Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez a két dolog így, hogy jön...

Ez a két dolog így, hogy jön össze?

Figyelt kérdés

"Máté 5;44

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

5;45 Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

5;46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-e?

5;47 És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-e?

5;48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."


Szóval ez,hogy jön össze azzal,hogy Isten megbünteti a bűnösöket?


2012. okt. 24. 16:17
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Zsizsik666 ,te azt mondod Isten gonosz ,mert nem akarja hogy bűnben éljünk a mennyben,és kiválasztja a jókat a gonoszok közül?


Ellene mondasz az Igazságnak...

Mi akkor a te Igazságod?



(K.Gy)

2012. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

Zsizsik666

Bezzeg ha a szerelmedet kinyírnák, akkor te is sírást és fog csikorgatást kívánnál az illetőnek.

Ha zavar, akkor veresd ki a fogad vagy dugd be a füled egy babbal:)

Bocs, nem sértésnek írtam.

2012. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 Zsizsik666 ***** válasza:
LevixD nem kértem privit. ez a valláskritika. Nem az a bajom, hogy kiválogatja a gonoszokat, hanem az, hogy tűzbe veti őket.
2012. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 Zsizsik666 ***** válasza:
Ha a szerelmem kinyírnák, én megbosszulnám. De én nem mondom magamról, hogy én vagyok a bibliai jóisten. Az csak bocsásson meg, aki jó...
2012. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

23/ Zsizsik666 !


Te mit tennél?


Jézushoz szólnék ,mert én nem tehetek már semmit....



(K.Gy)

2012. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 Zsizsik666 ***** válasza:
Nem igazságos büntetés, ha tűzbe teszi!
2012. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 Zsizsik666 ***** válasza:

Én?

Csinálnék a gonoszoknak több külön Földet, hagy marják egymást, szintenként, aszerint, ki mit követett el, mindenki hasonló bűnösökhöz kerülne. Ez a máglyahalál nem az én stílusom. Ott szépen szívnának különböző világokban, még emberiek nem lesznek, de tökéletes jóságot nem várnék el tőlük.

Ennyit. Igazságosabb és ad nekik lehetőséget a változásra. Azokat meg akik pogányok, vagy nem szentelik meg az úr napját, vagy hasonló kis semmiséget követtek el, nem terrorizálnám, nem vagyok én valami perverz kéjenc, hogy élvezkedjek a szenvedésükön. Főleg nem tűzhalál, rosszabb a biblia egy horrorkönyvnél. :@:@:@

2012. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

"Zsizsik666 válasza:


Nem igazságos büntetés, ha tűzbe teszi!"



Nem szabad ítélkezni ,mert a bűn megadja a büntetést.Akik megölik egymást vagy másokat azzal már ítélet alatt vannak.Isten megadja ami jár ....S ha látnád a pokolban milyen kínnal égő kárhozatban lennének bűneik miatt...a te bosszúd elenyészne.

Nem hiszem hogy Isten örömmel teszi mindezt...

A választás megadatott...


(K.Gy)

2012. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Zsizsik666 ***** válasza:
Nem érted, hogy ezzel az a bajom, hogy oké, valaki megöl valakit. Fejbe lövi pl. az egy piallanat, s az illető meghal. Akkor lője fejbe isten is az elkövetőt és punktum, de ne rakja tűzbe azért, mert aránytalan a büntetés. Ha valaki ilyet tesz, hogy élve eléget valakit, az beteg és perverz. Ha nem örömből teszi, akkor iszonyodik tőle, mert meg sem teszi. Számomra ez elképzelhetetlen!
2012. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 Zsizsik666 ***** válasza:

"S ha látnád a pokolban milyen kínnal égő kárhozatban lennének bűneik miatt."

Ha lesz gyerekem és keresztény lesz, meg a bibliai istenben fog hinni, a bibliával vágom orrba.

Nem kívánnak annak sem, hogy örökre égjen, aki megöli a szerelmemet, az örökre hosszú idő. Én is megölném ugyanúgy, de nem így.

2012. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!