezt a poént, de itt és most csak neked:

A sötétben bujkáló ellenforradalmárokkal szemben - mint például te is - én a regisztrációtól kezdve felvállaltam a nickemet; és ez így is marad, dacára mindazon hátrányoknak, amelyeket tapasztalok, úgymint rendszeres lepontozás tartalomtól függetlenül, nick alapján; lepontozás-sorozat valamiféle kicsinyes bosszúból; gusztustalan módon kiírt kérdések rólam...


Szóval: A nevem Wooster. Berta Wooster. :)))


"Szóval mégse fikció hogy a nők szerint jó a humorérzékem (a másik nem szerint is csak ők nem tudják ilyen civilizáltan kifejezni)? :) "


Azért még ne bízd el magad túlságosan... Én csak egyetlen édes kis poénodra reagáltam. :D


Ööö, izé... A másik nem hogyan szokta kifejezni? (Az esetleges nagyon trágár szavakat kéretik mellőzni, ha lehet. :D )


"Nem hiszed hogy mi vagyunk a kiválasztottak?:) A Kárpát medence urai ?Aminek gőze minden világbirodalom tüdejét tönkrevágta és széthullottak amint idejöttek. Hogy kételkedhetsz egyáltalán Szaniszló mester szavaiban?

Látszik hogy gyengül a Föld szívcsakrája (a Pilisben), hogy ilyen hazaáruló és judaista gondolatok tévelyedhetnek el egy igaz magyar amazonban:-D "


Úgy tűnik, ebben a témában rokonlelkek vagyunk... :)

De szerintem ezzel a humorral szándékosan le akartál venni a lábamról; ne is tagadd... :P

És hát... sikerült is, ezt meg én nem tagadom. :D


"Elég sűrűn tevénykedem a politika topicban (asszem az előkelő 17. hely az enyém:D) ebben eléggé képben vagyok ,de érdekelt a te véleményed is.:)"


A drága jó Politika... Tavaly nyáron elég rendszeresen írtam ott, de rád nem emlékszem. Csak azokra, akiknek engedélyezve van a nickjük, vagy legalább aláírnak valahogyan... :DDD

Már nem is olvasom a kategóriát, de úgy tudom, eltűntek néhányan a régi csapatból. :(

És állítólag Gondolkozóó is lelépett; bár van helyette más...


Jaaa, és nem kell dicsekedni; én voltam ott a 7. helyen is, beee... :P

Itt pedig szinte a kezdetektől az első oldalon vagyok, elég régóta az első tíz között; mostanában pl. a 3. helyen, némmeg, ha nem hiszed, beee... :P


"Nem is kell ,de ha már vonulás én úgy 5 éve egy reverendás alakot is láttam az ellentüntetők között:D

Ezzel nem célozgatok semmire (mielőtt megvádolnál:P) ,csak furcsaságként jegyzem meg:)"


Nem lep meg túlságosan... Néhány katolikus papnak vannak furcsa dolgai...


Amúgy te melyik oldalon álltál? :D


"Szánom, bánom tévedtem ,remélem él irányomba is a keresztényi megbocsátás.:)"


Természetesen.


"De rosszat kívánni másoknak ,tilos nektek ha jól tudom?:)

Ilyenek miatt ne égj el a pokolban:-D"


Kicsit keverni tetszik a fogalmakat: a felelősségre vonás vagy a jogos ítélet / büntetés kívánása _nem_ rossz kívánság. Úgyhogy ártatlan vagyok, tisztelt esküdtszék. :D


Nem mellesleg az életem nem egy folyamatos rettegésről szól, hogy mikor csinálok valami h.lyeséget, ami miatt nekem annyi...

Ez szintén csak egy közkeletű tévedés. Tudod, Isten nem egy szakállas öregúr, aki a felhők tetejéről csekkolja a jónépet, azt várva, hogy mikor vághat már fejbe valakit egy-egy ballépéséért. Pláne nem írja meg az azonnali "beutalót" ilyen esetekben. :D



@ lykkeli:


Egyetértek a kommentedben írottakkal. És nagyon tetszik a "falu bölcse" hasonlat. Like. :)


A kérdésed viszont lehet, hogy szét lesz offolva... Attól függ, hogy ennyi idő után reagál-e még a szélmalomharcokat kedvelő, zsidrák médiabefolyás alatt álló libsi kolléga. :D


GBU

2012. júl. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

Szia !


Ez azért van mert apokaliptikus korszakban élünk korszakváltás előtt áll a történelem.

Az általad észrevett dolog csak egyik részlet a sok közül.

Az antikrisztusi szellem erősödése ugyanis az ilyen kapcsolatok ellentmondanak az Isten Igéjének ezért

ez a gonosz személy tömegeket mozgat meg, hogy kiálljanak ez mellett elfogadják sőt még tudományos magyarázattal is legalizálják a társadalomba.

A szellem világban mozgolódás kezdődött mindkét oldalon.

Közel van a Mennyei evakuálás vagyis Jézus második visszajövetele.

Ennek hatását a nem szellemi emberek fizikai síkon veszik észre megváltoztak az emberek rossz irányba, megváltozott a mezőgazdaság, időjárás, éghajlat, megváltozott a gazdaság a pénz világa.

Magyarországon állítólag azért küzdenek, hogy az eurót bevezessék az euró be fog dőlni akkor miért ? küzdöttek ennyit miért volt az a sok áldozat vállalása, az arany még most ér valamit de hosszabb távon értéktelenné válik.

Ez csak néhány dolog a sok közül !

A szellemi ember észreveszi a világ alapjaiba

megrendülés-ítélet előtt áll elindult egy olyan hanyatlási folyamat amely csak lefele vezet és belemegy a nagy átalakulásba az elragadtatásba, az antikrisztusi korba és, Jézus 3. visszajövetelébe az Armageddonba.

Ezért fontos hogy az Isten jóindulatának idején rendezd a kapcsolatodat vele, meg kell térni, újjá kell születni víztől és Szellemtől, hogy időben a jó helyre kerüljön az ember !



Shalom.

2012. júl. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Csak most jöttem meg Berlinből ezért reagálok ily későn.


"Szóval mégse fikció hogy a nők szerint jó a humorérzékem (a másik nem szerint is csak ők nem tudják ilyen civilizáltan kifejezni)? :) "


"Azért még ne bízd el magad túlságosan... Én csak egyetlen édes kis poénodra reagáltam. :D


Ööö, izé... A másik nem hogyan szokta kifejezni? (Az esetleges nagyon trágár szavakat kéretik mellőzni, ha lehet. :D )"


Már 2 növekszik,növekszik:-)) Valamiféle artikulálatlan nyerítéssel,miközben a diaszpórába kényszerített drága komlólé értékes cseppjei áztatják el a kocsmát .



"Úgy tűnik, ebben a témában rokonlelkek vagyunk... :)

De szerintem ezzel a humorral szándékosan le akartál venni a lábamról; ne is tagadd... :P

És hát... sikerült is, ezt meg én nem tagadom. :D"


Nem is tagadom ,talán probléma lenne ?;)


"Elég sűrűn tevénykedem a politika topicban (asszem az előkelő 17. hely az enyém:D) ebben eléggé képben vagyok ,de érdekelt a te véleményed is.:)"


"A drága jó Politika... Tavaly nyáron elég rendszeresen írtam ott, de rád nem emlékszem. Csak azokra, akiknek engedélyezve van a nickjük, vagy legalább aláírnak valahogyan... :DDD"


Pedig ott voltam csak a sötétben bujkálva . És még aláírogatni is lusta vagyok Pedroval ellentétben.:)



"Jaaa, és nem kell dicsekedni; én voltam ott a 7. helyen is, beee... :P"


Voltam én is az bee:P Sőt valamilyen eldugott topicban ahol még vitatkozni sem érdekes még első is ha dicsekszünk már:D



"Nem is kell ,de ha már vonulás én úgy 5 éve egy reverendás alakot is láttam az ellentüntetők között:D

Ezzel nem célozgatok semmire (mielőtt megvádolnál:P) ,csak furcsaságként jegyzem meg:)"


"Nem lep meg túlságosan... Néhány katolikus papnak vannak furcsa dolgai...

Amúgy te melyik oldalon álltál? :D"


Van (bal)szerencsém ott lakni. Akkor tudok agybajt kapni amikor az asszony zavar le a krémjeiért a vonulás idején ,mert az neki nagyon kell:)


"Szánom, bánom tévedtem ,remélem él irányomba is a keresztényi megbocsátás.:)"


Természetesen."


Megnyugodtam akkor .


"De rosszat kívánni másoknak ,tilos nektek ha jól tudom?:)

Ilyenek miatt ne égj el a pokolban:-D"


"Kicsit keverni tetszik a fogalmakat: a felelősségre vonás vagy a jogos ítélet / büntetés kívánása _nem_ rossz kívánság. Úgyhogy ártatlan vagyok, tisztelt esküdtszék. :D"


És ha nem ítélik el őket?:)Meg hát ha jól tudom nem az átlagember dolga eldöntenie mi büntetendő és mi nem .



"Nem mellesleg az életem nem egy folyamatos rettegésről szól, hogy mikor csinálok valami h.lyeséget, ami miatt nekem annyi..."


Kellett nekem annyiszor az Isteni színjátékot elolvasni :D



"A kérdésed viszont lehet, hogy szét lesz offolva... Attól függ, hogy ennyi idő után reagál-e még a szélmalomharcokat kedvelő, zsidrák médiabefolyás alatt álló libsi kolléga. :D"


Tudom hogy nem illik egy hölgyet váratni ,de elfoglalt voltam,és a monitorra rá se bírtam nézni.:)

különben is minden forradalmár szélmalomharcot vív:D

2012. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

Már pont arra gondoltam, amikor az előző válasz jött ide, hogy ha egy hét után sem írsz, akkor majd levágok valami siránkozós szöveget a női szívek felelőtlen tiprásáról, meg az álmatlan éjszakáimról...

Na, jó, nehogy komolyan vedd. :P


"Nem is tagadom, talán probléma lenne? ;)"


Így online nem annyira. :D

Maradjunk abban, hogy egy jó humorú ateista kocsmatöltelék vagy, akivel vannak közös pontjaink. :)

A helyzetedet viszont súlyosbítja, hogy e közös pontokról neked már tudnod kellett, amikor itt belémkötöttél; mivel, hangsúlyozom, én mindig is vállaltam a nickemet, tehát láthattad a válaszaimat tavaly a Polban. :D

És volt szíved csak így rámrontani, egy "tesóra"... Hát hol van itt a tolerancia és a szolidaritás? :D

A konteóhívők biztos nem tennének ilyet, ők nagyon jól ki szoktak jönni egymással. :D


Volt amúgy régebben még egy aláíró: Ökörköri. Nem tudom, megvan-e még. Pedro pedig jó arc, és nagy szélmalomharcos, az biztos. :)


"Van (bal)szerencsém ott lakni. Akkor tudok agybajt kapni amikor az asszony zavar le a krémjeiért a vonulás idején ,mert az neki nagyon kell:) "


Te szeeegééény... :(((

Nem akarok csúnya lenni, de kissé házisárinak tűnik az asszonykád. :P

Szerintem legközelebb lepd meg őt arra a napra egy kirándulással, így mindenki boldog és elégedett lesz. :)


Nemrég egy kérdésben valaki azt írta nekem a vonulásokkal kapcsolatban, hogy "ha nem látod, nem bánod". Visszaírtam neki, hogy ezt mondja azoknak, akiknek arrafelé van dolguk, vagy akik ott laknak. Ezentúl majd hivatkozom rád is. :)


"És ha nem ítélik el őket?:)Meg hát ha jól tudom nem az átlagember dolga eldöntenie mi büntetendő és mi nem ."


A hatályos jogszabályok döntik el, mi büntetendő. Jelen esetben a Ptk., ha jól emlékszem. Ha nem, akkor a Btk. :D

A lényeg, hogy a bíróság ezek alapján ítél. Azaz megállapítja a jogsértést a benyújtott bizonyítékok, a tanúvallomások meg egyebek alapján; és ennek megfelelően elmarasztaló ítéletet hoz.

És ha ebben az ominózus perben esetleg nem ítélnék el az alpereseket? Passz, várjuk ki a végét, majd akkor nyilatkozom. :)


"Kellett nekem annyiszor az Isteni színjátékot elolvasni :D "


Nem kellett volna. Tudomásom szerint elég lett volna egyszer is, amikor kötelező olvasmány volt. Ha neked ennyire tetszett, akkor így jártál. :P

[Most Dantes jutott eszembe, nem is tudom, miért. :DDD ]


Mostanában errefelé is megint vannak bőven, akikkel lehet szélmalomharcot vívni. És volt már "megmozduuult"-élményem is egyszer-kétszer. [Ha esetleg nem asszociálnál Nyuszira a Micimackóból, akkor csak szólok, hogy tőle vettem kölcsön a szót.]


bb

2012. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

"Már pont arra gondoltam, amikor az előző válasz jött ide, hogy ha egy hét után sem írsz, akkor majd levágok valami siránkozós szöveget a női szívek felelőtlen tiprásáról, meg az álmatlan éjszakáimról...

Na, jó, nehogy komolyan vedd. :P"


Pedig jót tett volna az önérzetemnek egy női szív epekedését olvasni. Sebaj erről most lecsúsztam.


"

Maradjunk abban, hogy egy jó humorú ateista kocsmatöltelék vagy, akivel vannak közös pontjaink. :)"


Nem vagyok kocsmatöltelék,csak havonta járok oda velük:P


"A helyzetedet viszont súlyosbítja, hogy e közös pontokról neked már tudnod kellett, amikor itt belémkötöttél; mivel, hangsúlyozom, én mindig is vállaltam a nickemet, tehát láthattad a válaszaimat tavaly a Polban. :D"


Sajnálom de a politika és a vallás egy szekuláris államban szét van választva:P Nem, muszáj mindenkivel mindig egyetérteni.


"És volt szíved csak így rámrontani, egy "tesóra"... Hát hol van itt a tolerancia és a szolidaritás? :D

A konteóhívők biztos nem tennének ilyet, ők nagyon jól ki szoktak jönni egymással. :D"


Igaz elvtársnő mi akikben van egy kis Don Quijote őrült elfoglaltságinak egyikéhez köthető hajlam hajlam nem midig értünk egyet,a konteósok viszont nem tudják ki volt ő.

Nézd a jó oldalát a építő kritikához kell egy bizonyos szellemi nívó mi a konteósokból hiányzik ,bennünk viszont megvan ez a bizonyos X.



"Van (bal)szerencsém ott lakni. Akkor tudok agybajt kapni amikor az asszony zavar le a krémjeiért a vonulás idején ,mert az neki nagyon kell:) "


Te szeeegééény... :(((

Nem akarok csúnya lenni, de kissé házisárinak tűnik az asszonykád. :P

Szerintem legközelebb lepd meg őt arra a napra egy kirándulással, így mindenki boldog és elégedett lesz. :)"


Vinni vinném ,de mióta párszor elvittem nem akar jönni mert nálam a túra 15-25km-s (csak oda) túrát jelent erőltetett mentben:)Azt hitte hogy egy programozó mellett nyugis élete lesz ,hát tévedett:P


"Nemrég egy kérdésben valaki azt írta nekem a vonulásokkal kapcsolatban, hogy "ha nem látod, nem bánod". Visszaírtam neki, hogy ezt mondja azoknak, akiknek arrafelé van dolguk, vagy akik ott laknak. Ezentúl majd hivatkozom rád is. :)"


Hivatkozz nyugodtan :) Lássák a nyomoromat .Tényleg nem kéne erről egy dokut forgatni ? Hervadt virágok az Andrássy út szélén címmel monnyuk?


"És ha nem ítélik el őket?:)Meg hát ha jól tudom nem az átlagember dolga eldöntenie mi büntetendő és mi nem ."



"És ha ebben az ominózus perben esetleg nem ítélnék el az alpereseket? Passz, várjuk ki a végét, majd akkor nyilatkozom. :)"


Helyes:)


"Kellett nekem annyiszor az Isteni színjátékot elolvasni :D "


"Nem kellett volna. Tudomásom szerint elég lett volna egyszer is, amikor kötelező olvasmány volt. Ha neked ennyire tetszett, akkor így jártál. :P"


Jó könyv pedig ,kötelezőnek szerintem a kilencedikeseknek bonyolult,később élvezetesebb olvasmány.


"Mostanában errefelé is megint vannak bőven, akikkel lehet szélmalomharcot vívni. És volt már "megmozduuult"-élményem is egyszer-kétszer."


Most hogy mondod végezetül hamuval bélelt kézzel nyújtanék egy izzó parazsat a kontósok izzó gyűlöletéből:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__3..


Jó olvasást:)

2012. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Köszönöm a linket, nagyon tetszett. :D

Nem ismerem a tisztelt lovagokat, de minden elismerésem nekik. :)


Valószínűleg nem foglak meglepni, de az Isteni színjáték nekem nem igazán tetszett. Később a Faustot is csak azért olvastam el, mert az alternatíva a Candide volt; azt pedig az első néhány oldal után a földhöz vágtam, ami pedig nem szokásom... Ha már egyszer belekezdek egy könyvbe, ritkán hagyom félbe.


Meggondoltam magam, mégsem az asszonyka a házisárkány nálatok. :P

A kirándulás nem feltétlenül maratoni hosszúságú túrát jelent, tudtad? :D

Jövőre tessék szépen meglepni valami kellemes kikapcsolódással; nem olyasmivel, ami után egy hétig izomláza van...

Ha meg nem akarod, akkor szaladgálj csak a krémjeiért, úgy kell neked. :D

Majd addig gyakorolj be különböző mártírkodós arckifejezéseket, gesztusokat és mondatokat, hogy hitelesnek tűnj a dokumentumfilmben. :D


"Sajnálom de a politika és a vallás egy szekuláris államban szét van választva:P"


Hehehe. Mint mostanában Magyarországon? :P

A politikáról eszembe jutott egy kis néznivaló:

[link]


"Nem, muszáj mindenkivel mindig egyetérteni."


Szerintem ezt te vessző nélkül gondoltad. :)

De ez így van, és így a jó. Csak a stílus nem mindegy. Ha gondolod, visszatérhetünk a vitára; de csak ha tartózkodsz a tereléstől meg a ... az ilyesmiktől. (Bocs, nem emlékszem pontosan, milyen súlyos bűnöket követtél el :P , és nincs kedvem visszanézni.)

Szóval, megmutathatnánk a világnak, hogy nálunk megvan az a bizonyos szellemi nívó. :)

De ha nem akarod, nem kell. :)

2012. aug. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a linket, nagyon tetszett. :D

Nem ismerem a tisztelt lovagokat, de minden elismerésem nekik. :)""


Hm forradalmár lovagok ,csak nem keresztesek?:D Megküzdenek az szerényebb értelmi képességgel megáldott pogányokkal akik az Igaz és Egyetlen tudás helyett mindenféle zavaros Isteneket imádnak.

Bár nincs jogom panaszkodni én is önként lettem ilyen lovag.. (tényleg hol a lovam? Az is jár ehhez a melóhoz asszem:D)


"Valószínűleg nem foglak meglepni, de az Isteni színjáték nekem nem igazán tetszett. Később a Faustot is csak azért olvastam el, mert az alternatíva a Candide volt; azt pedig az első néhány oldal után a földhöz vágtam, ami pedig nem szokásom... Ha már egyszer belekezdek egy könyvbe, ritkán hagyom félbe."


Nekem a Faust is tetszett pedig. Ha nem vagyok indiszkrét megtudhatom mi nem tettszett bennük ennyire?


"Meggondoltam magam, mégsem az asszonyka a házisárkány nálatok. :P

A kirándulás nem feltétlenül maratoni hosszúságú túrát jelent, tudtad? :D

Jövőre tessék szépen meglepni valami kellemes kikapcsolódással; nem olyasmivel, ami után egy hétig izomláza van..."


Ezért viszem wellnessezni is néha .

Vinném többször is ha nem unnám halálra magam ottan.:) De őt jobban szeretem ezért inkább az Andrássytól messzebb szenvedek, de ő legalább élvezi:) Nincs menekvés.... Átkozom azt a személyt ki felvetette hogy itt kell vonulgatniuk minden évben.


"

Majd addig gyakorolj be különböző mártírkodós arckifejezéseket, gesztusokat és mondatokat, hogy hitelesnek tűnj a dokumentumfilmben. :D"


Majd gyakorlok rá:)


"Sajnálom de a politika és a vallás egy szekuláris államban szét van választva:P"


Hehehe. Mint mostanában Magyarországon? :P

A politikáról eszembe jutott egy kis néznivaló:

[link]


Csak nem elismerjük ,hogy ez nem egészen így van?:D



Jó kis minifilm bár szégyellem magam ,nekem csak a végén tűnt fel hogy az olaszokról szól :D Ezek szerint nem csak a zászló hasonló :) Amúgy az eredeti nem német olasz összehasonlítással van?



"Szerintem ezt te vessző nélkül gondoltad. :)"


Bizony kíváncsi voltam hogy figyelsz-e:P


"De ez így van, és így a jó. Csak a stílus nem mindegy. Ha gondolod, visszatérhetünk a vitára; de csak ha tartózkodsz a tereléstől meg a ... az ilyesmiktől. (Bocs, nem emlékszem pontosan, milyen súlyos bűnöket követtél el :P , és nincs kedvem visszanézni.)

Szóval, megmutathatnánk a világnak, hogy nálunk megvan az a bizonyos szellemi nívó. :)

De ha nem akarod, nem kell. :)"


Felőlem megpróbálhatjuk :)

2012. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!