Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minek alapján veszik biztosra...

Minek alapján veszik biztosra a hívők, hogy a Biblia 100%-ban Isten szava?

Figyelt kérdés
Merthogy azt egyikük sem tudja bizonyítani,hogy nem-e vettek el belőle,vagy nem-e raktak hozzá,de szerintem azt sem,hogy az eredeti iratok biztosan Isten szava.
2012. nov. 5. 14:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
33%

Amikor érzed azt a szeretet amikor valaki átadja neked ,úgy érzed Isten lényegét a Szentírásból.Nem csak érteni hanem érezni fogod ha a Szentlélek ereje által áthatol benned .Így tudod hogy a Szentírás az Igazságról szólt....Jézus nemcsak a Bibliában él hanem bennünk is....


(K.Gy)

2012. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
41%

A Törvény pedig változik..Jézus betöltötte .Végtelenül irgalmas.Isten nem a holtak Istene hanem az élőké..



(K.GY)

2012. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nem igazán értem, hogy hogyan keveredett bele a nevem ebbe a beszélgetésbe, de mindenkit szeretnék felvilágosítani, hogy csak most olvastam el az első hozzászólásom óta érkezett kommenteket, így senkit semminek nem néztem, nem jártam kulturális antropológia történelem szakra, és nem szokásom senkinek iróniával válaszolni!


Azt sem értem, hogy hogyan jönnek ide a mormon iratok...


Majd ha esetleg visszaolvasod kezdhetnénk elölről a beszélgetést, a Holt tengeri tekercsek és Konstantin Tischendorf munkássága megérdemel egy beszélgetést!


Üdv. Péter

2012. nov. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves Peter


Sajnalom hogy valoszinuleg tevedesbol az az erzetem tamadt hogy te valaszoltal a bejegyzesemre, ezekszerint nem hanem csak egy (no name ki nevet nem meri felvallalni).

Tovabba a bejegyzeseim az ironikus reszeket kihagyva valasz lenne az elso bejegyzesedet illetoen.

Es megegyszer elnezest kerek hogy tev utra mentem a valaszokat illetoen.

2012. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kedves K. Gy.!

Nagyon röviden, de annál szebben leírtad a LÉNYEG-et - csak egyetérteni tudok Veled.

Lehet itt fejtegetni sok mindent a Bibliáról - ki erről az álláspontról, ki arról - amit Te írtál, egyszerűségében és igaz volta miatt nagyszerű. Így igaz, ahogy leírtad! Jézus, Akiről ilyen szépen írtál, legyen Veled mindig és Ő áldjon meg Téged azzal az áldással, mellyel csak Ő tud. Szívből kívánom. Üdvözöllek!

2013. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!