Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez a két dolog így, hogy jön...

Ez a két dolog így, hogy jön össze?

Figyelt kérdés

"Máté 5;44

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

5;45 Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

5;46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-e?

5;47 És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-e?

5;48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."


Szóval ez,hogy jön össze azzal,hogy Isten megbünteti a bűnösöket?


2012. okt. 24. 16:17
1 2 3 4 5 6
 1/51 Zsizsik666 ***** válasza:
0%

Neki lehet, neked meg nem. Vigyorogva kell nézni, ha az ellenséged leöli kővel a hozzátartozóidat, utána még kenyeret is elé kell raknod, és szeretned kell. Bocsi, nemis raknod, odadobni elé egy kiló kenyeret.

Remélem segítettem

2012. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Sátán Zsizsik szállj meg inkább egy lóbabot:)
2012. okt. 24. 16:46
 3/51 Zsizsik666 ***** válasza:
0%

XD arra a nagy cigánybabra gondolsz? Az f@szányos nagyon, de most zabáltam, majd később talán.

Am. ez a helyes magyarázat, amit írtam.

2012. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Igen,arra,ami keserű,meg édes is egyszerre...pffúújjj:)

Köszi a választ.....:-)

2012. okt. 24. 16:55
 5/51 anonim ***** válasza:
66%

Tehát úgy véled, hogy a szeretet és az igazságos büntetés ellentétesek egymással? Pedig nem azok.

Tegyük fel, hogy valaki megszeg egy törvényt, mondjuk autót lop. Elkapják, lesittelik. Vajon azért sittelik le, mert a bíró gyűlöli őt? Nem, hanem azért, mert megszegett egy törvényt. Világosan tudta, hogy ha elkapják, lecsukják. Le is csukták. Csak elnyerte a tettének a következményét.

Az Úr megparancsolt bizonyos dolgokat, és világosan megmondta, hogy a megszegésük milyen következményekkel járhat. Aki mégis megszegi őket, az vállalja is a következményeket.

2012. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:

Sehogy, ez két külön dolog. Isten különböző helyzetekben különböző módon viselkedik, végül is ez a normális.

Van az ítélet napja. Nyilván azért van, mert vannak akiket jutalmazni kell (jók) és vannak, akiket büntetni (bűnösök). Ezen a napon tehát a feladat az ítélkezés, hiszen nem egyformák az emberek.

Másrészt vannak a hétköznapok. Ekkor is kell valahogy viselkedni, erre ad útmutatót az idézet. Szeress felebarátodként mindenkit, az ellenségeidet is. Vagyis te ne legyél az, aki ellenségeskedést szít, másokra támad. Mert hacsak a barátaidat szereted, mitől vagy különb a vámszedőnél (itt negatív értelmű), aki ugyanezt teszi. A vámszedő csak azokat szereti, azokat köszönti, akik hasznosak neki. Ti legyetek különbek, tegyétek ezt mindenkivel, mert ez kedves szívemnek (ekkor nem vagytok bűnösök). Ennek megtanulásához én vagyok a példa. Itt tehát egyszerű tanításról van szó a mindennapokra vonatkozóan.


Ellentmondás akkor lenne, ha az ember istenként ítélkezhetne embertársai felett.

2012. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

"Tehát úgy véled, hogy a szeretet és az igazságos büntetés ellentétesek egymással? Pedig nem azok.

Tegyük fel, hogy valaki megszeg egy törvényt, mondjuk autót lop. Elkapják, lesittelik. Vajon azért sittelik le, mert a bíró gyűlöli őt? Nem, hanem azért, mert megszegett egy törvényt. Világosan tudta, hogy ha elkapják, lecsukják. Le is csukták. Csak elnyerte a tettének a következményét.

Az Úr megparancsolt bizonyos dolgokat, és világosan megmondta, hogy a megszegésük milyen következményekkel járhat. Aki mégis megszegi őket, az vállalja is a következményeket."


Ez a verzió kilőve,mert eleve nem lehet szó ítéletről,a bíró pedig ítélkezik.


"5;45 Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak."

2012. okt. 24. 17:36
 8/51 A kérdező kommentje:

17:00


"5;48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."


Ha mi nem ítélkezhetünk istenként embertársaink felett,akkor ez azt jelenti,hogy Isten sem ítélkezik.Mert,ha mi akkor vagyunk tökéletesek,ha nem ítélkezünk,akkor ez ugyanúgy Istenre is vonatkozik.Olyan meg nincs,hogy tökéletes,de bizonyos helyzetekben ítélkezik,mert akkor nem tökéletes.

2012. okt. 24. 17:55
 9/51 anonim ***** válasza:

Én most ezt nem értelmezem neked, csak kötekedni írok, mert el kell mennem.

Hol van az ószövetségben, hogy aki gyűlöl téged, háborgat, kerget, azt meg kell bűntetni?

Vagy az, hogy akit szeretsz, nem kell megbűntetni?

Sőt...Azt senki nem mondta, hogy ha a szeretteiddel teszik, akkor ne lépj ellene. Csak azt, hogy ha veled.


A kérdésedre a válasz pedig, hogy Isten nem bűntet, hanem igazságot szolgáltat. De türelmes és midnenkinek ad lehetőséget.

2012. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 Zsizsik666 ***** válasza:
0%
Isten sem ítélkezhetne, de odáig nem bírsz feldobni egy követ, ahol ő tanyázik. Pedig akkor ledobálna kenyereket, nem kéne minden reggel a boltba menni, elég ha a lóbab-adagomat meg tudom szerezni és haza bírom cipelni.
2012. okt. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!