Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy Jehova tanúinál volt amikor általános volt a piramisok tisztelete?

Figyelt kérdés

"Saját írásuk arról számol be, hogy 1929-ben még mindig általános volt a Tanúk körében a piramisok tisztelete.


idézet a kiadványból:


"C. T. Russell 1886-ban kiadott egy könyvet, mely később A korszakok terve címet kapta. Ez a kötet tartalmazott egy táblázatot, amely összefüggésbe hozta az emberi korszakokat az egyiptomi nagy piramissal. Azt gondolták, hogy ez a Hufu fáraónak emelt emlékmű az az oszlop, melyre az Ésaiás 19:19, 20 utal: „Ama napon oltára lesz az Úrnak Égyiptom földének közepette és határán egy oszlop az Úrnak; és lesz jegyül és bizonyságul a seregek Urának Égyiptom földén.” Mi köze lehetett a piramisnak a Bibliához? Nos, például a nagy piramis némelyik folyosójának a hosszáról az akkori értelmezés szerint azt mondták, hogy a Máté 24:21-ben leírt „nagy nyomorúság” kezdetét jelzi. Némelyik Bibliakutatót túlságosan is lekötötték a piramis különböző jellegzetességeinek a számítgatásai, hogy kiszámítson olyan dolgokat, mint például, melyik nap fog az égbe menni!


Ezt az úgynevezett kőbibliát nagy becsben tartották évtizedeken át, míg a Mindazok folyóiratja ""1929. január 1-jei"" száma (The Watch Tower 1928. november 15., december 1.) nem tisztázta, hogy a Bibliában található tanúbizonyság igazolására Jehovának nincs szüksége olyan kő emlékművekre,..."


Mivel Jehova Tanúi kötelesek minden Társulati tanítást Isteni eredetűnek tekinteni, függetlenül annak súlyos ellentmondásaitól, némelyek csak nehezen, vagy egyáltalán nem voltak képesek követni az ellentmondások sorozatát, és elhagyták a szervezetet."


Forrás: [link]


Azon belül: Őrtorony folyóirat 2000. január 1. 9-10. o. 16-17. bek. Szolgáljunk az őrállóval!


2012. nov. 6. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Nekem szimpatikus, hogy nem ragaszkodnak görcsösen egy tanításhoz. Nem az van, hogy van egy tanítás, ami szent és sérthetetlen, mint valamiféle zsinati határozat.


Hanem a kutatásaik alapján ha rájönnek, hogy hülyeséget tanítottak, akkor nem restek változtatni azon. Még abban az esetben is, ha emiatt kritika éri őket.


Ez szerintem alázatra vall.


Azt, hogy az ellentmondások miatt hagyták el az egyházukat egyes Jehova tanúi, azt nem tudom. Szerintem minden vallásban található ellentmondás. Elképzelhető, hogy van olyan személy, aki emiatt hagyja el a saját egyházát, bármelyikben is van.

2012. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

"Hanem a kutatásaik alapján ha rájönnek, hogy hülyeséget tanítottak, akkor nem restek változtatni azon. Még abban az esetben is, ha emiatt kritika éri őket."


A beteljesületlen jóslataikat akkor miért nem akarják elismerni és tartják fenn ma is? Ha a pogány kultusz megjelent náluk, akkor már nem mindegy, hogy elismerik-e ezt a hibát vagy sem?

2012. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm az első hozzá szólónak, hogy "védelembe" vett bennünket.

A második válaszolónak:

Te tévedhetetlen vagy?


Azt ne felejtsd el kedves válaszoló, hogy a bibliai jövendölések fokozatosan tárulnak fel, nem egyszerre, ezért használja a hajnal világosságát szemléltetésként a biblia, hogy ahogy az idők végéhez közeledünk a világosság egyre erősebb lesz és meglátjuk a valódi jelentését annak ami addig talán egy halvány rajzolata volt addig


Ez egy olyan mint a sötét szobában levő tárgyak.

ahogy egyre több fény jut be annál pontosabban látjuk a tárgyakat dolgokat, és a végén annyira világosság lesz délben, hogy minden nagyon jól látható, és nem látjuk félre az árnyait egy tárgynak.

2012. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

18:38:


Jehova tanúi állítása szerint maga az egész társulat prófétának minősül. Ha nem hiszed, idézem azt az Őtorony cikket, amiben ez bent van. A beteljesületlen jövendölések a hamis próféták sajátosságai. Most ugye nem kell idéznem, hogy a hamis prófétákra mit is mondd a Biblia...? Egy rakás történelmi dokumentum van arról, hogy Jehova tanúi hamis próféciákat mondtak, amik rendre nem teljesedtek be. Ne keljen már most ezeket beidézni...

2012. nov. 6. 19:05
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem vagyok tanú.

Mindannyian kíváncsiak vagyunk a jövőre, azon belül a világ végére. Hány ateista és vallásos ember foglalkozik a 2012- es világvégével? Ezzel a marhasággal. Egy keresztény ember leginkább Krisztus eljövetelét várja. Én legalábbis nagyon. Miután a Bibliában idői próféciák vannak, illetve idők jelei ennek bekövetkezte előtt, természetes reakció a történelem figyelése és az évek számlása.


Ki is az a próféta? Biblia értelmező? Nem. Olyan valaki, kivel Isten megoszt valamilyen információt, melyet általában valakivel vagy valakikkel meg kell osztania. A tanúk tudtommal soha nem állították, hogy az évszámokat Isten mondta volna meg nekik. Ellenkezőleg, mindig a Biblia tanulmányozásából következtettek azokra. Tehát ha azok miatt tévedtek is, az nem hamis pofétaság. Ne ítéljük el őket haragból, hanem igaz ítélettel ítéljünk. Melyikünk nem tévedett már? Mindannyiuk hamis próféták lennénk?


Sziasztok

2012. nov. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz kedves Barátom,

Jehova tanúi, ne ihletett próféták, sosem állították hogy azok.

a prófétálás, a nyelveken szólással, és a csoda gyógyítással együtt megszűnt az utolsó apostol halálával.


Mi az első századi keresztény mintára éljük az életünket.

Gyülekezetben bibliát tanulunk prédikáló szolgálatban veszünk részt, semlegesek maradunk a világ politikai és egyéb területein.

2012. nov. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Prédikálnak. de ők sem tudják, hogy mit? Szerintem még egy kis halvány fényt sem látnak. Akkor mi értelme az egésznek?

Ez olyan mintha kiégett villanyégőt adnál el nekem, amire azt mondod, hogy jó. Megveszem, aztán otthon kiderül, hogy rossz. Vissza adom viszem , s kérdem miért csaptál be?

Te arra azt válaszolod, miért hittem el, hogy jó.

Igazad van. Én voltam a hibás, mert miért hittem neked.

2012. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
piramis és obeliszk : ezek a (reptilián) ÚR jelei
2012. nov. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
02:54, te nagyon nem vagy a helyzet magaslatán, és nem látod át a dolgokat...Vicc amit írtál, ennyi erővel Nostredamust is hiteles jósnak lehet minősíteni, pedig amit csinált az kb ugyanaz mint amit a tanúk csináltank (csinálnak?)
2012. nov. 8. 11:27
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

02:54, te nagyon nem vagy a helyzet magaslatán, és nem látod át a dolgokat...Vicc amit írtál, ennyi erővel Nostredamust is hiteles jósnak lehet minősíteni, pedig amit csinált az kb ugyanaz mint amit a tanúk csináltank (csinálnak?)


Lehet, de jó lenne a kérdésed megválaszolása előtt tisztázni néhány dolgot.

Te hogyan definiálnád a próféta fogalmát? Ugyanis csak így lehet meghatározni a hamis próféta fogalmát.


Szerintem, illetve a Bibliából való értelmezésem szerint olyan ember, ki a kijelentéseit Isten által mondja, írja. Akivel az Úr vagy az Úr angyala beszélt. Lásd Mózes, Dániel, János, stb. Viszont a tanúk egy könyv értelmezése alapján alkották meg a mondanivalójukat. Ha valaki mond valamit, és azt állítja, hogy az Isten mondta neki, vagy az Úr angyala jelentette ezt vagy azt ki neki, majd kiderűl, hogy nem jött be, az a hamis próféta. Aki kijelentését isteni ihletettségűnek állítja be, és állítása nem igazolódik be, az hazug és hamis próféta.

Ha te tudsz olyan tanút, aki a dátumokat nem a Biblia alapján számolta ki, hanem megjelent neki az Úr angyala például, akkor elismerem, az a tanú hamis próféta. De én ilyenről nem tudok. Tudtommal kifejezetten hangoztatták, hogy a Biblia értelmezésük alapján számolták azokat ki.


Nostredamust szerintem ne keverjük ide, mert egy épkézláb mondatát nem olvastam. Írása lehet, hogy irodalmilag érnek valamit, de értelmezésileg kevesebb, mint nulla.


Szia

2012. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!