Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért titulálják sokan a...

Chrishu kérdése:

Miért titulálják sokan a metált a "sátán zenéjének"?

Figyelt kérdés

Csomó természethívő, fantasy, sőt keresztény bandát is többen sátánistának titulálnak. Én keresztény vagyok mégis hallgatok metált sőt az egyik sátánista(ami nagyon ritka!) banda énekse hívő keresztény!

Elsősorban azoknak szl ez a kérdés akik sátánistának titulálják a metált



2012. szept. 4. 14:19
1 2 3 4
 31/31 anonim válasza:

Egyházi iskolába járok, van egy rocker lány osztálytársam, aki egyébként mélyen vallásos, viszont imádja ezt a zenei stílust, egyébként meg egy végtelenül aranyos, kedves, megértő, segítőkész ember. Ugye a stílusából kiindulva gyakran hord fekete, szegecses cuccokat, szakadt harisnyát, ilyeneket, rengeteget piszkálják is érte a suliban, legutóbb egy tanár ordította le a templom közepén.

Pont az ő példájából látom, hogy ez a zenei stílus (és most beszéljünk a metal, rock, punkrock és hasonló irányzatokról) az én szememben egyáltalán nem kötődik semmilyen sátánhoz, sőt... ez a zene valamilyen szinten feszültséglevezető is, a nyugodt lélek, pedig, mint tudjuk, nem a sátánhoz visz közelebb, nincs igazam? Ez csak egy vélemény. Én is szeretem az ilyen zenét, és bár nem vagyok mélyen vallásos, a magam módján hiszek Istenben (Istenben és nem az egyházban) és szerintem a zene amit hallgatok ezt nem befolyásolhatja, bárki bármit is gondol róla.

2013. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!