Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten egyértelműen kívül...

Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén? Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni?

Figyelt kérdés

"Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén

Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni."


Egyáltalán értelmes ez a kijelentés?


Mi is a fő gond ezzel a kijelentéssel, állítással? Ez ugyebár egy olyan állításnak kíván látszani, amely betartja a tudományos módszertant, azaz ezt egy tudományos és logikus állításnak kívánják egyesek beállítani. Ilyen állítást viszont - a tudományos módszertan szerint - csak pontosan definiált dologra lehet ugyebár tenni. Tehát ez azt jelenti, hogy az állítónak pontosan, tudományosan, és ellentmondás mentesen meg tudnia nekünk magyarázni, hogy mi is az általa használt "Isten" szó jelentése. Mire is tartja pontosan érvényesnek ezt az állítást? Tehát eljutottunk egy Gödel nevű gondolkodó nem kifordított, hanem helyes elméletének az értelmezéséhez. Mert ugyebár, ha az állítás igaz, akkor annak önmagára nézve is igaznak kellene lennie, de ha az így van, akkor az azt jelenti, hogy az állítás hamis.


Tehát ha egy krétai kijelenti, hogy minden krétai hazudik, abból a helyes megállapítás az, hogy egy rendszer nem igazolhatja és nem is cáfolhatja bizonyos esetekbe önmagát, mert ahhoz külső vizsgálat szükségeltetik. Tehát a biblia nem lesz attól igaz, mert az írja magáról, hogy minden szava igaz. Ezen elv alapján az "Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén" állítás szintén egy ilyen körbezárt logikai elvet hozott létre. Tehát ezt az elvet, mint hibás dogmát nyugodtan elvethetjük. A körbezárt logika ugyan is nem tartozik az elismert tudományos módszertan, érvelés és bizonyítás elemei közzé.



2012. nov. 14. 12:07
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van 41/ Néha ugy érzem, hogy talán semmi értelme nem volt annak hogy bármit is írtam arról, amivel szembesültem.


aztán a mások pillanatban arra gondolok egyszer jön egy geofizikus és elgondolkodik azon amit írtam és majd helyettem méricskél a föld mélye felé és számolgatni fog stb. és elhiszi, sőt bizonyítja legalább elméletileg.


Épp ma mikor készítettem az unokáimnak a krémet és kikevertem géppel habosra- akkor eszembe jutott a forgásközben helyett változtató krémet látva, hogy a Földünk is így forog a felszínén szilárd kéreggel és hatalmas tömegű óceánnal... és a gondolataim csak rohantak... vissza idézve abban a más fazonban" átélt, látott Földet belül és kívül, és különös megsejtésig jutottam...


A globális felmelegedés miatt jelenleg veszélyben érzik magukat több óceáni kis szigeten élő népek-- S részben igazuk is van, mert pillanatnyilag emelkedik az egyenlítő magasságában és attól le és fel bizonyos délkörig a víz szintje.


De ha globális belülről- kifelé haladó OKBAN felmelegedésben igazam van, akkor viszont egészen más veszély állhat be, mint ami most mutatkozik. Ha elolvad teljesen, a belülről- kifelé haladó átforrósodás miatt a Sarkokon a jég, az én habverőm forgásából azt körülvevő krém elhelyezkedéséből arra a következtetésre jutottam, hogy a Sarki népek fognak veszélybe kerülni, mert ott fog emelkedni a víz tömege a láva tömege magasabbra jön szinte lyukassá válhat a Föld és az egyenlítő vonalában pedig az óceán mélysége lecsökken, ezzel nagy pusztulást okozva a benne levő élővilágnak.


Igazad van Istent bizonyítani eddig is csak Hittel lehetett-- e miatt lehet átkozni a politikát a a ruszkikat és USA -t a hidegháborút---na és a végtelenül nagy ember és ember élet minősége közötti különbséget.


Mert ha igazságos, becsületes világban éltem volna bármikor, akkor már cirka 60 évvel ezelőtt tálcán kínáltam volna bizonyítékot és élvezhette volna az emberiség e bizonyítékoknak minden fantasztikus látványát, cirka 40 éven keresztül.


De mivel nem vagyok se próféta se önfeláldozó típus- igy megtartottam magamnak és élveztem amíg csak lehetett 50 éves koromig!


DE azt gondolom 41/ hogy ha megértetted a zárt energialét lényegét akkor még se volt értelmetlen hogy megírtam azt a két blogot különösen, hogy amióta csak elkezdtem naponta -200-300 minimum látogatom van és sok oldalt olvasnak egyszerre.


Ha csak annyit értem el, hogy nem félnek többé a haláltól, vagy attól kezdve nem hazudnak, vagy megtanulják önmagukat gondolattal vagy masszással gyógyítani, valamint becsületesen próbálnak élni a mai nehéz helyzetben is-- akkor már csak megérte, hogy leírtam.


S azért az még se mindegy hogy egy nem létező mennyországot képzelsz el egy trónuson ülő nem létező fazonnal, vagy egy hatalmas Természeti ERŐT amely tudatos, viszont nem játszik ítélkezőt feletted trónuson ücsörögve. Hanem Te magad döntöd el miképp élj és mit akarsz elérni itt, most és majd "egyszer ha ott lesz az ideje".-


S mint a történelem már bizonyította mindig születtek nagy tudású elismertté vált emberek akiknek megállapítását törvényként tisztelte a világ-- egyszer megint születik egy Einsteini fazon és mint hátra hagyott örökségem, Ő majd jobban meghatározza az írásaimat.

2012. dec. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy bibliai történeteket lehet történelmi eseményekkel összevetni, de a tudományt belekeverni bármilyen isteni témába olyan, mintha a tudománnyal azt akarod bebizonyítani, hogy Valhalla van meg jégóriások.
2021. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Egy katolikusgyulolo elmebeteg, nem kell vele foglalkozni.
2021. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Ez nem Ige az index fórumról? Tisztára úgy hangzik.
2021. szept. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!