Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten férfi, akkor Mária...

Ha isten férfi, akkor Mária nem szűzanya?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 15:26
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

"Visszatérve a kérdéshez, 80 évesen aligha akart pajzánkodni Józsi papa, úgyhogy semmiféle aberrációja nem lehetett. "


ha valaki pedofil, az képes pedofilkodni 80 évesen is.


Nem azt mondom, hogy József az volt, de az, hogy 80 éves, nem zárja ki.


A mellettünk lakó 80 feletti bácsi rendszeresen járatott magához prostikat pl... Aki perverz, az perverz marad öreg korára is.

2012. dec. 17. 12:51
 22/35 anonim ***** válasza:
56%

1. Isten nem férfi

2. ha férfi is lenne, attól még miért ne lehetne Mária a Szűzanya?


3. Az honnan veszitek, hogy Szent József 80 éves volt? Hol van ez leírva hiteles forrásban?

4. Arra sincs semmi bizonyíték, hogy Jézusnak voltak testvérei, mivel abban a korban a "testvér", "húgom", "nővérem" szót nem csak az édestestvérekre használták, hanem pl. távolabbi rokonokra, unokatestvérek, unokanővérek, unokahúgok stb.

2012. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ez a 80 éves nagypapa engem is érdekel,mi támassza alá?


Mellékesen a szeplőtelen fogantatás / egyik válaszoló említi/ MÁRIÁRA vonatkozik nem Jézusra.


Mivel Isten nem fizikai test, ezért nem gondolnám, hogy férfi/ azt sem hogy nő/, ő Isten.


Mária pedig nem szűz anya, hanem szűz volt még anya nem lett/szerintem/.

2012. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 titak ***** válasza:
Válaszaim miért tűnnek el? Nem bántok én senkit , se élőt se holtat.
2012. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
55%

Az hogy 80 eves volt Jozsef ekkortajt a keleti hagyomany megorizte, azonban a nyugati keresztenyseg elfelejtette.

Jakab evangeliumaban benne van, hogy ozvegyek kozul valasztottak Marianak ferjet es: "De József vonakodott:

- Fiaim vannak, öreg vagyok magam is, ez meg fiatal leány!"

[link]

A szovegebol az is kiderul, hogy a 16 eves Maria akkor kerult aldott allapotba, amikor Jozsef messze epitkezesen dolgozott.

2012. dec. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
38%

Istennek mégis kell valamilyen fizikai lényének lennie, mert a szentlélek petesejtet nem tudhat megtermékenyíteni.

Ahhoz mindenképpen genetikai kód szükséges, amit csak a spermium tartalmaz.

Ez akkor is igaz, ha a Biblia mást állít.

Talán ez is képletes...

2012. dec. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Jakab evangeliumaban benne van,"


Jó, az egy apokrif, nem hiteles forrás. Általában azért írták őket, hogy a bibliai történeteket tovább kerekítsék, és így gyakran nem is összeegyeztethetőek a Bibliával (ld. más vallások gondolatait is belevonták, mint a gnoszticizmus). Így születettek később Bizáncban Pontius Pilátusról is történetek, hogy mi lett vele később, ez egy nagyon népszerű téma volt, foglalkoztatta az embereket, és ezért mindenféle fiktív történetet írtak.

2012. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Aha!

Szóval lehet egy vallási irat fiktív!

Ez már valami.

Na és a többi?

Arra mi a bizonyíték?

2012. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Szűzen fogantatott a Szentlélek által.Isten :vagyok aki vagyok,

Az Élet Lehellete.


(K.Gy)

2012. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Istennek mégis kell valamilyen fizikai lényének lennie, mert a szentlélek petesejtet nem tudhat megtermékenyíteni.

Ahhoz mindenképpen genetikai kód szükséges, amit csak a spermium tartalmaz. "


Arra még nem tetszett gondolni, hogy a materializmus nem a 100% valóság?

2012. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!