Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért titulálják sokan a...

Chrishu kérdése:

Miért titulálják sokan a metált a "sátán zenéjének"?

Figyelt kérdés

Csomó természethívő, fantasy, sőt keresztény bandát is többen sátánistának titulálnak. Én keresztény vagyok mégis hallgatok metált sőt az egyik sátánista(ami nagyon ritka!) banda énekse hívő keresztény!

Elsősorban azoknak szl ez a kérdés akik sátánistának titulálják a metált



2012. szept. 4. 14:19
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
24%

Hallottad már azt, hogy "lázadó rocker"? Az ilyesmi zenét hallgatók gyakran igyekeznek kitörni a társadalmi szabályok és egyéb megszokott dolgok ellen. Ez manapság már nem újdonság, de mondjuk 30 éve még eléggé kinézték azt, aki pl. merészen öltözködött vagy kihívóan viselkedett stb.

A keresztény mitológiában Lucifert hívják lázadónak, aki felkelt a szabályok ellen. Innen ered a "sátán zenéje" kifejezés is.

2012. szept. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
67%
Mert hülyék.
2012. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Bocs,hogy válaszolok,én nem tartom annak!


Valamit ki kellet szúrni maguknak!Szerintem Beethoven zenéjében sokkal több "pokoli"vonás van,mégis zseniális!

2012. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Pietrosol, szerinted milyen "pokoli" vonások vannak Beethoven zenéjében? (Nem provokáció a kérdés, tényleg nem tudom, mire célzol.)
2012. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Pietrosol ***** válasza:

Szia ma 09:31!


A pokol nem egy külső hely,hanem lelki szenvedéseink kuckója az elménkben!


Beethoven zenéjében egy a saját poklát többszörösen megjárt ember szenvedése és mélysége szinte tapintható!


Erre gondoltam!

2012. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Én imádom a metál zenét. Szerintem amelyik zene az Isten dicsőségéről szól, az nem lehet sátánista! Valakit a kemény zene hat meg, valakit meg a lágy. Nincs ebben semmi gond: különbözőek vagyunk. Az elfogadásról, egymás tiszteléséről szól az igazi vallás. Szeressük, imádjuk Istent, ahogy csak tudjuk!
2012. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Köszi válaszolok, hogy egyetértetek velem!

Amúgy ettől a keresztény számtól sírni kezdtem, hiába ordítanak benne!

http://www.youtube.com/watch?v=7D8JMlWK9xw&feature=related

2012. szept. 6. 19:08
 18/31 Srapnel ***** válasza:
100%
2012. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Srapnel ***** válasza:
100%
2012. szept. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Akik ezt gondolják,azok agymosást kaptak az egyháztól.
2012. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!