Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten férfi, akkor Mária...

Ha isten férfi, akkor Mária nem szűzanya?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 15:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Pedofilnak az számít, akinek az éretlen gyerekek tetszenek, sokszor nemtől függetlenül.

Maximum efebofiliának nevezhetnénk ezt.

De 100 éve is még elterjedt volt, hogy 1x évesen mentek a nők férjhez.

Nekem az a véleményem az egész pedofíliáról, amit a wikipédia is ír:

Miért ítélendő el?

"A gyermek szellemileg éretlen, nemisége formálódó, szexualitása kialakulatlan, ezért nem képesek helyesen értékelni a szexualitást. Bármilyen módon (erőszak, késztetés) történő ráhatás testi és szellemi fejlődésüket negatívan befolyásolhatja. A védendő érték: a gyermek egészséges fejlődése a ma a köztudatban élő felfogás szerint."


Legalábbis aki azt állítja, hogy a 14 éves lányok rondák, szerintem csak azért mondja, hogy ne gondolják pedofilnak.

Mondjuk én nagy kabátban is megtudom állapítani, hogy ki nő és ki nem.

2012. dec. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

nem mindegy, hogy valaki 12- 14, vagy 18-19 éves.


serdületlen gyerekekre izgulás pedofília.

serdülőkre: Efebofília.


ha felnőtt vagy, és serdülő gyerekekre izgulsz, akkor az vagy, igen.

2012. dec. 16. 19:29
 13/35 A kérdező kommentje:
sok minden van ami elterjedt volt, vagy valahol még ma is, és attól még nem jó. (pl. gyilkosságok, utcára székelés...)
2012. dec. 16. 19:30
 14/35 anonim ***** válasza:

És mi van, ha valaki gyerekekre és felnőttekre is?

Vagy olyan nincs?


Sokan mondják, hogy pedofília betegség. Én ebben sem hiszek.


"sok minden van ami elterjedt volt, vagy valahol még ma is, és attól még nem jó. (pl. gyilkosságok, utcára székelés...)"


Ezzel nagyon egyetértek. Pedig nem mindenki ért ezzel egyet.

2012. dec. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"És mi van, ha valaki gyerekekre és felnőttekre is?

Vagy olyan nincs?"


de van olyan is, többféle pedó van, van aki csak a gyerekekre bukik, és a felnőttekre nem, van aki is-is.


"Sokan mondják, hogy pedofília betegség. Én ebben sem hiszek."

szerinted mi?



nem tudok elképzelni olyan mentálisan egészséges embert, aki pedofil lenne. mivel a pedofil cselekvések emberi életeket tesznek tönkre. ha egészséges dolog lenne, akkor a gyerekeknek (sem a felnőtt bántalmazottnak) nem lenne tőle baja, de sajnos van.

2012. dec. 16. 19:47
 16/35 anonim ***** válasza:
51%
Igazad van, rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy mentális és nem genetikai. szerintem.
2012. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

mentális betegség szerintem is.

azt nem tudom, hogy van-e genetikai alapja.

2012. dec. 16. 19:59
 18/35 anonim ***** válasza:
75%

Visszatérve a kérdéshez, 80 évesen aligha akart pajzánkodni Józsi papa, úgyhogy semmiféle aberrációja nem lehetett.

Az sem csoda, hogy segítségre volt szüksége...

2012. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
6%
20Míg ezen töprengett, megjelent neki álmában az Úr angyala, és így szólt hozzá: "József, Dávid fia, ne félj magadhoz venni feleségedet Máriát, hiszen a benne fogant élet a Szentlélektől van! 21Fiút szül, akit Jézusnak nevezel el, mert ő szabadítja meg népét bűneitől." 22Ezek azért történtek, hogy beteljesedjék, amit az Úr a próféta szavával mondott: 23Íme a szűz fogan és fiat szül, Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten. 24József erre fölébredt álmából és úgy tett, ahogy az Úr angyala parancsolta. Magához vette feleségét, 25de nem ismerte meg, míg világra nem hozta fiát, akinek a Jézus nevet adta.Tehat ezekbol az igeversekbol kiderul,hogy csak addig volt szuz Maria amig megszulte Jezust utanna mar nem.nem is ertem hogy hogy hihetitek azt hogy Maria mindig szuz maradt,mar az angyal is azt mondta Jozsefnek,hogy ne felj magadhoz venni Mariat,hogy lehet ezt igy felreerteni,hat csakis szandekosan.
2012. dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Salx Narval ***** válasza:
60%
Ez derék, felcsinálták a gyereklányt, a vén bolonddal meg elvetették, sőt bemagyarázták neki, hogy a szentlélektől terhes.:D És ezt, több mint 2000 éve megetetik a hívekkel, azért tudnak valamit ezek a papok.:D
2012. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!