Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen ellentmondások vannak...

Milyen ellentmondások vannak a Bibliában? És ha ilyen sok van, akkor miért hiszik el vakon minden szavát?!

Figyelt kérdés
,,A Bibliában nincs ellentmondás" válaszokat nem fogadok el :D

2012. júl. 19. 12:41
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
Én akkor is azt válaszolom: A Bibliában nincs ellentmondás. Tanulmányozni kell, olvasgatni, templomba járni, imádkozni és akkor rájössz, hogy minden szava IGAZ.
2012. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
0%

„ 'Titkos beszámoló Jézus kinyilatkoztatásáról, melyet iskarióti Júdással folytatott beszélgetése során mondott' ”


A gnosztikus filozófiákkal összhangban alakította át a bibliai evangéliumokban dokumentáltakat. A dokumentum által elbeszéltek szerint Jézus kineveti a tanítványok pészachi imáját (egyébként az egész szövegben végig cinikus velük szemben), sőt az ima címzettjét is, akiről elárulja a tanítványoknak, hogy nem a valódi isten, csak a világteremtő demiurgosz, akit Nebro vagy Yaldabaoth néven neveznek, és hogy ő maga sem az, akinek látszik, majd megkérdezi a tanítványoktól, kicsoda valójában. Péter hitvallásának a Máté evangéliumából ismert leírásának mintegy antitéziseként Júdás az, aki feláll és felismeri Jézus igazi mivoltát. Jutalmul Jézus, kizárólag Júdásnak, kifejti „a tanítványok Istenénél magasabb rendű királyság titkait”. Elárulja Júdásnak, hogy az „elárulja” majd őt, de „árulása” épphogy a jézusi mű kereszthalál általi beteljesítése, Jézus lelkének a testéből való kiszabadulása lesz, s Júdás, noha sok időn át lesz kitéve a többi félrevezetett tanítvány és követőik gyalázkodásának, végül megdicsőül majd.


Az egész evangélium azon a gnosztikus tanon alapszik, hogy nem egy Isten van, hanem több és ráadásul a földi világ teremtője egy alacsonyrendű istenség. A világ pedig egy gonosz hely, ahonnan menekülni kell, valamint, hogy Jézus nem a teremtő fia.

2012. júl. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
54%

Kedves tél, nem úgy gondoltam, hogy teljesen biblia tudós vagy, mert olyan nem létezik, mindig van mit tanulni mert akaratlanul is el mehetünk egy egy gondolat mellett.


Csak meglepődtem némely válaszodon, amit nem vártam ennek szólt a dicséret, azért van amiben egyet értünk és ez jó.


Különben valaki írta, hogy a biblia nem ellent mondásos, mert megmagyarázza saját magát, fontos mindig a szövegkörnyezetet, lábjegyzeteket, konkordanciákat is megvizsgálni, és nem utolsó sorban imádkozni a szent szellem segítségéért.

Tisztelettel Kata

2012. júl. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!