Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi volt az 1. századi kereszté...

Mi volt az 1. századi kereszténység és a Bibliakutatók megjelenése között? Volt e Istennek "látható" szervezete?

Figyelt kérdés
(Bibliakutatók - Alias:Jehova tanúi a kezdetekben)
2012. júl. 26. 10:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Már hogy lenne már mindegy?

Mintnemlítettem szektának azokat nevezik, akik eltértek Krisztus tanításától, és beszennyezték pogány hagyományokkal átszött tanítással, amit köszönhetünk a 4. században Konstantin császárnak aki a már amugy is hite hagyott egyházat állam vallássá tette, miközben az egyház vezetők fejet hajtottak az előtt, hogy a pogányokból lett keresztények magukkal hozhatták hagyományaikat, és bálványaikat mint pl, a kereszt, és a különféle ünnepek amikből keresztény színezetet adva kialakult a karácsony a húsvét, és még kitudja mi, mert iszonyú sok ünnep van, pedig Jézus csak egyre mondta, hogy e,lékezni kell, a haláláról, mert az a mi megváltásunk.


EZT NEM ÉN TALÁLTAM KI, EGY TÖRTÉNELMI FORRÁS MŰBEN OLVASTAM.

2012. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

13 Jóllehet azt hangoztatják, hogy a húsvét Krisztus feltámadásának az ünnepe, voltaképpen a hamis vallásban gyökerezik. Az angol Easter – magyarul húsvét – elnevezés Eostre-hez vagy Ostarához, a hajnal és a tavasz angolszász istennőjéhez kötődik. És hogyan hozták kapcsolatba a húsvéttal a tojást és a nyulat? A tojás „az új élet és a feltámadás fő jelképe”, a nyúl pedig régóta a termékenységet jelképezi (Encyclopædia Britannica). A húsvét tehát valójában egy termékenységi rítus, melyet Krisztus feltámadásának átlátszó álruhájába bújtattak.


A HALLOWEEN EGYÁLTALÁN NEM SZENT

15 A boszorkányok, koboldok és más groteszk díszek és kellékek kapcsán ismert halloween – melyet All Hallows’ Eve-nek, azaz mindenszentek estéjének is neveznek – Britannia és Írország ősi kelta lakosaitól ered. A november 1-jéhez legközelebbi telihold idején a kelták megtartották a samhain fesztivált (e név jelentése: ’nyár vége’). Úgy vélték, hogy a samhain ünnepen fellebben a függöny, mely elválasztja az embereket a túlvilágtól, és jó, illetve gonosz szellemek bolyonganak a földön. A kelták szerint a halottak lelkei ilyenkor visszatértek az otthonaikba, a családok pedig ételt és italt raktak ki abban a reményben, hogy megbékítik kísérteties látogatóikat. Láthatjuk hát, hogy napjainkban a gyermekek – még ha nem is szándékosan – a samhain ünnep szertartásait elevenítik fel, amikor kísértetnek vagy boszorkánynak öltözve járják a házakat, és csínytevéssel fenyegetnek, ha nem kapnak csemegét.


Némelyik író szerint egy i. sz. 312-ben történt eseményhez fűződik, hogy a kereszt „keresztény” jelképpé vált. Ebben az évben a napistent imádó Nagy Konstantin az egyik hadjárata során állítólag álmában egy keresztet látott a nap előtt, a következő latin felirattal: „in hoc signo vinces” (’e jelben győzni fogsz’). Idővel egy „keresztény” jel került seregének zászlóira, pajzsaira és fegyverzetére. (Lásd balra.) Konstantin állítólag áttért a kereszténységre, ám csak 25 évvel később, a halálos ágyán keresztelkedett meg. Indítékát sokan kétségbe vonták. Egy könyv megjegyzi: „Nem arra törekedett, hogy kövesse a názáreti Jézus tanításait, hanem arra, hogy a keresztény hitet katolikus [egyetemes] vallássá formálja, melyről azt gondolta, hogy az alattvalói majd elfogadják” (The Non-Christian Cross).


Jóval Jézus halála után alakultak ki amire minden apostol figyelmeztetett, hogy előbb lesz a hite hagyás, és csak a vég idején kezd majd látszani az igaz Jézusi tanítás.


Tisztelettel

2012. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"EZT NEM ÉN TALÁLTAM KI, EGY TÖRTÉNELMI FORRÁS MŰBEN OLVASTAM."


CSAK ÉPP A TÖRTÉNELMI FORRÁSMŰVET NEM EMLÍTED! Hogy melyik az s esetleg azt hogy melyik oldalon található az amire hivatkozol.


A szekta témához meg csak annyit hogy tök mindegy hogy ki mit gondol. Ha valaki azt mondja hogy a tanúk az szekta akkor azt a személyt úgysem győzöd meg az ellenkezőjéről. Pont mint az apostolok idejében. A keresztények szektának számítottak.


Kétségem nincs afelől hogy te magyar vagy! Kalandozol össze-vissza. Jössz itt nekem a húsvéttal meg a karácsonnyal. HALLOWEEN? Ez meg hogyan jutott eszedbe?

Bár amit a keresztről írtál az érdekes.

De sem a felsorolt ünnepek sem a kereszt nincs kapcsolatban a kérdésemmel.


Viszont amire kíváncsi lennék az általad írtakból: "...csak a vég idején kezd majd látszani az igaz Jézusi tanítás."


Mely igék utalnak erre?

2012. júl. 29. 20:25
 14/24 anonim ***** válasza:

(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, zárd be ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak pásztázva kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”

Az eddig ismert biblia tanítások Dániel szavai szerint azt sejtetik, hogy amit tudnak az emberek a bibliából az nem az az ismeret, mert majd a vég idején lesz feltárva.


(Ézsaiás 2:1-4) . . .: 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.

Ez jelen pillanatban is zajlik.


(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

Nos ez is zajlik 236 országban.


(Máté 28:18-20) . . .. 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Nos erre is csak azt tudom mondani, hogy jelenleg is folyamatban van.


(1Tesszalonika 5:3-5) 3 Amikor azt mondják: „Béke és biztonság!”, akkor hirtelen pusztulás jön rájuk egy szempillantás alatt, mint ahogy a gyötrő fájás a várandós asszonyra; és semmiképpen nem fognak megmenekülni. 4 De ti, testvérek, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap úgy érjen el benneteket, ahogy tolvajokat érne el, 5 mert ti mindnyájan a világosság fiai és a nappal fiai vagytok. Mi nem vagyunk sem az éjszaka, sem a sötétség fiai.


Ez még nem jött el.

A Politikai vezetők kifogják kiáltani ezt a bizonyos békét, ami azt mutatja az embereknek, hogy az emberi vezetés megoldja a problémákat.Ez egy nagy csapda, mint ahogy a vers második része mutatja.


A következő sem teljesedett be még, de nem sokára ez is bekövetkezik, isten szava soha nem marad beteljesületlenül.

Nos itt a hamis vallások világ birodalmának pusztulásáról olvashatunk, amely meglesz szüntetve, és ahogy a biblia vers írja azért furcsa, mert azok fogják megszüntetni akikkel most fantasztikus jó kapcsolatban vannak, azaz a politikai vezetők, kifosztják az összes világhoz tartozó vallást.

Mint olvashatod, menyasszony és vőlegény szava sem hallatszik benne többé...


(Jelenések 18:1-3) . . .. 2 És erős hangon így kiáltott: „Elesett! Elesett Nagy Babilon, és démonok lakóhelye lett, minden tisztátalan kigőzölgés rejtekhelye, és minden tisztátalan és gyűlölt madár rejtekhelye! 3 Mert paráznasága haragja borának áldozatul esett az összes nemzet, és a föld királyai paráznaságot követtek el vele, és szégyentelen fényűzése hatalmának köszönhetően meggazdagodtak a föld utazó kereskedői.”


(Jelenések 18:20-24) 20 Örvendj miatta, ó, ég, ti szentek és ti apostolok, és ti próféták is, mert az Isten bírói büntetést hajtott végre rajta értetek!” 21 Egy erős angyal pedig felemelt egy nagy malomkőhöz hasonló követ, a tengerbe vetette, és ezt mondta: „Így fogják levetni Babilont, a nagy várost sebes hajítással, és soha többé meg nem találják. 22 És soha többé nem hallatszik benned hárfás énekesek hangja, zenészeké, fuvolásoké és trombitásoké, soha többé nem találják meg benned semmilyen mesterség kézművesét sem, malomkő hangja sem hallatszik benned soha többé, 23 lámpafény sem világít benned soha többé, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé; mert utazó kereskedőid a föld főrangú emberei voltak, mert azzal, hogy spiritizmust gyakoroltál, félrevezetted az összes nemzetet. 24 Igen, próféták és szentek vérét találták benne, és mindazokét, akiket legyilkoltak a földön.”


(Jelenések 17:15-17) . . .„A vizek, melyeket láttál, ahol a szajha ül, népeket, tömegeket, nemzeteket és nyelveket jelentenek. 16 A tíz szarv pedig, melyet láttál, és a vadállat, ezek meg fogják gyűlölni a szajhát, s elhagyottá és mezítelenné teszik, és megeszik a húsát, és teljesen elégetik őt tűzzel. 17 Mert az Isten adta a szívükbe, hogy megvalósítsák gondolatát,. . .

Ezt a teremtő fogja a politikusok szívébe adni.


És egy utolsó, az pedig isten népének megtámadásáról szól, amikor is Sátán látva hogy veszített felhasználja a földön levő szolgáit együtt meg támadják Jehova népét, azt mondja, hogy akkor Jehova orrába harag megy és közbe fog avatkozni, ez lesz a befejezés.


(Ezékiel 38:18-23) 18 »Ez lesz azon a napon, amely napon Góg bevonul Izrael földjére: felszáll dühöm az orromba — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése. — 19 Felindultságomban, és bősz haragom tüzében fogok beszélni. Azon a napon bizony nagy rengés lesz Izrael földjén. 20 Reszketni fognak miattam a tenger halai és az egek repdeső teremtményei, a mező vadjai és minden csúszó-mászó állat, amely a földön mászik, és minden ember a föld színén; a hegyek leszakadnak, a meredek ösvények leomlanak, és a földre omlik minden fal.« 21 »Elhívom ellene a kardot mindenfelől egész hegyvidékemen — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése. — Saját testvére ellen fordul mindenkinek a kardja. 22 Törvénykezni fogok vele járványos betegséggel és vérrel; szakadó esőt és jégverést, tüzet és ként bocsátok rá és csapataira meg a vele levő sok népre. 23 Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«



Nos sokan érzik, tudják, hogy az utolsó napokat éljük, persze az időt nem tudjuk, mikor jön a befejezése ennek a rendszernek, az Atya dolga. nem is ezzel kell foglalkozni a jelekből jól látható.

Az emberek szeme láttára teljesednek a bibliában leírt jelek, és nem vesznek észre semmit, mint ahogy Noé idejében volt Jézus is utalt erre.


(Máté 24:37-39) 37 Mert amilyenek a Noé napjai voltak, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is. 38 Mert amilyenek azokban a napokban voltak az emberek az özönvíz előtt: ettek és ittak, a férfiak nősültek, a nőket férjhez adták, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, 39 és semmit nem vettek észre, mígnem eljött az özönvíz, és elsöpörte mindnyájukat, olyan lesz az Emberfiának jelenléte is. . .


Nos ennyi, Köszönöm neked ezt a lehetőséget, maradok tisztelettel Kata

2012. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Utolsónak:nem mondom,hogy mindennel egyetértek,de minden elismerésem!
2012. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Kata!


"EZT NEM ÉN TALÁLTAM KI, EGY TÖRTÉNELMI FORRÁS MŰBEN OLVASTAM."


S mi is az a történelmi forrás mű? Mert ez az egy amit nem válaszoltál meg.

2012. júl. 30. 05:22
 17/24 anonim ***** válasza:

"Mindenki örömére."

Kata "kilépett az oldalról.

De a választ megírom:

A hagyomány gyökerei: „December 25-e nem a Bibliára vezethető vissza, hanem pogány római ünnepekre, melyeket az év végén tartottak”, körülbelül az északi félteke téli napfordulójának az idején, mondja a The Christmas Encyclopedia. Ilyen ünnep volt például a saturnalia, azaz Saturnusnak, a földművelés istenének a tiszteletére rendezett ünnep, „valamint két napistennek, a római Solnak és a perzsa Mithrasnak a közös ünnepe”. Mindkét születésnapot december 25-én ünnepelték, vagyis a Julianus-naptár szerinti téli napforduló napján.

Ezek a pogány ünnepek 350-ben kezdtek „keresztényiesedni”, amikor I. Gyula pápa kinevezte december 25-ét Krisztus születésnapjának. „Jézus születésének az ünnepe lassanként az összes többi, napfordulóhoz kapcsolódó szertartást magába olvasztotta vagy felváltotta” – olvasható az Encyclopedia of Religionben. „A nappal mint szimbólummal egyre gyakrabban ábrázolták a feltámadt Krisztust (akit Sol Invictusnak, a legyőzhetetlen napistennek is neveztek), a napkorona pedig . . . a keresztény szentek dicsfénye lett.”


10 Régóta elismert tény, hogy a karácsony pogány szokásokban gyökerezik. A Szentírással ellentétes eredete miatt a karácsony a XVII. században be volt tiltva Angliában és bizonyos amerikai gyarmatokon. Aki karácsony napján nem ment be dolgozni, arra büntetést szabtak ki


Amint azt sok enciklopédia is világosan kijelenti, Jézus születésnapját önkényesen tették december 25-ére, hogy egybeessen a római pogány ünneppel. Figyelje meg a következő kijelentéseket, amelyeket különböző referenciamunkákból vettünk:

„Krisztus születésének a dátuma ismeretlen. Az Evangéliumok nem jelölik meg sem a hónapot, sem a napot” (New Catholic Encyclopedia, III. kötet, 656. oldal).

„Napjainkban az Európában uralkodó legtöbb karácsonyi szokás, illetve a korábbi időkben feljegyzettek, nem igazán keresztény szokások, hanem pogány szokások, amelyeket felvett vagy megtűrt az egyház . . . A karácsonyi időszak legtöbb ünnepi szokásához a római Saturnalia szolgált mintaként” (Encyclopædia of Religion and Ethics [Edinburgh, 1910], kiadta: James Hastings, III. kötet, 608., 609. oldal).

„Valamennyi keresztény egyházban a negyedik századtól ünneplik a karácsonyt december 25-én. Akkoriban ez volt a dátuma a pogány téli napforduló ünnepének, amelyet »a Nap születésének (latinul: natale)« hívtak, mivel a napok újra hosszabbak lettek, és úgy tűnt, mintha a nap újjászületne. Rómában az egyház elfogadta ezt a rendkívül népszerű szokást . . . új értelmet adva neki” (Encyclopædia Universalis, 1968 [Franciaország], 19. kötet, 1375. oldal).

„A karácsony ünnepének kialakulására a Sol Invictus (Mitras) tiszteletére tartott pogány ünnepekkel való ellentét hatott. Másrészt pedig, mivel december 25-e volt a téli napforduló napja, amit egynek tekintettek a világba kiáradó fénnyel, melyet Krisztus hozott el, így a Sol Invictus szimbolikája átalakult Krisztussá” (Brockhaus Enzyklopädie [Németország], 20. kötet, 125. oldal).

2012. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Valaki kérdezte

Miért lépett ki kata az oldalról:(

Nos egy hatalmas támadás érte lelkileg valakitől ezen az oldalon.Nehezen fogadja el, hogy azért mert a tanúk között külföldön rossz dolgok történtek ezért az egész testvériséget megalázzák a gyalázatos szavaikkal.

És inkább nem kíván olvasni ezekről, mondván, máshol sokkal több és gyalázatosabb dolgok vannak az emberek még sem indítanak támadásokat ezek ellen.

2012. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Kata!


Igazából nem értelek. Te akarod "megváltani" a világot? Megjegyezném hogy ezt már Jézus megtette.

Bár én nem tudom hogy te hol élsz de pl. engem amióta az eszemet tudom mindig értek támadások.

Tévedsz! Az emberek mindig s mindenütt indítanak támadásokat embertársaik ellen. Szóval nyugodtan elkönyvelheted hogy ez nem fog változni amíg ez a világ létezik. A trükk az a dologban hogy mindig legyen számodra egy "nyugalomszigete" ahol béke van.

2012. júl. 31. 05:20
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem akarja a világot megváltani.

Nem is gondolt ilyesmire.

Egy "kis" lelki bánat érte, amit most fel kell dolgoznia.

Nem vagyunk egyformák.


Mi itt a testvérek közül nagyon jól tudjuk, hogy támadások fognak érni.a legfájóbb amikor a saját testvérében csalódik az ember.

S ki van téve annak, hogy mások butasága lazasága miatt többeket sérelem ér azért mert egy valaha magát testvérnek nevező személynek elmegy az esze, és ezzel azt okozza, hogy olyanokat is bánt vele, akik megmaradtak tisztának.

Evvel kapva kapnak emberek, hogy jól odapirítsanak a tanúknak, akik sosem mondták magukról hogy hibátlanok, vagy hogy sosem fognak hibázni.Ez lenne a legnagyobb hazugság.

Aki áll, vigyázzon, hogy el ne essen.


Ennyi a bánata, persze akik ismerik azok nagyon jól tudják, hogy igen kemény élete van a lánya miatt is aki bűnöző életet él.


Bocsánatot kérek hogy eltértem a tárgytól.

2012. júl. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!