Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell imádkozni azért,...

Miért kell imádkozni azért, hogy a földön is legyen meg Isten akarata, meg országa ha senki nem akarja?

Figyelt kérdés
Ezen Én elgondolkoztam tényleg!

2012. szept. 25. 00:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%

Én nem vagyok rá méltó, de attól még akarom.

Ha megszűnnék létezni az teljesen semlegesen hatna rám (bár ha jobban elgondolkodom lenne benne jó is meg rossz is).

Ha mindenki átmossa az agyát és a szívét a bűnnel, akkor pedig örömmel távozom ebből a haldokló gennyből.


Tehát ha Isten akarata meg lesz, az csak jó lesz.

Ő a mai igazságos, szerető atyánk, aki teremtett bennünket. Ő az A és a ZS. Nála senki sem bölcsebb, senki sem jobb. Legyen meg az karata és jöjjön el az országa!

Ha pusztulásra ítélt engem, akkor úgy van jól. Ha megbocsát, boldogan megyek hozzá.

2012. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%
Én például nagyon szeretném :)
2012. szept. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
68%
A Teremtőtől való távolságcsökkentés céljából.
2012. szept. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Mert Isten jó és jó az akarata is.

A jóakaratú emberek imádkoznak így.

2012. szept. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Molnár Sándorné ***** válasza:
34%

T.Kérdező!

Igen a "Mi Atyánk" mintaima második mondata ez: "Jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod mint a mennyben, ugy a földön is." Mikor Jézus feltámadt és visszament a mennybe, az Atyjától nagyobb hatalmat kapott mint előtte volt neki. Isten Királlyá tette, Ő fog uralkodni majd a föld fölött. De várnia kellett egy meghatározott ideig, amiről a Biblia azt mondja, hogy: "pogányok ideje". Ez az időszak lejárt 1914-ben. Ekkor Jézus hatalomra lépett fennt a mennyben. Az első dolga az volt, hogy Sátánt és démonait levetette ide a föld közelébe. Sátán addig szabadon közlekedett a föld és a menny között. Ez után már nem tehette meg. Igy a menny megtisztult a gonosztól. Erre mondja az ima szava: "hogy legyen meg a te akaratod mint a mennyben, ugy a földön is".

Most már Jézus uralkodik. A mennyben teljes hatalmában, itt a földön még csak részlegesen, mivel Sátán és démonai most itt tartózkodnak. De erről a Jelenések könyvében olvashatsz a 12:7-12 verseiben. Tehát most az következik majd, hogy Jézus a földet is megtisztitja a gonosz hatalmától és az Istentől elidegenedett gonosz emberiségtől. Ezért is nem mindenki imádkozik ezért. Sokan vannak, akik nem fogadják el Istent. Emberekbe vetik bizalmukat, a politikai hatalmaktól várják, hogy az emberiség helyzetét megkönnyitsék. De sokan vannak olyanok, akik megismerték a Biblia szavait, tudják hogy mi következik, és várják is, hogy megtisztuljon a föld. Mert utána egy békés, boldog élet következik. Az Ésaiásnál olvashatunk arról, milyen lesz a föld. Nem lesznek többé háboruk, éhinség, bünözés, természeti csapások, az állatok ujból szelidek lesznek, megszünnek a betegségek, és az ember legnagyobb ellensége a "halál" is.

A föld ujra Paradicsomi lesz, ahol az emberek megosztottság nélkül fogják imádni Istent "egyformán".

Ez lesz Isten Királysága, és ezért imádkozunk, hogy "jöjjön el ugy, mint a mennyben is eljött már".

Csak ennyit szerettem volna irni. Ha kiváncsi vagy a Jelenéseknél megirtakra, és az Ésaiásnál megirtakra, akkor szivesen kimásolom neked ide, - hátha nincs Bibliád -. Üdvözlettel: Judit!

2012. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem is imádkozol akkor mit gondolkozol el ezen? De tényleg!
2012. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöld kezek.

Imádkozom rendszeresen naponta többször is.

s pont ezért gondoltam, hogy a teremtő ide a földre is vissza állítja az eredeti akaratát, de nagyon sokan ezt nem hiszik, mert az égbe akarnak menni, nem akar itt maradni.


Hát Én pedig szeretném ha minden úgy lenne ahogy kezdetben, enni inni, szépen dolgozni, állatokat simogatni, gyerekeket nevelni, szeretni, stb.


Ez az égben nem valósulhat meg mert ezek földi dolgok, és az Ézsaiás könyvében is erről olvastam.

2012. szept. 25. 08:34
 8/29 A kérdező kommentje:
JA.. és hát magam sem vagyok nagyon méltó, de a remény hal meg utoljára...és csak igyekezem...
2012. szept. 25. 08:35
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Már miért kellene? Sehol nem találkoztam olyan szabállyal, hogy ezt kell imádkozni. Imádkozhatsz a saját, szívből jövő szavaiddal, sőt szavak nélkül nyelveken is. Biztos lehetsz benne, hogy Istennek ez sokkal kedvesebb lesz, mintha gépiesen eldarálnád a Mi Atyánkat. Az ima segítség ahhoz, hogy bárki megszólíthassa Istent, az is, aki úgy érzi, saját szavai nem elegendők.

Ami pedig a kérdés második felét illeti, csatlakozom az előttem szólókhoz. Szerintem sokan szeretnék, többek közt én is.


üdv

:)

2012. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Nos azért - ahogyan a hozzászólásokból is látszik - vagyunk jónéhányan, akik szeretnénk, hogy Isten akarata és Országa legyen meg. Igazából, ha belegondolsz jobban, akkor éppen azért kell imádkoznunk, mert Isten akarata és Országa rajtunk keresztül valósulhat meg, ahogy Krisztus is mondta, mikor itt járt, közöttünk volt. Mi vagyunk Isten Országának az állampolárai, mi képviselhetjük Országát és akaratát itt a Földön, tehát az imádságunk éppen arról szól, hogy tegyen alkalmassá bennünket ennek képviseletére.


Üdv. Péter

2012. szept. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!