Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minek alapján veszik biztosra...

Minek alapján veszik biztosra a hívők, hogy a Biblia 100%-ban Isten szava?

Figyelt kérdés
Merthogy azt egyikük sem tudja bizonyítani,hogy nem-e vettek el belőle,vagy nem-e raktak hozzá,de szerintem azt sem,hogy az eredeti iratok biztosan Isten szava.
2012. nov. 5. 14:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"És azt nem mondta Isten,hogy akinek nem egyezik a véleménye a tiéddel,az nem biztos,hogy buta,ezt csak te gondolod így?"


Azt, hogy nem vagy okos, azt a magyar nyelvtani szabályokat lábbal tipró írásmódod alapján állapítottam meg, nem a véleményed alapján (pl.: "nem-e vettek el"). ;)

2012. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Na elmész te a....!
2012. nov. 5. 19:15
 13/25 anonim ***** válasza:
64%

Peternek


Minden hivo kereszteny meg van gyozodve rola hogy a Biblia Isten szavat tartalmazza. Az Ujszovetseg Evangeliumaira vonatkozoan pedig az a nepi hiedelem uralkodik miszerint a Nazareti Jezus utitarsai egy ugyszolvan folyamatos kronikaban lejegyeztek a Mester beszedeit es tanitasait es ez a kronika az „Eredeti szovegek” cimet kapta.

Ami a birtokunkban van az olyan leirasok, masolatok amelyek kivetel nelkul a Krisztus utani 4-ik es 10-ik szazad kozott keletkeztek. Es ez a mintegy 1.500 leiras nem egyeb mint a masolatok masolatai es melyekben remgeteg elterest szamoltak ossze, illetve ellentmondasokat. A szovegekben elmelyedo szerzok minden masolatban maskent ertelmeztek es sajat koruk elvarasaihoz igazitottak a verseket. A legismertebb eredeti szoveget a „Codex Sinaiticust” amely szinten a 4-ik szazadbol szarmazik mint a „Codex Vaticanus” – 1844 ben talaltak a sinai kolostorban. Nem kevesebb mint 16.000 javitas talalhato benne, legalabb ket korrektor tollabol. Sok helyet tobbszor is megvaltoztattak es uj eredeti szoveggel helyettesitettek.

Vegyunk egy korunkhoz kozelebbi idopontokat es helyeket hogy ralatasunk legyen hogyan is lessznek husver lenyek ISTENEK.

Hogyan reagal a kokorszak embere egy zseblampa varatlan fenysugarara ? Hogyan reagalnak Afrika tropusi erdeiben a torpe pigmeusok, ha fulsiketito larmaval helikopter ereszkedik szalmakunyhoik ele ? Milyen lehetett, mikor az elso feher hoditok varatlan latogatasukkal megtiszteltek Kozep es Del Amerika indianjait ?

Mint tudjuk minel nagyobb az egymassal talalkozo vilagok kozti diszkrepancia, annal groteszkebb a hatas, hisz az oslako nem hisz a szemenek es a fulenek, nem erti, mi tortenik. Erzekszervei felfoghatatlant tovabbitanak, minden agytekervenyt vegigpasztazva es rajon hogy sehol nem talal emlekekre amelyekhez hasonlithatna az eppen atelteket. Mi tortenik tovabb ? a torzs osszeul es tanakodik es talalgatasokba bocsatkozik, majd megalapozott magyarazat hianyaban remhirek es legendak szuletnek.Ami meg rosszabb hogy igen UJ VALLASOK jonnek letre, mert a kulombzo kulturak szembesitese uj kultuszok keletkezesenek a melegagya, mindez igazoltan es bizonyithatoan. Igy volt ez evezredekkel ezelott is akik ertetlenul alltak szemben a jovevenyek technikai eszkozeivel, hisz sosem lattak meg hasonlot.

Peldakent a lentiek es meg sok sok hasonlo:

1485-1547 – Hernando Cortez es 1478-1541 Francisco Pizzaro akiket Istenekkent tiszteltek az aztekok es inkak

1579 –Francis Drake altal Isteni kultusz Kalifornia partvideken

1565 – Jean Ribault kapitany Floridaban – nem o hirdette hanem hozzajarult az uj Istenseg kialakulasahoz,

1728-1779 – James Cook kapitany Istennek neztek a Tahiti oslakok

1871 – az orosz Mikluho-Maklaj szinten Uj-Guinea partjanal letezo Bongu hely ahol ugy valt ismerte mint Tamo Anut Isten.

Az 1930-ban az Uj Guinea feltarasa alatt lezajlo esememyek, ahol tobb mint egymillio beszunlott elt, akik hiret sem hallottak feher embereknek, torzsekben elve, a kulvilagtol erintetlenul, kokorszaki allapotban az ujkor eggyetlen technikai vivmanyat sem ismerve. Idezet az akkori gyerekkent megtapasztalo benszulott es idos korban

mara mar nadragot es cipot, inget viselo szemeltol emlekeibol:

"Meg gyerek voltam. Apam magaval vitt vadaszatra, akkor lattuk az elso feher embert. Halalosan megremultem es sirni kezdtem. Az ember egeszen hirtelen jelent meg. Azelott sosem lattunk hasonlo lenyt. Honnan erkezhettek ? Az egbol ? Vagy a folyobol ? Fel voltunk zaklatva. Szamunkra csak ket lehetoseg johetett szamitasba, az idegenek vagy az egbol erkeztek vagy a halott osok szellemei voltak.A faluban elterjedt a hir, hogy villamok erkeztek az egbol.Annak tartottuk a fehereket. A feherek nagy szines hatizsakokat hordtak, azt hittuk, benne van a feleseguk, az is furcsa volt hogy nadragot viseltek hisz akkor hova kerul az urulek, azon ugyan at nem megy semmi" Igy feszkelte a fejukbe maga a gondolat, hogy a feherek egi lenyek.


Friedrich Steinbauer nemet teologus a diszertaciojat (1971)a cargokultuszrol irta es doktori ertekezeseben tobb mint 100 esetet sorol fel, mikor is az elmult 150 ev folyaman egesz nepek csatlakoztak cargokultuszokhoz.

Kerdem en, milyen felreerteseken, tevedeseken es teves iteleteken alapulnak hat a nagy vallasok ? Igy hat elegge elhamarkodottnak tunik szamomra a pogany vallas telyes egesszet butanak, primitivnek, naivnak vagy epp eltompultnak tekinteni, foleg ha a jelen modern vilagunknak is reszese mint hagyomany.

Kivancsi lennek hogyan velekednenek masok egy fejlettebb inteligenciaval rendelkezok a mi eletformankrol, a mi vallasi szokasainkrol.


Ha a keresztenyek aldott ostyat es bort vesznek magukhoz, mint Jezus Krisztus testet es veret, vajon mas indulatnak engedelmeskednek, mint az osi nepek ??

Jezus es tanitvanyai elfogatas elotti utolso vacsorajanak utanzasa vajon nem esdeklo igyekezet-e arra, hogy a megismetles reven vedelmet, aldast, belso nyugalmat es minden bunok bocsanatat elnyerjuk ? Teny hogy a hivok a vallasi gyakorlatok eredmenyekent "jutalmat" varnak, ha nem is a Foldon, de mindenesetre az egben.


Helyeslem Bertnard Russell azon allitasat hogy “a legtobb nagy baj, amit ember embernek okozott, abbol a sziklaszilard hitbol fakadt, hogy valamely hamis meggyozodes igaz”. Az Otestamentum Ezekielje szemleletesen leirta az Urat, amint hatalmas larmaval, szarnyas, kerekes kocsin erkezett a Foldre, cask az oriasi idotavolsag teszi lehetove, hogy ezt az esemenyt “mint isteni megnyilatkoztatast” ertelmezzuk.


Es most terjunk at az ISTENEK-re:

A perzsak szent konyveben az Avesztaban egy Yma nevu titokzatos leny bukkan fel a tengerbol es tanitja az embereket.

A foniciaiaknal a hasonlo eredetu es kepessegu leny neve Taut.

Az osi Kinaban Fuk-Hi csaszar koraban a vizbol kiemelkedik Meng-ho egy lotestu es sarkanyfeju szorny amely irasjelekkel boritott tablakat hordott a hatan.

A nagy tibeti tanitomester Padmasambhava erthetetlen irasokat hozott magaval az egbol a foldre.

Sziciliai Diodorosz, egy 40-en kotetes tortenelmi konyvsorozat iroja leirja hogy az istenek egyedul Egyiptomban szamos varost alapitottak es utodaik is szulettek. Az istenek szoktattak le az embereket arrol hogy kolcsonosen felfaljak egymast. Az emberek az istenektol tanultak a muveszeteket, a banyaszatot, a szerszamkeszitest, a talajmuvelest es a borkeszitest es az iras is az istenektol szarmazik.

Kerdem en BIZTOS HOGY MINDEZEK ISTENEK ???? mert ha NEM akkor ugyebar vallasi nezopontbol mind mind kitalalt mesek, mondak es kepzelgesek szulemenye vagy epp kepzeletbeli latomasok.

Legyunk mar realistak es vegyuk eszre ami korulottunk van a vilagban hogy RENGETEG OLYAN TAGY ES EPITMENY LETEZKIK FOLDUNK MINDEN RESZEN AMIT NEM ISTEN SZEM ELYESEN ALKOTTA HANEM VALAKI MAS.

A teljes Jezus tortenet kezdve az „eredendo buntol” a „szeplotelen fogantatastol” a „megvaltason” es a „feltamadason” keresztul egeszen a „mennybemenetelig” mind mind a kereszteny hit biztos tartopillerei kezdettol fogva nem stimmel, mindezt a teologia neves professzorai allitjak mint Dr.H.Kung es Dr. J. Drewermann professzorok, katolikus vallastudosok.

1947 – ben talalt Naghagami pergament tekercsek, foleg i.sz. 304 –ben a Niceai zsinat altal betiltott es azon evben megsemmisitett masolatok voltak nagyreszben azok kozott.

Jezus maga eggyertelmuen nem hogy elfogadta az ezoterikus tudasokat de a legnagyobb ezoterikus iranyzat az az eredeti keresztenyseg volt. Olyan konyveket semmisitett meg az egyhaz amelyekben Jezus asztrologiat tanit, szammisztikat tanit, csillagok jarasarol magyaraz es arrol beszel hogy nemcsak o tud kezratetellel gyogyitani hanem barki tud (peldra ra Tianai Apoloniu, Magikus Simon, Simon Bar Kochba mind Jezus idejeben elo profetak akik egyben rivalisai is), ti is tudtok csak ebresszetek fel a bennetek rejlo fenyt es ezt a fenyt adjatok at a gyogyulni vagyoknak. Jezus energetikat fenyatadast tanit a tiltott szovegekben. Hosszu beszedeket mond a reinkarnaciorol es a karmarol es hogy mindannyian ti elolenyek egy hosszu osveny eredmenyei vagytok es evezredek ota jarjatok a vilagok koreit akarcsak en mondvan Jezus. Az ujjaszuletesekrol beszel.


A Holt tengeri tekercseket illetoen most nem tertem ki de megvannak az altalad kihagyott reszek is hogy EGESZ legyen a kep a Biblia hiteleseget illetoen.

2012. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 titak ***** válasza:

#13 - ez szép volt. A szivemből szóltál.


Kérdésre: Aki a Bibliát Isten szavának hiszi az nem olvasta, mert aki olvasta annak már kérdéses Isten "tökéletessége/jósága".

Hányszor is akarta kipusztítani az emberiséget? ( Kiüzetés a paradicsomból?,Özönvíz, Egyiptom-10.csapás[ meghalt minden elsőszülött, ember, állat],Szodoma és Gomora, ....)

2012. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Kedves redsentinel, azért nem kellett volna az UFO magazin legújabb számát ilyen részletesen ismertetni. Majd megvesszük, ha nagyon érdekel. Én kulturális antropológia-történelem szakra jártam az egyetemen, de az a világ amit lefestettél ismeretlen volt eddig számomra, örülök, hogy felnyitottad a szemem, végre megtudtam, hogy a világ történelem, vallástörténet, kulturális antropológia, néprajz tanszékei mögött a Vatikán áll, ezért félreoktattak minket. Ezer hála...
2012. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
a sok kívülről kapott ismétlés hitette el velük
2012. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 titak ***** válasza:
50%

Kedves ismeretlen #15 - én meg a lenyűtem 4 évet a X.Y. Egyetem Református Teológi karán, és van valami ismeretem az "isten-i eszmékről".


redsentinel-nek igaza van - kamu az egész. Olyan írásokból- másolatokból áll a Bibliánk, amit a régi (már akkor is rosszul fordított) szövegekből, az egykori zsinat a "hívők" (de főleg a császár és a "hit") érdekében még jobban eltorzítottak. :( - aki nem hiszi járjon utána. (Lepontozásom csak a mások tudatlansága lehet)


#15 - Mostanáig az UFO magazint nem szoktam vásárolni (ezek szerint Te igen). Ez egy jó reklám volt. :)

2012. nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kedves titak, én is gyűlölném az egyházakat, ha teológiára jártam volna. XD De te mentél oda, most ne panaszkodj...

De amit állítasz, az az egyetemi történelem könyvekből is hiányzik, ezért mondtam, hogy a Vatikán irányítja valszeg ezt a nagy konspirációt. De hála az égnek itt vagytok redsentinellel és az UFO magazin teljes szerkesztőségével harcolni a gaz hamisítók ellen.

2012. nov. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Peter


Eloszor is koszonom a bokot hogy Scifi rajongonak nezel, de be kell vallanom hogy UFO lapokat nem olvasok es szerkesztoje se nem vagyok, de latom ra ereztel ironikusan dolgokra kar hogy csak egy iranyban allitottad latoszoged, de mindenki tanul az idok folyaman, meg en is.

Igazan mondhatom hogy buszke lehetsz es gratula erte hogy az egyetemen "kulturális antropológia-történelem szakra jartal" minden tiszteletem a tied, hisz ahogyan mondani szoktak, kozel altal a tuzhoz legalabbis a vitatott temat illetoen, igy teny hogy vannk jol megalapozott es ugyanakkor kerdeses nezeteid is. Azt viszont hogy csak egy szemszogbol nezed illetve tekintesz a vilagunkra azt mar en sem es sokan masok se tudjak elfogadni tobbe vagy kevesbe megalapozott indokok miatt. Valahol ez helzenvalo is hisz a kettoseg a vilagunkban elegge jelenlevo tenyezo, igy az allitasok meg is cafolhatoak, bizonzitek altal vagy annak hianya altal is ha szepen mezes madzagba tekerjuk oket. Legyunk oszintek es tegyuk fel a kerdest az a Teremto Isten aki a Vilagunkat mas Vilagokat es csillagrendszereket es Bolygokat teremtett es alkototta azonos lenne azzal az Istenseggel akit leirtak a Bibliaban ?? A Teremto fele mi haladunk nem forditva nem O jon el mihozzank ez teves fogalom. Tovabba orvendek hogy csak ironiaval tudtal valaszolni figyelmebe veve az egyetemi evekben latogatott szakiranyzatodat illetoen, mondhatom ez nagyon keves. Ami a felreoktatast illeti nem a modern vilagban kezdtek el de folytatjak es a Vitak a maga gazdasagaban orvend az alattvaloinak akik ot dicsoitik.

Ja es hogy ne az UFOK szavaval eljek allitasod szerint, hadd idezzek par a te szakiranyzatodat erinto temakat.


Mozes elso konyveben Henok 7-ikkent bukkan fel a 10 osatya soraban es az eggyike az ozonviz elotti patriarkaknak. Ugyanakkor a Biblia ot mondatban elintezi ot. (Mozes I. 5,21-24)

Ele pedig Enokh hatvanot esztendot es nemze Methuselaht. Es jart Enokh az Istennel, minekutanna Methuselaht nemzette, haromszasz esztendeig es nemze fiakat es leanyokat. Es lon Enokh egesz eletenek ideje 365 esztendo. Es mivel Enokh Istennel jart vala, eltunek, mert Isten magahoz veve.

A heber nyelvben a Henok szo jelentese beavatott, ertelmes, okos.

A regi egyiptomiaknal Henok volt a nagy piramis epitoje egy Hitat cimu muben mely 1364-1442 kozott irt egy foldrajztudos es tortenesz Taki ad-Din Ahmad ben Ali ben Abd al-Kadir ben Muhamad al-Makrizi. Megjegyzi hogy Henok-ot a nep 4 kulombozo neven ismerte, ugy mint Saurid, Hermes, Idris es Henok.(a Hitat cimu mu 33 fejezet).

A Henok konyv elso 5 fejezete egy utolso iteletet ad hirul.A menybeli isten elhaggya lakat hogy angyalainak seregeivel egyutt megjelenjen a Foldon. A kovetkezo 11 fejezet az ugynevezett bukott angyalok bukasat abrazolja akik istenuk parancsa ellenere az emberek leanyaival egyesulnek. Ezek az angyalok istenuktol olyan pontos feladatokat kaptak hogy soha tobbe nem illettek bele az egi lenyek seregebe. Pelda erre Szemjasza tanitotta a gyogyfuvek magiajat es a gyokerek vagdalasat, Armaros a bubajak feloldasat, Barkel a csillagaszatot, Kokabeel az asztrologiat, Ezekeel a felhok tudomanyat, Arakiel a fold jeleket, Shamshiel a Nap jeleit, Szeriel a Hold jeleit.


Konyvek konyve>

„Amikor aztan az emberek a Foldon szaporodni kezdtek es lanyaik szulettek, lattak az Isten fiai hogy szepek voltak az emberek leanyai es asszonyaikul vettek oket, amelyiket csak akartak”

Hmmm Isten fiai ??? dehat mi is azok vagyunk, de ne feledd a mitologiaban is ugyanez jelenik meg csak az el van raktarozva mint mese es kesz, pedig mennyire sok koze van az egeszhez.


Genezis – Mozes elso konyve 6 fejezet 1 verse.

Az „Isten fiai” kifejezest hol „oriasoknak” hol „Isten gyermekeinek” „bukott angyalok” vagy „hitehagyott szellemi lenyek”-nek nevezik oket.


1519-ben amikor a spanyol hoditok a fovaros Tenochtitlan (Mexiko) elott taboroztak, az aztekok uralkodoja Montezuma (1466-1520) papjai es magas rangu tisztsegviseloi elott hatasos beszedet tartott, melyet igy kezdett:

„Elottem es mindnyajatok elott ismeretes, hogy elodeink nem errol a foldrol szarmaznak, ahol mi lakunk, hanem egy nagy fejedelem vezetesevel bevandorlokent erkeztek ide a messzi tavolbol”.


„(1. Nephi 18,2) A faanyagot ekkor en, Nephi, nem ugy keszitettem, mint ahogy azt az emberek egymasnak tanitjak es a hajot sem azzal a modszerrel epitettem, ahogy az emberek szoktak, hanem oly modon, ahogy azt az Ur mutatta, igy az nem emberi modon keszult.”


„(Nephi 16,10) Amikor atyam azon a reggelen felkelt es a sator bejaratahoz lepett, nagy csodalkozasara egy kulonos modon keszitett, tiszta rez golyot latott a foldon. A golyoban ket orso volt es az eggyik mutatta az utat amelyet a vadonban kovetnunk kellett ... (16) es mi kovettuk a golyo iranyt amely a vadon termekeny reszere vezetett bennunket”

„(Nephi 1,16,26) Es az Ur hangja imigyen szolt hozza: Nezz a golyora es lasd, ami irva vagyon rajta. (27) Mikor atyam meglatta, mi van a golyora irva, retteges fogta el es erosen reszketni kezdett...”


„(Ether konyve 2,18) O uram, bevegeztem a muvet, melyet nekem parancsoltal es a jarmuvet is elkeszitettem utasitasaid alapjan. (19) Es lasd te is , o Uram, semmi feny oda be nem jut, merre kormanyozzunk ? El is pusztulunk mindannyian, hiszen csak azt a levegot tudjuk szivni mely benne talalhato ...”


Es akkor lassuk miket is alkottak nekunk a sok copy, paste es ignor muveletek altal a vallasi vezetok:

"- szigoruan tilos es az ordog muve az az allitas az a tanitas vagy tan amely szerint Isten benne van a vilagban az elolenyekben a targyakban es akar az emberben is, ezert azokat a Jezusi beszedeket amelyekben ezek benne vannak apokrifnak nyilvanitottak. Innentol kezdve Isten nincs benne a vilagban, nincs benne az emberben, hanem valahol messze messze tronol elerhetetlen magassagban a menyorszagban. Ezert az ember csak egy teremtmeny egy szolga es ezen belul is egy bunos szolga, ettol kezdodoen egy olyan nezetvallast alkottak amely Ur es szolga kozotti, ezaltal bekerult az a fogalom hogy „feld az Istent” tehat a megalazottsag felelme jelzo volt hangsulyos."

„Az ember eredendoen bunos” ezt arra alapozzak hogy amit Eva tett az Edenkertben hogy megkostolta a tudas fajanak gyumolcset es meg Adamnak is adott ez bun mindezt 451-ben a zsinaton dontik el, ez elotte egesszen maskent volt.

Az egyhaz no ellenessege innen fakad es innen ered a noi alsobbrendusege.

A kovetkezo dontes mivel az ember a Paradicsomi eset altal bunos ezert GYONNIA KELL ezt szinten i.sz.451 ben vezetik be.

i.sz.451 ben az eredti Szentharomsag eredetenek a kimondasa is tilos es bevezetik az Atya a Fiu es Szentlelek sorrendet illetve a Szentharomsagot. Az eredti szentharomsag az elrejtett irasokban es a naghakami szovegekben is a Szentharomsag – Az Atya az Anya es a Fiu.

Megvaltoztatjak megpedig gyokeresen az Okori mitologiahoz az Okori kulturahoz es mas vallashoz a viszonyt, ugyanis 451 ben ugy dontenek hogy Jezus kinyilatkoztatasan kivul minden mas vallas bunos, hazug balvanyimado, ebbol adodoan Jezus megszuleteseig minden ami korabban elhangzott az Okori mitologiaban a Szokratesz a Platon a telyes gorog filozofiai antikritas, bunos, balvany imadas, fel kell szamolni, meg kell szuntetni vagy meg kell teriteni.


Jezus sosem tanitotta hogy leborulva imadd ot, mindig azt mondta hogy kovess engem, legy olyan mint en, csinald azt mit en, tedd azt mit en.

Jezus nem balvany hanem o az emberek idealjanak kellene lennie.

2012. nov. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
helyesbites a Vitak szo helyere kerlek olvasd Vatikan.
2012. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!