Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy a földön...

Lehetséges, hogy a földön kívül nem létezik semmi?

Figyelt kérdés

Mi van ha a kutatók vagy a hadsereg csak kitalálta, hogy létezik az univerzum?

Lehet ezzel akartak okosnak, fejlettnek látszani és felvenni egy csomó pénzt. Na meg önmagában is ez izgalmas, szép, titokzatos mese alapja lehet a sok bolygó, csillag, űrhajó stb...

Tudom, hogy sokak most a kezüket rágják, hogy ezt leírtam.

De volt már valamelyikőtök a holdon?


Szerintem nem tudjuk felfogni a végtelent, nem tudunk a téridőn kívül gondolkodni és a világ keletkezése körül is elég nagy kérdőjel van.


Én nem mondom, hogy lapos a föld.

Nem akarok veszekedni, mert úgy sem fog senki meggyőzni a durvaságával és a hülyeségével.

Úgy hogy felteszek inkább egy kérdést, azoknak, akik olyan okosak.

Mi a gravitáció? Mi okozza? Honnan jött és mi tartja fent?



2012. okt. 23. 17:47
1 2 3 4
 11/37 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Van némi különbség az elvonatkoztatott fantázia és az egzakt tudomány között. Az egzakt tudományról azt kell tudni, hogy nem a kormány és a hadsereg találja ki, hogy okosnak látszódjon, hanem általában csak ellopja vagy megveszi a tudósok eredményeit. Több évezred különböző rasszú, nemzetiségű, vallású, földrajzi elhelyezkedésű, stb. stb. tudósait pedig semmi nem motiválta arra, hogy kitaláljanak valamit, amit amúgy mindenki lát a saját szemével, ha felnéz az éjszakai égboltra.
2012. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Na jó, töröltessétek már a kérdést:D

Tegyük fel, hogy vannak csillagok. Akkor miért kellene a földön kívül legyenek és a föld alakja geoid legyen?

Lehet ahogy távolodunk el a földtől, úgy minden megváltozik...

Persze valaki körbe utazta a földet, mondjátok ti!

De mi van, ha nem körbe utazta?


Az űrnek van vége, azt is körbe lehet utazni? És mi van körülötte? Vagy az csak nagy semmi?

2012. okt. 23. 19:20
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Bearanyoztad az estémet a kérdéseddel és a hozzászólásaiddal :D

Most komolyan nem hiszed el, hogy vannak csillagok? Nézz fel az égre.

De a kérdésedre válaszolva: ezek szerint semmilyen fogalomban nem hiszel? Nem hiszel a szeretetben, a szerelemben, a bűntudatban, a bánatban, a haragban, stb. mert nem fotózta le őket senki?

Vagy nem láttál pandamacit az állatkertben, akkor azt sem hiszed el, hogy létezik, csak mert mások azt mondják és a fényképek csak manipulációk?

Gondolkozz, ember! Nem csak temiattad léteznek a világ a dolgai, és az univerzum. Attól, hogy te még nem voltál a Holdon, vagy a Napon, vagy a Marson (bár arról nem vagyok meggyőződve), akkor nem hiszed el az űrhajósoknak, hogy ők voltak? Vagy a nagyon erős távcsövek által készített fényképeinek sem? Vagy a holdjárók kőzetmintáinak sem?

2012. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező borzastóan irritáló vagy és tudatlan. Olyan kérdéseket teszel fel, amin kb. 5 éves koromban elrágódtam egy napot aztán helló.

Ennyi erővel definiáld kérlek, mi, hogy szék. Mert én nem hiszek a létezésében. Gyerünk.

2012. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Na te jó fej vagy tizenhármas, megkedveltelek:D


"De a kérdésedre válaszolva: ezek szerint semmilyen fogalomban nem hiszel? Nem hiszel a szeretetben, a szerelemben, a bűntudatban, a bánatban, a haragban, stb. mert nem fotózta le őket senki? "

Lassan lehet már itt tartok:D De azokat még képes vagyok érzékelni. Viszont attól még nem tudhatom, hogy mik is pontosan.


"Vagy nem láttál pandamacit az állatkertben, akkor azt sem hiszed el, hogy létezik, csak mert mások azt mondják és a fényképek csak manipulációk? "

Hát bevallom ezen is elgondolkoztam, nem régen, hogy az oroszlán bántana-e vagy csak az emberek kitaláltak ki.

De még nem próbáltam ki.


Nem jó ez a fanatikus hitetlenség...

Semmi jót nem hoz.


Természetesen hiszek a kutatóknak és tudósoknak. Ők okos emberek. (persze ott is vannak hazug hülye gyerekek).


Azt nem értem, hogy kérdezte néhány furcsa vagy egyértelmű dolgot, picit elgondolkodtam, miért kell egyből lehülyézni?

Miért irritálja ez az embereket?

Például te jót nevettél 13, de van aki megölne egy kanál vízben...



A szék véletlen alakult ki, azért jött létre, mert segíti a szaporodást és a fajfenntartás. Alkalmazkodtunk a környezethez.

2012. okt. 23. 19:31
 16/37 anonim ***** válasza:
Ez nem válasz a kérdésemre.
2012. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok.

Szerintem ennyi kételkedéssel simán elmehetsz filozófusnak. Mert ugye, lehet, hogy minden csak illúzió :D

Szerintem törekedj arra, hogy olyan életed legyen, ami lehetőséget ad arra, hogy jobban megismerd a világot, utazz, ismerj meg új embereket.

És azért vannak dolgok, amiket nyugodtan elhihetsz a tudósoknak, mert egzakt és bebizonyított tények. Amit pedig bebizonyítottak, az úgy van és kész. A térképek is helyesen ábrázolják a Földet, voltam már pár helyen, ahol nem jutottam volna előrébb térkép nélkül.

Az elégedetlenséggel halad előrébb a világ, de nem a hitetlenkedéssel olyan dolgokban, amik úgy vannak ahogy vannak, még ha megmagyarázni még nem is tudjuk, hogy miért.

2012. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mi az, hogy szék.

Gondolom, amire leszoktál ülni azt nevezed annak.

Olyan anyagból létrejött vagy létrehozott cucc, amire ha a fenekeddel ránehezdsz, akkor nem törik szét alattad.

Vagy te most azt nem hiszed el, hogy le tudsz ülni vagy ilyen létezik?:)

2012. okt. 23. 19:49
 19/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm 17, megfogadom a tanácsod:)

Te egy bölcs ember vagy;)

2012. okt. 23. 19:51
 20/37 A kérdező kommentje:

Elég szar definíciót adtam, de relatív, hogy mi az a szék...

elsődlegesen ülésre szolgáló ezköz, ami másra is használható.

De akkor most az ágy egy szék?

Nem hiszem...

A föld is szék?

Nem hiszem...

Van egy kép a fedjben, de bármikor csinálok olyan széket, ami szék, de nem volt a fejdben.

2012. okt. 23. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!