Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiszed, hogy a szentlélektől...

Hiszed, hogy a szentlélektől született meg a Jézus?

Figyelt kérdés

Nem megbotránkoztatásból írom, én így képzelem el a storyt:


Máriának volt egy barátja, akihez majd hozzá akarták adni a szülei. Meg volt nekik tiltva, hogy szexuális életet éljenek, amí nem házasodnak össze. A pasi félt a Mária szüleitől és betartották. Mária megcsalta Józsefet és teherbeesett. Félt mind a szüleitől, mind attól, hogy Józsefet elveszíti. Azt mondta, hogy a szentlélektől van. Az emberek elhitték és azóta ezt beszélik.

Ugye, amikor megszületett a gyerek, majd felnőtt... akkor nem volt neki nehéz hülyiteni a népet. Nem kevés exchibicionizmus szorult bele és kitalálta, hogy ő az Isten fia és hogy csodákra képes. Mki az ő tarsaságát kereste, irigyelték. Ők is "sztárok" akartak lenni, a közelében lenni. Ezért pl. azt mondták, hogy látták a csodákat, sőt... ők is csináltak csodát, stb..


Szerintem ha ez az egész megtörtént, akkor így lehetett. Szerintetek? Normális válaszokat várok!!!!

Még annyit, hogy vajon ma miért nincsenek csodák?? Talán, mert ma már van videókamera meg fényképezőgép?? Lehetne bizonyítani?? Ha akkor voltak csodák, akkor ma is lehetnének, nem? bezzeg ha ma vki ilyet kitalálna, akkor őröltnek néznék. Az emeberek, akkor szerintem azért hitték el, mert féltek és jól jött nekik. Kellett vmi amiben hihettek, azért hittek az Istenben.


2009. aug. 7. 17:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
Ma is mondanak olyanokat, hogy pl. Jézust látták egy szendvicsben.
2009. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
én ezt a sztorit gyszer már leírtam egy másik kérdésben, ugyanis teljesen egyetértek veled....0-ra le lettem pontozva akkor is, és valszeg most is le leszek :)
2009. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Szendvicsben??? :O Szerintem ez már gúnyolódás...



Nem olvastam a válaszodat, de örülök, hogy egyetértesz velem. :)

2009. aug. 7. 17:30
 4/23 anonim ***** válasza:
31%

Nagyjából egyetértek veled... szerintem József nem hitte el a szentlélek-dolgot (talán annyira még a pasik se hülyék), de Máriát megölték volna, mint házasságtörőt, ha ez kiderül. Hogy József megsajnálta, vagy anyagilag jobban járt így, azt nem tudom.

Egyébként Jézus messze nem az egyetlen csodatévő volt akkoriban (ott volt pl. Keresztelő Szent János), de neki volt a legjobb, csúnya idegen szóval: "PR-ja".

2009. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
11%
Komoly. Egy híradóban valami főzőedény fenekével kapcsolatban is beszéltek ilyen látomásokról.
2009. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%

Egyetértek az elméleteddel.

Én mondjuk hiszek a természetfölötti dolgokban, így a csodákban is, de tény, mi ninsenek... Mondjuk, nem értem, miért a pápa dolga eldönteni, mi a csoda...

Nem lehetne bizonyítani, és ez így helyes.

Én még a sima keresztényeket is őrültnek nézem (szerencsére sokan mások is), hát még azokat, akik mindenütt isten meg jézus "üzeneteit" vélik felfedezni!

És jézus korában hemzsegtek a prófétak, földi istenek. Rengeteg ember hitte magát természetfelettinek (gondolom sok őrültet neveltek).

2009. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%
Ahhoz is túlfűtött agy kell, hogy egy visszafelé játszott dalban talált "do it"-be öngyilkosságra való utasítást magyarázzanak bele.
2009. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Igaz, de mondjuk az egyik Marilyn Manson dalban találtam visszafelé egy szöveget. Igaz magyarra fordítva csak annyit tesz kb, hogy "Most vagyok a legsebezhetőbb" Kb ennyi mond, én így emlékszem. De más "Sátánistának" titulált banda dalaiban sem találtam semmi érdekeset.

A legtöbb ilyen "hallgasd visszafelé" dolog hazugság szerintem.

2009. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%
Sőt, ha a Szomorú vasárnapot visszafelé játszod JAPÁNUL, abban is van egy démoni "do it":D
2009. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

LOL :D

Do it! Do it! Ti od! Ti od!

2009. aug. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!