Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sátánista vs. Isten hívő....

Sátánista vs. Isten hívő. Vélemény?

Figyelt kérdés
Akárhol olvasom, mindenhol az ördögimádattal keverik. Szerintük ez a fajta hit minden jó megtagadása, és a bűnöző életmód... Pedig a sátánizmus nem más, mint ellenben az isteni egyházzal, hogy a halál után remélik a boldogságot, a sátánisták ezt a való életben akarják kivitelezni. Még valami... Míg az egyház nem fizet adót, a híveit egy felsőbb erőnek való behódolására sarkallja. Az állam is támogatja, és a hívek is fizetnek. A sátánista egyházak pedig fizetnek adót, nem fogadnek el állami támogatást, nem húznak fel templomokat, az egyszeri díjon kívül semmilyen pénzt nem kér, és arra tanítja az embereket, hogy magukban higyjenek, ne egy "isteni erőben"... Mégis mindenki elítéli. Ennyire sötét lenne a társadalom???
2009. aug. 14. 21:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
54%

Nagyobb sikere lenne ha más nevet választott volna a sátánizmus helyett.

amúgy igen, ennyire sötét társadalomban élünk.

2009. aug. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%
Akik olyan sötétek, hogy keverik a sátánizmust és az ördögimádatot, azoknak a véleményét nem kell komolyan venni, én is csak röhögök rajtuk. Nem vagyok ugyan sátánista, de olvastam LaVey opuszát, és határozottan tetszik, amit benne ír, bár némileg gyerekesnek látok egyes részeket. Éppen ezért nem is vagyok sátánista. A keresztényekkel nem kell foglalkozni, mert kevés kivétellel nem látnak tovább az orruknál.
2009. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
55%
Ha a sátánisták mindent csak maguknak akarnak, akkor szerintük helyes dolog a bkv vezérek 100 milliós végkielégítése? Képzeld el, ha mindenki ilyen önző sz*r sátánista lenne, a világon semmi nem létezne, amit ma az ember alkotott. Egyébként meg szabadkőműves talány.
2009. aug. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%

Ha a pápa, akinek tömegek figyelik minden szavát, és százezrek halhatnak rá egy senki, akkor szerinted ki valaki ezen a világon? Benedek pápát egy idiótának tartom, de nem senkinek.


A sátánizmust a neve miatt keverik az ördögimádattal. Pl. a buddhizmus is Buddha tiszteletén alapul, nem csoda, hogy egy laikus (mint én) a sátán híveinek gondolja a sátánistákat.

2009. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
59%
Az egyházat már régen kilóra megvették.
2009. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%

Igen, sajnos elég sötét a társadalom, az egyház pedig sohasem szólt arról, amiről eredetileg kellett volna. Az emberek műveletlenek, lusták utána olvasni dolgoknak, tanulni stb. Könnyebb elítélni mást, mint bevallani, majd orvosolni a saját butaságunkat. Eleve nem értem azt, aki ismeretlenül utál/ítél el akármit/akárkit is - ahogyan te is teszed a kereszténységgel. :) Ugyanis Istent azért ábrázolják emberi alakban, mert a Bibliában - mely könyv a vallás alapja is egyben - az áll, hogy Isten a saját képére formált minket. A kereszténység szerint pedig az állatoknak nincs lelke, csak egyfajta "pára" lakozik bennük - ergo a keresztény vallás emberközpontú. Istent ezért nem ábrázolják kecskeként. :) Nyolc évig jártam hittanra, de mára úgy gondolom, hogy ha hiszek is bármiben, annak nem a Biblia lesz az alapja, de nem is az egyház. Egyrészt, mert a Bibliát ugyanolyan emberek írták, amilyen én is vagyok, másrészt, mert rengeteg dolog kimaradt belőle, mert azokból valami nem felelt meg az egyház akkori dogmájának. Ajánlom, hogy olvass utána a Júdás evangéliumának – vagy nézd meg a Stigmatát. Ugyanakkor íródott, mint a többi Bibliában szereplő evangélium, mégis teljesen más szemszögből közelíti meg Jézus és Júdás kapcsolatát. Amikor előkerült, az egyház elítélte az iratot, mert nem felelt meg a dogmájának. De ki a pápa és az egyház, hogy tudják, mi történt pontosan kétezer évvel ezelőtt? Ráadásul elméletileg Isten szemében egyenlők vagyunk, ergo nem értem, hogy a pápát miért kell szentként tisztelni. Ez mi, ha nem bálványimádat? Rengeteg ponton meghazudtolják magukat. Itt van példának az oldalon a rengeteg „Isten szerint utálatos ez meg az?”-kérdés. Egy keresztény szívében nem kéne utálatnak lennie, ahogy Istenében sincs. Akkor mi utálatos? A Biblia is tele van logikai bukfencekkel. Például a gyermekek automatikusan a mennybe kerülnek, mivel tiszták. Úgy könnyű tisztának lenni, hogy valaki pl. 5 évig él. Egy történetben Isten azért rendeli magához a gyermeket, mert tudja, hogy az felnőttként rossz útra fog térni. Így inkább rögtön a mennybe juttatja. Akkor őt jobban szereti? Pedig Isten elvileg mindenkit ugyanúgy szeret. Ráadásul, ha ez a gyermek felnőttként rossz útra tért volna, ez azt jelenti, hogy a lelke egyébként nem tiszta.

Hogy a sátán rossz-e? Nézd, a Biblia szerint az. Ezen a ponton pedig már minden csak attól függ, hogyan gondolkodsz a Bibliáról. Mindenesetre megfontolandó, hogy ha a menny létezik, és olyan, mint amilyennek a kereszténység leírja, szeretnék-e odajutni. Örökké csak úgy boldognak lenni. Ott lebeg a lelkünk teljes boldogságban. Mi lesz így a valódi szeretettel, az érzéseinkkel? Mindaz, amire emberként vágytunk, a semmibe vész? Akkor mi értelme az öröklétnek?

2009. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó... Csak gratulálni tudok, remekbe szabott írás lett...

Igen, valamiért elítélem a Bibliát, és a keresztényeket is.

Még 1x hangsúlyozom, nem a sátánizmust akarom fényesíteni, de ha már választhatnék a 2 vallás közül, a sátánizmust választanám! Inkább uralkodjak a pokolban, mintsem szolgáljak a mennyben.

Az isteni közlések valójában mindig emberiek, ergo csak egy ravasz embertárduk óhajainak felelnek meg az istenhívők.

A sátánizmusban a keresztényi hagyomány szerinti hét főbűn – bujaság, falánkság, kapzsiság, lustaság, harag, irigység, kevélység – kifejezetten erénynek számít, mert nem igaz, hogy ezek káros jellemzőink lennének, hiszen kiegészítik egymást! A falánk, lusta embert az irigység és a kevélység sarkallja arra, hogy formába hozza a testét, hogy megszépülve kedvére bujálkodhasson, a harag kiélésével egészségesen csökken a stressz miatti gyomorsavszint és a vérnyomás, és kapzsiság nélkül pedig nem volna fejlődés és szerezni vágyás sem.

2009. aug. 15. 23:08
 18/29 anonim ***** válasza:
66%
na azért az az utolsó amit írtál, az nem igaz, kérdező. a kapzsiság. az azért nem jó, mert több kell neki mint amire szüksége van. és ha a politikusokra gondolunk, akinek annyi pénze van, hogy elkölteni is nehéz lenne, gondoljuk újra: jó ez? Sztem egyáltalán nem. Legalábbis maga a fogalom szélsőséget takar, de kissebb mértékű kapzsiság, hogy 'ez nekem kell' vagy gyűjtöm a csokipapírokat, stb, az jó, mindent csak mértékkel.
2009. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
32%
Nem akarok elszomorítani senkit, de én nem imádnék egy pokolba száműzött angyalt, ugyanis a Biblia leírta, hogy Satanelt megfoszották hatalmától és a pokolba száműzték.
2009. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 08-16 22:59


És arról is ír ez a drága Biblia, hogy ez neki jó volt, vagy sem? Mi bizonyítja, hogy a pokol rossz hely lenne??? Mert egy szakállas (elnézést a kifejezésért) barom azt állította??? Pfff... Ne már, jó??? Mi a bizonyíték, hogy a menny olyan jó? Mivel azt mondták az okosok?


Amúgy: Ha nem lenne kapzsiság, nagyjából nem lenne, ami motiválna bennünket, köztük hőn szeretett államfőinket sem (hogy rohadna meg az összes tirpák g.ci)... Ők sem a mi pénztárcánkra, hanem a sajátjukra "dolgoznak", ergo sikeresek lettek, mert kapzsik...

2009. aug. 19. 01:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!