Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges, hogy a földön...

Lehetséges, hogy a földön kívül nem létezik semmi?

Figyelt kérdés

Mi van ha a kutatók vagy a hadsereg csak kitalálta, hogy létezik az univerzum?

Lehet ezzel akartak okosnak, fejlettnek látszani és felvenni egy csomó pénzt. Na meg önmagában is ez izgalmas, szép, titokzatos mese alapja lehet a sok bolygó, csillag, űrhajó stb...

Tudom, hogy sokak most a kezüket rágják, hogy ezt leírtam.

De volt már valamelyikőtök a holdon?


Szerintem nem tudjuk felfogni a végtelent, nem tudunk a téridőn kívül gondolkodni és a világ keletkezése körül is elég nagy kérdőjel van.


Én nem mondom, hogy lapos a föld.

Nem akarok veszekedni, mert úgy sem fog senki meggyőzni a durvaságával és a hülyeségével.

Úgy hogy felteszek inkább egy kérdést, azoknak, akik olyan okosak.

Mi a gravitáció? Mi okozza? Honnan jött és mi tartja fent?



2012. okt. 23. 17:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Teljesen rossz szemszögből közelíted meg a dolgot. Nem mi vagyunk a világ közepe, ne csak úgy próbáld behatárolni a dolgokat, hogy hozzád mi köze van. Tőlünk teljesen függetlenül mért ne létezhetne egy másik csillag? Ennyi erővel mi miért vagyunk itt, ha semmilyen hatással nem vagyunk arra a csillagra?
2012. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
De te is okos vagy 76% -os válaszoló. Tényleg az ilyen kérdésekkel megy előre a világ:D
2012. okt. 23. 20:06
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván 5000 éve is csak azért látták az emberek a Holdat meg a csillagokat, mert a kormány odaragasztotta papírból.
2012. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Mi van, ha te nem is létezel? Csak egy kitaláció vagy valakinek a gondolatában?

Önmagunkat sem ismerjük igazán, akkor meg hogy ismerhetnénk meg az egész világegyetemet?

2012. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehetséges. A világ olyan végtelenül nagy, fel sem tudjuk fogni. Rengeteg minden van még a Földön kívül, a csillagok, a többi bolygó, más naprendszerek stb.

Amúgy egyáltalán nem buta a kérdésed. Látszik, hogy gondolkodsz (még ha képtelen, vagy annak tűnő dolgok jutnak is az eszedbe). Ajánlom, hogy menj el filozófusnak :-)

2012. okt. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még (00:17-es). Még annyi a kérdésem, hogy miért a Valláskritika rovatban van ez a kérdés? Mert köze nincs a valláskritikához :-)
2012. okt. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Helló! :D kérdező,te egy jó fej vagy! Kellett ez a kérdés. Gratula!
2012. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Srapnel ***** válasza:

"Tegyük fel, hogy vannak csillagok. Akkor miért kellene a földön kívül legyenek és a föld alakja geoid legyen?"


Nem kell. Egyszerűen csak ez van. Dobj egy kockával. Akármennyit is dobtál, nem kellett, hogy az legyen az eredmény (lehetett volna még 5 másik is). De akkor és ott épp azt dobtad. Ennyi.


Ajánlom (másnak is) Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete c. könyvet. Abból megtudhatod, hogy az ókorban mit gondoltak és ma mit gondolunk és miért.


"Elég szar definíciót adtam, de relatív, hogy mi az a szék...

elsődlegesen ülésre szolgáló ezköz, ami másra is használható.

De akkor most az ágy egy szék?

Nem hiszem...

A föld is szék?

Nem hiszem..."


A szék az egy általában ülőfelülettel, valamint támlával és esetleg karfával is rendelkező tárgy, amit az emberek ráülés céljából készítenek (ettől még ráállni is lehet, hisz fizikailag lehetséges).


Aminek nincs támlája, az sámli.

Amin feküdni is lehet, az kanapé, ágy, stb.

A föld nem szék, mert nincs ülőfelülete, nincs támlája és nincs karfája sem.


Na, ez csak gondolatindító volt, még finomíthatod a definíciót kedvedre.

2012. okt. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
Lehet, hogy még a kutatók sem léteznek ? De lehet hogy a Föld is csak egy illúzió, és minden amit látsz csak az agyad szüleménye ? Mert, mi a látás? Elektromos impulzusok sokasága, amit az agyad (ha van) képként értelmez.Még az is lehet hogy senki nem lát semmit, csak valaki vagy valami "összedolgozza" az egészet ! Mit lát egy vak ember ?
2012. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából mindent leírtak már.

Nézzük más megközelítésben:

Teljesen biztosak sosem lehetünk semmiben, de amiket Te megkérdőjelezel, az nagyon nagy valószínűséggel igaz.

Az is lehet, hogy csak egy álom ez a világ és majd felébredsz, ha megcsíped magad.

Vagy nem is létezel, csak egy elektromos impulzus vagy a nagy computerban, aki azt gondolja, hogy gondolkodik.

A Mátrix, az a Te világod.

Nekem Kafka az egyik legkedvesebb íróm, akinek egy kisregénye így kezdődik, hogy : - Georg egy reggel arra ébredt, hogy csótánnyá vátozott .-

Olvasd Kafkát, biztosan szeretni fogod!

A világ véges és végtelen fogalmára van egy primitív, de érthető magyarázatom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Ha sokat filózol ilyesmin, a Lipótban kötsz ki.

Biztos vagyok benne, hogy csak marháskodsz, de sosem lehet tudni...

2012. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!